Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:24 01.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За Милано,питанка за транспортнови  
Автор vladimir1974m2 (новак)
Публикувано15.05.11 19:32



Това лято смятам да посетя Милано.Искам да пътувам с автобус.Някой може ли да ми каже за автобусна линия до Милано, като Милано да бъде крайна спирка на автобуса ( или да продължава до близко градче).?Интересувам се от това, защото линиите, които намерих до сега, минават през Милано, а някои от тях продължават чак до Португалия. ( Имам предвид при варианта за връщане, ако автобуса тръгва от толкова далече, като Португалия, в случай, че има задръстване или забавяне по пътя и пристигне в Милано с голямо закъснение ( примерно 4-5 часа), да не се притеснявам, да не ми се случи нещо, докато чакам.).Защото например миналата година пътувах до Берлин и на връщане след като попаднахме в задръстване по магистралата преди Дрезден и влязохме в Дрезден с два-три часа закъснение, а до Прага закъснението стана повече от три часа и половина...Което предполага неизвестно колко дълго чакане за тези, които се качват от там за България.
И също да попитам някой да ми разкаже как функционира градският транспорт в Милано- от къде се купуват билети,карти, какви варианти има за пътуване по цялата градска мрежа.И какво трябва да кажа на италиански ( и къде), за да получа седмична карта за цялата градска мрежа.И каква валидност има такава карта- седем дена след издаването или само от понеделник до неделя.БЛАГОДАРЯ.



Тема Re: За Милано,питанка за транспортнови [re: vladimir1974m2]  
Автор zanyto (непознат)
Публикувано15.05.11 22:17



А защо не пътуваш със самолет? Нискотарифните имат доста добри цени до Милано - http://wizzair.com/Default.asp?slid=clear&language=BG - летят от София, http://www.ryanair.com/en летят от Пловдив. И двете компании кацат на Бергамо и оттам може да се хване шатъл за Милано.



Тема Re: Мисля, че добре се изразихнови [re: vladimir1974m2]  
Автор vladimir1974m2 (новак)
Публикувано16.05.11 22:32



Автобусен билет по автобусна линия до Милано.А и ти нищо не ми отговори на нито един въпрос:)



Тема Re: Мисля, че добре се изразихнови [re: vladimir1974m2]  
Автор zanyto (непознат)
Публикувано17.05.11 00:00



Просто ти предложих алтернатива, която ще ти излезе по-евтино...



Тема Re:нови [re: vladimir1974m2]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано17.05.11 00:18



За билетите има едни машинки по метростанциите, които работят с монети и банкноти. Понякога се случва да не работят. Билети могат да се купуват и от някои павилиони за вестници, цигари и пр. Седмичен билет не си спомням дали имаше, но със сигурност има 24-часов (3 евро) и 48-часов билет (5.50 евро). Единичният билет струва 1 евро и ти важи 75 минути от момента на валидирането.

За повече инфо сайтът на местния градски транспорт:



Относно автобусите, закъснението ти е най-малката грижа. Големият проблем с преминаващите автобуси е, че в повечето случаи не спират на централните автогари, а на някакви техни си определени места (магистрали, фонтани, бензиностанции), в най-добрия случай - на някоя периферна автогара.





Тема Re: Мисля, че добре се изразихнови [re: zanyto]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано17.05.11 00:20



Не просто 3 пъти по-евтино, но и 10 пъти по-бързо и удобно. Но явно човекът си има някакви лични съображения...





Тема Re: За Милано,питанка за транспортнови [re: vladimir1974m2]  
Автор peterky2OO8 (минаващ)
Публикувано19.05.11 18:38



До Милано се лети за 40 лв. ,а автовуса е 120 евро ?!?!?!



Тема Re: Мисля, че добре се изразихнови [re: zanyto]  
Автор vladimir1974m2 (минаващ)
Публикувано19.05.11 20:03



Но аз не търся евтиното.А и никога не съм летял със самолет.И да добавим към това, че се притеснявам, след като незнам езици и не мога да говоря свободно нито италиански, нито английски, дали ще мога да се оправя по обратният път от центъра на Милано до летището в Бергамо и да се кача на правилният самолет за България.( и всички процедури, през които се минава там).Все пак путувам сам и искам да вярвам само на себе си:)НО ДА ПРОДЪЛЖИМ ДА СЛЕДИМ ОТГОВОРИТЕ ТУК, НАДЯВАМ СЕ ДА ПОЛУЧА ОТГОВОРИ НА ВЪПРОСИТЕ,КОИТО МЕ ВЪЛНУВАТ.



Тема Re: Мисля, че добре се изразихнови [re: vladimir1974m2]  
Автор L.dof (Свободен човек)
Публикувано20.05.11 11:13



Що не пробваш нещо евтино ? Криза е! Мани ги тия автобуси - те са за богатите, ти си вземи евтиното Еърбус 320 , седни си спокойно и след 1 час слезни на първата спирка. Там ще те чака редичка, ще си подадеш ЛК-то, ще минещ от другата страна да си вземеш сака, ако имаш, де. После ще видиш един надпис EXIT и излизаш, какво повече да питаш ?
Много по-просто е от това да завъртиш една кифла с мармалад !
Эсли хочеш-сдобиться ! -Както имаше една реклама на Адидас !



Тема Re: За Милано,питанка за транспортнови [re: peterky2OO8]  
Автор temp1e (член)
Публикувано20.05.11 15:57



za tazi razlika w cenata , mozhe da si wzemesh niakoja italiansko govoriashta spytnichka za pridruzhitel :)

http://picasaweb.google.com/boyan.dimitrov/

Редактирано от temp1e на 20.05.11 15:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.