Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:51 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За Милано,питанка за транспорт  
Автор vladimir1974m2 (новак)
Публикувано15.05.11 19:32



Това лято смятам да посетя Милано.Искам да пътувам с автобус.Някой може ли да ми каже за автобусна линия до Милано, като Милано да бъде крайна спирка на автобуса ( или да продължава до близко градче).?Интересувам се от това, защото линиите, които намерих до сега, минават през Милано, а някои от тях продължават чак до Португалия. ( Имам предвид при варианта за връщане, ако автобуса тръгва от толкова далече, като Португалия, в случай, че има задръстване или забавяне по пътя и пристигне в Милано с голямо закъснение ( примерно 4-5 часа), да не се притеснявам, да не ми се случи нещо, докато чакам.).Защото например миналата година пътувах до Берлин и на връщане след като попаднахме в задръстване по магистралата преди Дрезден и влязохме в Дрезден с два-три часа закъснение, а до Прага закъснението стана повече от три часа и половина...Което предполага неизвестно колко дълго чакане за тези, които се качват от там за България.
И също да попитам някой да ми разкаже как функционира градският транспорт в Милано- от къде се купуват билети,карти, какви варианти има за пътуване по цялата градска мрежа.И какво трябва да кажа на италиански ( и къде), за да получа седмична карта за цялата градска мрежа.И каква валидност има такава карта- седем дена след издаването или само от понеделник до неделя.БЛАГОДАРЯ.



Тема Re: За Милано,питанка за транспортнови [re: vladimir1974m2]  
Автор zanyto (непознат)
Публикувано15.05.11 22:17



А защо не пътуваш със самолет? Нискотарифните имат доста добри цени до Милано - http://wizzair.com/Default.asp?slid=clear&language=BG - летят от София, http://www.ryanair.com/en летят от Пловдив. И двете компании кацат на Бергамо и оттам може да се хване шатъл за Милано.



Тема Re: Мисля, че добре се изразихнови [re: vladimir1974m2]  
Автор vladimir1974m2 (новак)
Публикувано16.05.11 22:32



Автобусен билет по автобусна линия до Милано.А и ти нищо не ми отговори на нито един въпрос:)



Тема Re: Мисля, че добре се изразихнови [re: vladimir1974m2]  
Автор zanyto (непознат)
Публикувано17.05.11 00:00



Просто ти предложих алтернатива, която ще ти излезе по-евтино...



Тема Re:нови [re: vladimir1974m2]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано17.05.11 00:18



За билетите има едни машинки по метростанциите, които работят с монети и банкноти. Понякога се случва да не работят. Билети могат да се купуват и от някои павилиони за вестници, цигари и пр. Седмичен билет не си спомням дали имаше, но със сигурност има 24-часов (3 евро) и 48-часов билет (5.50 евро). Единичният билет струва 1 евро и ти важи 75 минути от момента на валидирането.

За повече инфо сайтът на местния градски транспорт:



Относно автобусите, закъснението ти е най-малката грижа. Големият проблем с преминаващите автобуси е, че в повечето случаи не спират на централните автогари, а на някакви техни си определени места (магистрали, фонтани, бензиностанции), в най-добрия случай - на някоя периферна автогара.





Тема Re: Мисля, че добре се изразихнови [re: zanyto]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано17.05.11 00:20



Не просто 3 пъти по-евтино, но и 10 пъти по-бързо и удобно. Но явно човекът си има някакви лични съображения...





Тема Re: За Милано,питанка за транспортнови [re: vladimir1974m2]  
Автор peterky2OO8 (минаващ)
Публикувано19.05.11 18:38



До Милано се лети за 40 лв. ,а автовуса е 120 евро ?!?!?!



Тема Re: Мисля, че добре се изразихнови [re: zanyto]  
Автор vladimir1974m2 (минаващ)
Публикувано19.05.11 20:03



Но аз не търся евтиното.А и никога не съм летял със самолет.И да добавим към това, че се притеснявам, след като незнам езици и не мога да говоря свободно нито италиански, нито английски, дали ще мога да се оправя по обратният път от центъра на Милано до летището в Бергамо и да се кача на правилният самолет за България.( и всички процедури, през които се минава там).Все пак путувам сам и искам да вярвам само на себе си:)НО ДА ПРОДЪЛЖИМ ДА СЛЕДИМ ОТГОВОРИТЕ ТУК, НАДЯВАМ СЕ ДА ПОЛУЧА ОТГОВОРИ НА ВЪПРОСИТЕ,КОИТО МЕ ВЪЛНУВАТ.



