Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:14 02.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Тоя бивш прекрасен клуб?нови [re: L.dof]  
Автор 3a3y ()
Публикувано10.03.11 14:58




Добре де, най-накрая разбра ли къде точно сте ходили, все пак всяко местенце си има име, или поне приблизително си има име. Не мога да повярвам, че говориш за някъде из Халкидики, като знам как са го заселили софиянци и руснаци през лятото.



Тема Re: Тоя бивш прекрасен клуб?нови [re: L.dof]  
Автор f1O4 (новак)
Публикувано10.03.11 18:40



И аз това си мисля - голям късмет за Беломорието, че не е останало българско. Нали си представяте какъв Слънчев бряг или Ден щяхме да спретнем с бетон от Александрополис чак до Кавала! А пък Тасос и Керамоти щяхме да ги предоставим за база на братския съветски флот.





Тема Re: Тоя бивш прекрасен клуб?нови [re: f1O4]  
Автор tangos (новак)
Публикувано10.03.11 21:09



Аз си мисля, че не важно L.dof да ни каже кое е ТОВА място.
Защото иначе, нали се сещате, догодина за него ще се говори с прилагателните от нашето море.
Убеден съм, че такива места има и още.
И съм доволен от разказа - става ясно, че всеки който се нуждае от ТАКОВА място, е достатъмно само да се амбицира да си го намери.

Аз лично тази година съм с настройка за нещо междинно - от тази гледна точка - на Халкидики, и може би това значи Полихроно, или Метаморфози.. не съм ходил и в Неа Каликратия.. още не съм се избистрил.



Тема Re: Тоя бивш прекрасен клуб?нови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор Благун Калчев (Explorer)
Публикувано11.03.11 01:43



Тук съм, тук съм.
Обещал съм на Стойчо сводка за летния ми анабазис през Румъния и за Новата година на Амалфийското крайбрежие в Италия. Иначе за ски ваканцията в Австрия няма какво толкова да се пише, мога да съм полезен със съвети в това отношение.

За Гърция: ходил съм на доста места там и това, което най-много ми е харесало е Макриамос на Тасос. На феновете на шумните почивки няма да им се понрави (да ходят на Палма де Майорка или Ибиса тогава!), но за спокойна почивка сред хубава природа и без излишен зной си е супер.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Тоя бивш прекрасен клуб?нови [re: tangos]  
Автор expert /ne vinagi / (минаващ)
Публикувано11.03.11 09:55



Завиждам благародно на тези с караваните, ама като ми се е паднала капризна жена....
Макриамос, за който споменава Благун, е приказно местенце, но не много бюджетно


Аз съм изключително доволен от Карамоти, 2009 г. Голям тристаен апартамент /две спални+хол/ с пълно обзавеждане, Булсатком, безжичен интернет, септември месец началото беше 90 E на вечер. Бяхме 4 човека. Част от храната си бяхме взели от България, пазарувахме си и от местен супермаркет, Лидл има наблизо в гр. Хрисопули. Почистването правеха майка и дъщеря българки, които живееха в едно съседно село, Монастираки. Показаха ни местната селска фурна - супер хляб. 3 Е билет за ферибота и си на Тасос. С кола за 20 мин и си в Кавала.
А вечер на рибарския кей - за риба или "хтаподи"
На плажа от двете страни най-близките хора бяха на около 200 м. 10 км плажна ивица до вливането на р. Места /Нестос/. Ако не ме домързи, ще кача снимки.



Тема Re: Тоя бивш прекрасен клуб?нови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор L.dof (Свободен човек)
Публикувано11.03.11 13:02



Естествено ,че няма как да ви кажа кое е мястото, градчето и плажът ,на който бяхме.Такива са стотици в Гърция. По-добре ми е да сме само ние с жената и децата


Важното е ,че в Гърция има десетки хиляди километри крайбрежие, плажове и дива природа. Държавата им не "развива туризъм" както нашата и да поостанеш в центъра на някое село за ден- два с паркирана каравана на крайбрежната алея не дразни общинските чиновници ,както е в почти всяка морска българска община.
Гледам мои дружки си правят резервации за някакви Филоксения бунгало, между първия и втория полуостров. Изглежда прилично и даже дават ядене и не излиза скъпо. Като поразгледах плажа в източната страна има една полоса ,таман за 2-3 дена като за мене. Хем ще им гостувам, хем компания за децата . После съм си намислил едно място между втория и третия полуостров ,та отляво. Види ми се бая дълъг плаж, ситен пясък и няма нищо. После може да свия надолу към Вурвуру и Сарти. Като последна дестинация съм си харесал големия и дълбок залив от източната страна на втория полуостров, почти най-отдолу. Таман ще са ми свършили мръвките и ще съм огладнял. Бая риба ще държи морето там



Тема Re: Тоя бивш прекрасен клуб?нови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор Благун Калчев (Explorer)
Публикувано11.03.11 18:09



На Керамоти пясъчната ивица е безкрайна. Но и комарите са много...

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Тоя бивш прекрасен клуб?нови [re: Благун Калчев]  
Автор berys (невгъзможен)
Публикувано12.03.11 22:21



Благуне, това да не са поовехтели спомени?

Миналата година, въоръжен с информация от форумите, преди тръгване специално се заредих с препарати за това.
Не ми се наложи даже да ги потърся в багажа.
После научих, че вече гърците третират района.

Иначе, се влюбих в това място. С пъти ми е по-добре там, отколкото на острова срещу него.
Но само интереса към опознаване и на другите места ме държи встрани от него.
Но ми се иска пак, и се надявам да се случи.



Тема Re: Тоя бивш прекрасен клуб?нови [re: berys]  
Автор Благун Калчев (Explorer)
Публикувано13.03.11 01:09



Ами са последно в началото на септември 2010 се отбихме на пясъчната коса в Керамоти на прибиране от Тасос, да доизползваме слънцето. Изглежда комарите не бяха разбрали, че ги третират и още в 2-3 часа следобяд заработваха яко на сенчестите места...

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Тоя бивш прекрасен клуб?нови [re: Благун Калчев]  
Автор berys (невгъзможен)
Публикувано13.03.11 12:32



В такъв случай, комарите не са толерантни към икономическите проблеми в своята родина. Която май пръска само в активния сезон...
Но няма спор - прекрасно разположение на духа в Керамоти, нали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.