Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:17 16.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Аз си избрах накъде-Дубровник.нови  
Автор vladimir1974m2 (минаващ)
Публикувано12.06.11 20:00



Искам да пусна темата за тази дестинация.Вече взех решение.Платих даже капарото.Избрах си дестинацията Хърватска,Будванска и Макарска ривиера за септември.Ето ми точната програма:

http://www.mondel-travel.com/i.php/travel_B2B/view.html?oid=743542&color=4

Фирмата е "Мондел травъл".

Та очаквам тук между мненията, да попадна на полезна информация за Дубровник и градовете и градчетата,описани в програмата-от вече ходили там-мнения,идеи за готина вечер,кръчмички,диско,танци,плажове,вкусна храна и да добия някаква ориентация за цени.За да мога да се ориентирам и подготвя с джобните.Еврото върви ли там?И т.н.
ВИЕ СТЕ НА РЕД ДА СПОДЕЛЯТЕ.ЩЕ СЛЕДЯ ВНИМАТЕЛНО МНЕНИЯТА ВИ.



Тема Re:нови [re: vladimir1974m2]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано12.06.11 22:08



Здрасти.
Мнението ми е, че с тази агенция малко си връзваш краката... В смисъл, не точно с конкретната агенция, ами по принцип пътуването с агенция не върви по моите разбирания за пълноценно прекарване, особено за такъв култов маршрут, изискващ известна независимост, но ти си знаеш най-добре.

Иначе екскурзията е супер, за разлика от опцията за Милано, с която щеше да се счупиш от път заради един обикновен циганьорски град :) Сега в програмата имаш култови места. Будва, Котор и Дубровник са задължителни спирки за всеки ценител пътешественик и няма да съжаляваш.

Относно валутата. В Черна гора офицалната валута е евро. В Хърватия ти трябват куни. На бензиностанциите в Сърбия върви и еврото, но на доста по-неизгоден курс. Тъй че запасявай евро, куни и около 1000 сръбски динара (~20 лева) за из път. Цените не съм ги заглеждал много-много, но ми се стори с една идея по-скъпо от България... По курортите обаче си е видимо по-скъпо, особено ако тръгнеш по заведения в разгара на сезона...





Редактирано от Meйджъp на 12.06.11 22:11.



Тема Re: Аз си избрах накъде-Дубровник.нови [re: vladimir1974m2]  
Автор voposh (мераклия)
Публикувано12.06.11 22:34



Маршрутът е супер, макар че екскурзията ми изглежда малко натоварена-времето ще Ви стигне по-скоро да получите представа за нещо невероятно красиво, а същината да остане за една по-нататъшна екскурзия. Времето отделено за Дубровник е крайно недостатъчно. По хърватското крайбрежие е доста скъпо-особено в Дубровник. На добър час!



Тема Re: Добрееенови [re: voposh]  
Автор vladimir1974m2 (минаващ)
Публикувано13.06.11 19:01



Мненията ми харесаха. По принцип целта ми е точно такава- на тагадък да добия някаква представа за природата и местата за почивка по тази част на Сърбия.Аз се навих само заради Дубровник и Плитвичките езера.
А там, където не ми остава местна валута- използвам карта с международно покритие.



Тема Re: Добрееенови [re: vladimir1974m2]  
Автор voposh (мераклия)
Публикувано13.06.11 19:22



За кредитни и дебитни карти в Хърватия нямате никакви проблеми-приемат се на доста повече места в сравнение например с Германия. За съжаление няма да минете през едно от най-романтичните места за почивка в Черна гора-Петровац. Но пък ще се насладите на красотата на Будва. Трогир също е чудесен стар град.



Тема Re: Аз си избрах накъде-Дубровник.нови [re: vladimir1974m2]  
Автор mmayacol (непознат )
Публикувано13.06.11 19:51



Минахме почти същия маршрут миналата година, само че в обратен ред. Сами се организирахме. Жалко, че имате само 3 часа за Плитвичките езера - там бяхме цял ден и е прекрасно. В Дубровник дано имате време да се разходите безцелно из уличките на стария град. Времето беше топло, хората си бяха отворили вратите и от улицата без да искаш надничаш в нечия кухня - забавно е.
Ако ти е интересно, тук са преживяванията ни:
http://poblizo.com/?p=14127
http://poblizo.com/?p=14131
Не сме любители на организираните екскурзии, но така се случи миналия месец бяхме с Мондел в Албания и организацията им беше много добра. Дано случите на екскурзовод, че нашия беше леко отегчен. За сметка на това шофьорите на автобуса бяха много добри, което май е по-важно





Тема Re: Добрееенови [re: vladimir1974m2]  
Автор Koцeтo ((пишман коце))
Публикувано21.06.11 13:36



"да добия някаква представа за природата и местата за почивка по тази част на Сърбия."

Незабравими спомени от пътешествието можеш да добиеш и по следния начин: 1. Търсиш кръчма с обръснати младежи в усташки униформи или пък шалове на Хайдук Сплит; 2. Произнасяш високо горното.





Тема Re: Добрееенови [re: Koцeтo]  
Автор e2e (Plovdivian)
Публикувано25.06.11 13:23



Коце, недей го кара на заколение човека бе



Чрез нахалство, към прогрес...

Тема Re: Аз си избрах накъде-Дубровник.нови [re: mmayacol]  
Автор Madam Kay (намираща)
Публикувано30.07.11 21:52



Ние също сме се насочили към Хърватско през Септември, само че на самостоятелна обиколка. В колебание сме за две неща дали да спим в Оребич или в Заострог, това е едното, а второто е откъде е по-добре да минем - през Босна или през Черна гора? През Черна гора виждам, че пътя е по-кратък, но бил по-екстремен / тъй да кажа/, а за Босна четох в нета разни недобри неща и малко се стреснах. Какво бихте ме посъветвали? Ха, също имат и туристическа регистрация.. в рамките на 48 часа трябва да се регистрирате, къде сте отседнали? Някой да е обикалял самостоятелно, не с агенция из Хърватско , че да може да ме посъветва кво се прави в този случай? :)))
Благодаря предварително.



Тема Re: Аз си избрах накъде-Дубровник.нови [re: mmayacol]  
Автор Madam Kay (намираща)
Публикувано30.07.11 23:09



Браво за страхотните снимки и хубавия пътепис. Наистина и за нас ще бъде голямо предизвикателство. :)Благодаря за разказа пренесе ни там.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.