Тема Re: Мисля, че добре се изразихнови [re: vladimir1974m2]  
Автор L.dof (Свободен човек)
Публикувано20.05.11 11:13



Що не пробваш нещо евтино ? Криза е! Мани ги тия автобуси - те са за богатите, ти си вземи евтиното Еърбус 320 , седни си спокойно и след 1 час слезни на първата спирка. Там ще те чака редичка, ще си подадеш ЛК-то, ще минещ от другата страна да си вземеш сака, ако имаш, де. После ще видиш един надпис EXIT и излизаш, какво повече да питаш ?
Много по-просто е от това да завъртиш една кифла с мармалад !
Эсли хочеш-сдобиться ! -Както имаше една реклама на Адидас !



Тема Re: За Милано,питанка за транспортнови [re: peterky2OO8]  
Автор temp1e (член)
Публикувано20.05.11 15:57



za tazi razlika w cenata , mozhe da si wzemesh niakoja italiansko govoriashta spytnichka za pridruzhitel :)

http://picasaweb.google.com/boyan.dimitrov/

Редактирано от temp1e на 20.05.11 15:57.



Тема Re: За Милано,питанка за транспортнови [re: vladimir1974m2]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано21.05.11 09:32



Мисля, че Биомет изпълнява този маршрут:



Иначе и аз подкрепям другите,че по-бързо и по-приятно ще ти е с полет от София.
Самото Бергамо е много сладко градче. Бил е част от Венециалнската република. Може би имаш лични причини да избягваш летенето (имам такива познати, които се страхуват), но ако е само защото не знаеш език, не бива да се плашиш. Разбира се, ако избереш да летиш до там, ще кажем как се стига до Милано.

Да си призная голямо любопитство ме гризе защо си избрал точно Милано да видиш. С риск да обидя всички фенове на шопинга, за мен в Милано най- ценното е "Тайната ( неизвестно защо само на български и руски се нарича така) вечеря" на Да Винчи. Ако желаеш, сподели, моля.



Тема Re: За Милано,питанка за транспортнови [re: Фиши]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано21.05.11 12:05



С риск да се присъединя към обидите, Милано е най-противният и враждебен град, в който съм бил някога. Но дет има една приказка: за всеки влак си има пътници ;)





Тема Re: За Милано,питанка за транспортнови [re: vladimir1974m2]  
Автор Дивak (член)
Публикувано22.05.11 02:15



Живях в Милано 1 година. Чак противен и враждебен не е. Студен, да.
Билети за градския транспорт се купуват от много места, будки за вестници, кафенета, Tabacaria, от автомат на входа на метрото...
Един билет важи 75 минути, но имаш само едно пътуване с метрото (не може да излезеш, да се помотаеш и да хванеш пак метро със същия билет). Маркира се на едни жълти машинки в рейса или на входа на метрото и важи от часа, отбелязан на него. Има билет за един ден, имаше и седмичен (карнетка със по два билета за всеки ден). По спирките има карти с линиите. Билети се казва biglietti на италиански (произнася се бильетти), лесно ще се оправиш. Седмичния се казваше biglietto semanale, важи календарна седмица (общо 6 дни по 2 пътувания от 75 минути), а не 7 дена от началото.
Относно пътуване от/до София с автобус нищо не мога да кажа, аз летях.

Редактирано от Дивak на 22.05.11 02:30.



Тема Re: За Милано,питанка за транспортнови [re: peterky2OO8]  
Автор vladimir1974m2 (минаващ)
Публикувано23.05.11 11:55



Абе при какви условия може да се лети до Милано за 40 лева? Аз искам да си взема самолетен билет за Милано от днес за утре ( или от сутринта- за следобеден полет)- за 40 лева дали ще стане, как мислиш?.А при автобусите става- вземам си билет дори два часа, преди да тръгне автобуса...Все пак аз не мога да си планирам отпуската и свободното време два месеца напред:)



Тема Re:До "Дивak"нови [re: Дивak]  
Автор vladimir1974m2 (минаващ)
Публикувано23.05.11 12:12



От всички тук, ти се оказа най-полезният с инфото.Е, друго е да си живял една година в Милано и да кажеш нещо,друго е да идеш сам в непознат голям град и да не знаеш откъде да тръгнеш и как да се ориентираш.Ако имаш скайп, бих се радвал да можем да поговорим малко.Моят е : vladimir1974m2

