Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:50 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Маршрут за Котор и Тиватнови  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано30.05.11 13:51



Здравейте пътешественици.

Нуждая се от информация за пътя София - Тиват. GPS го дава през Косово- Прищина като бързо и пряко. Неофициално обаче съм чувал, че повечето хора го избягват. Имало нещо като 35 - 50 еврова зелена карта, проблем с печатите на поспортите и пр. Виа Мишелин също през Прищина и Косовка Митровица. Съществува и маршрут през Македония и Албания който изглежда интересен. Него може да опитам навръщане.

Който има опит моля нека сподели! Също така места по пътя които си заслужават, може да е интересно и да останем за нощувка.

Поздрави и пътешествия!

<<&>>

Тема Re: Маршрут за Котор и Тиватнови [re: kkkolio]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано30.05.11 15:30



Популярният маршрут е Крушевац - Кралево - Ужице и после по Е-763 до границата, след което хващаш за Подгорица, Шкодренското езеро и по крайбрежието през Петровац, Свети Стефан, Будва, Котор, Тиват. Малко се заобикаля и по някое време ще те заболят ръцете от навиване на геврека от многото завои, но пък е доста живописно. Иначе пътят е добър, само на 2-3 места имаше някакви ремонти миналото лято, но не е било болка за умиране...





Тема Re: Маршрут за Котор и Тиватнови [re: Meйджъp]  
Автор voposh (мераклия)
Публикувано30.05.11 22:23



Забравете за Косово! Това е пътят. Единственото досадно е, че до Ужице са село след село, а после са планини, но пътят не е толкова тежък, колкото го описват. Минавал съм го два пъти. От София до Подгорица са над 700 км и за един ден е почти невъзможно да се вземе.



Тема Re: Маршрут за Котор и Тиватнови [re: voposh]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано31.05.11 00:29



Благодаря Мейджър и Вопош
Защо го отписвате Косово? Какъв е проблема? Автобусите го избягват заради високата такса, колите защо?
Да аз също си микслех че някъде около Ужице ще е добре да преспим, ама не съм го измислил.

<<&>>

Тема Re: Албаниянови [re: kkkolio]  
Автор mmayacol (непознат )
Публикувано31.05.11 11:07



бяхме там по 24 май, интересно е, много красива природа, пълно с млади хора, строят като луди. Нашите впечатления са от частта между Тирана и Саранда. В големите градове няма смисъл много да се мотаете.



Тема Re: Маршрут за Котор и Тиватнови [re: kkkolio]  
Автор voposh (мераклия)
Публикувано31.05.11 11:25



Зависи откъде тръгвате. От София в Ужице сте рано. Няма смисъл да се спира. По-добре продължете на юг и нощувайте в някое от селата преди черногорската граница, а може и в Черна гора. В Ужице е рано, а по-нататък е по-живописно.



Тема Re: Албаниянови [re: mmayacol]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано31.05.11 22:37



mmayacol здравей да разбирам ли че сте минали през Албания и Мкедония? Къде пресякохте границата? Има ли по-северен пункт или пак трябва да се минава през Косово.

Да от София тръгваме

<<&>>

Тема Re: Албания [re: kkkolio]  
Автор mmayacol (непознат )
Публикувано01.06.11 08:10



пътувахме София през Охрид към Албания, не знам как се казва граничния пункт, върнахме се през Гирокастро към Гърция



Тема Re: Албаниянови [re: mmayacol]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано01.06.11 20:08



Внимамателно разцъках Мишелин и Гугъл мапс. Има известни разлики. Чудя се кое да избера. Единият маршрут е през както казва

е през Крушевац - Бальевац - Рашка - Нови пазар и влиза в Черна гора по Е60. Виа дава този Крушевац - Чачак - Ужице и влиза в Черна Гора през Е763 Биело Поле. Кой от двата? Какво ще кажете?

А пък през Македония и Албания има също - само че там се минава през един граничен пункт Дебър - Макереле за който никъде няма информация читав ли е? Това е според Гугъл, а според Мишелинът се минава през

Това

За Косово явно се разбра че ще се заобикаля ето тук властта също така казва

Аз съм с една ниска и глезена Ланча, която даже софийските улици възприема като офроуд така че търся по-лекото

Поздрави и благодаря

<<&>>

Тема Re: Албаниянови [re: kkkolio]  
Автор Благун Калчев (Explorer)
Публикувано03.06.11 23:39



Здравей, Кольо, ето ме и мен.
Двата маршрута между Кралево и Подгорица - по долината на Ибър и по Лим са еквивалентни като дължина и условия.

Косово се избягва ако не за друго, то поне за това, че зелените карти там не важат и ще трябва да плащаш отделно застраховка на границата.

Колкото до Албания, североизточното кьоше е съмнително, те в момента правят връзка от Дуръс до Кукъс и оттам - към съплеменниците им от Косово. Но връзките с Македония не ги развиват толкова, а и там е най-високата планина и за Албания, и за Македония - Кораб планина. Иначе Охрид-Струга-Елбасан-Тирана-Шкодер е класика. Не че не е планинско, но пътят е добър. От Шкодер до черногорското крайбрежие имаш 2 варианта:
- преди Шкодер завиваш към Муричан и излизаш между Улцин и Бар на морето
- минаваш Шкодер (минаването през всеки албански град е досадно) и по вътрешния бряг на езерото преминаваш до Подгорица и нататък - към морето - или по магистралата и тунела - към Петровац, или по пътя към Цетине и после - спускане към Будва. Вторият вариант е по-дълъг, но е убийствено красиво и зашеметяващо спускането.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.