А как така седмичният билет дава възможност само за по две пътувания на ден?Аз очаквах да е като в останалите големи градове в Европа, в които съм бил- един билет на определена цена, валиден цяла седмица ( дори и календарна), с който да можеш да се возиш навсякъде и със всичко.А иначе този , дето е за 75 минути- само при метрото ли е така, да не можеш да слезеш и после да се върнеш със същият билет?
Иначе как стои въпроса с контролата и глобите...( да знам де)



Тема Re:До "Дивak"нови [re: vladimir1974m2]  
Автор Дивak (член)
Публикувано24.05.11 05:31



Ми така са го измислили седмичния билет, ако не те устройва караш с друг вид. Общо взето е за хора които ходят на работа - по 2 билета на ден. Имаше и кочан с десет билета също така, а дневния билет в неделя важи за цялото семейство, но теб вероятно не ти трябва това.
75те минути важат със всякакви слизания и качвания за рейсове и трамваи, само метрото е един път.
Контроли минават рядко, но минават. За една година съм виждал 4-5 пъти. За сметка на това не е приятно да те хванат, контролите се придружават от карабинери и веднъж гониха някакъв циганин с изстрели във въздуха. Глобите са големи, някакви 90 евро ми се въртят в главата, но може и да греша, а как ги взимат от турист не знам.



Тема Re:До vladimir1974m2нови [re: Дивak]  
Автор L.dof (Свободен човек)
Публикувано25.05.11 09:52



Радвам се ,че най-после получи така необходимата ти и полезна информация!
Всички ние, четящите научихме толкова полезни неща.....
Разбрах как се казва "билети" на италиански
Разбрах и как се пише
Разбрах къде се продават
Разбрах и какви видове билети имат

Толкова интересна и необичайна за мене информация....
Друго си е да я знаеш предварително въпреки цената на толкова писане ,вместо да я научиш "внезапно" от един път в момента в който пристигне автобусът......

Сега е ред да определиме с коя автобусна фирма ще пътуваш и как ,аджеба, да се засечеш с автобуса на връщане без да се звъни на GSM-на на шофьора му



Тема Re: За Милано,питанка за транспортнови [re: vladimir1974m2]  
Автор zanyto (непознат)
Публикувано25.05.11 10:51



От днес за утре - едва ли някой излиза така отпуска, но както и да е. Но за след две седмици отиване и връщане Пловдив - Бергамо - Пловдив 29.99 евро с включени такси ( дати 18.06 - 25.06 , като билетът за връщане струва 1.00 евро) - http://www.bookryanair.com/skysales/FRSelect.aspx



Тема Re: До "L.dof "нови [re: vladimir1974m2]  
Автор vladimir1974m2 (минаващ)
Публикувано25.05.11 22:17



Ами аз основната туристическа информация, от която се интересувах, я получих от пътеписи и разкази на вече ходили хора там. Оформил съм си 10-ина листа ситно писане за нещата и местата,които смятам да видя.И тук зададох конкретни въпроси, на които не бях намерил отговорите си тук.Все пак основното, което ще ми бъде в помощ е само това и един италиански разговорник...примерно.

П.П.: Абе общо взето на този принцип пътувам сам из Европа.По този начин си събирам информацията за другите градове, които вече посетих сам- Лондон и Уинзор; -Берлин и Потсдам;-Виена и Атина.

Така, че смело напред:).БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ТУК:)



Тема Re: За Милано,питанка за транспортнови [re: Фиши]  
Автор дoмoceд ()
Публикувано28.05.11 20:42



Летенето със самолет е туристическа атракция сама по себе си.
(И е по-евтино не само от автобус, а даже и от някои лунапаркове)





/

Тема Re: За Милано,питанка за транспортнови [re: дoмoceд]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано29.05.11 09:54



Домоседе,
не ме плаши с такива любителски записи

По ми е приятно да разглеждам разни места от твоите пътеписи, които сигурно никога няма да събера кураж да посетя

Хубав ден!



Тема Re: До "L.dof "нови [re: vladimir1974m2]  
Автор vladimir1974m2 (минаващ)
Публикувано23.05.14 21:51



Принципно във всеки автобус си има служебен телефон, който си стои там и номера му е известен за всички пътуващи.По време на престоя на пътника там, за където е тръгнал и там откъдето ще се качва за връщане, чрез емейл примерно с фирмата, се поддържа връзка.И примерно на връщане автобуса е тръгнал преди два дена от Португалия и на еди си коя дата, в еди си колко часа, трябва да е на спирката в съответният град/ примерно Милано/. И сега аз сутринта,преди да напусна хотела,ползвам телефон, за да се свържа със шофьора, за да разбера с какво закъснение се движи и по кое време ще пристигне и си правя сметката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.