Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 01.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема тайланд или малайзия/сингапур?  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.09.10 08:58



някой ходил ли е и на двете места да сравни?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Чирпан или Годеч?нови [re: zaphod]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано29.09.10 09:08



някой друг освен мен ходил ли е и на двете места да сравни?



Встрани от майтапа, ама какво по-точно искаш да сравняваш? За мен лично няма две еднакви страни в света, а критерии за сравнение има милиони. Общото между Тайланд и Малайзия/Сингапур със сигурност е това, че и в двете/трите живеят хора. Оттам нататък?

Спрете земята - искам да сляза!

Тема Re: Чирпан или Годеч?нови [re: seymour_stz]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.09.10 09:22



ами например - яки неща за гледане, плажове, странни животни по улиците, ниво на престъпност (чувал съм че в малайзия на практика няма такава), "класически" атракциони (особено подводния тунел в пукет ако някой е ходил), цени на такситата ако щеш, вероятност за пипване на болест ако ядеш от сергии на улицата или въобще, къде има повече комари, къде се мазнят повече на туристите, абе каквото се сетиш.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re:нови [re: zaphod]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано29.09.10 14:14



Аз не съм ходил, но според това, което съм слушал и чел, Тайланд е мястото :)

Иначе тъкмо вчера разглеждах опции за ЮИ Азия и трябва да ти кажа, че веднъж озовал се в Банкок, можеш да си направиш една обиколна през Куала Лампур и Сингапур за около 200 лева, ако хванеш промоциите на местните нискотарифни авиокомпании. Аз точно това бих направил на твое място :)





Тема Re: тайланд или малайзия/сингапур?нови [re: zaphod]  
Автор swimmer9 (новак)
Публикувано29.09.10 16:32



Ходили сме и то по няколко пъти.Тук въпроса не стой или или.Отиваш и в двете.Като се отиде в Азия се обикалят по няколко страни.Гледаш къде летят Air Asia и си правиш план.За мен най-яките плажове си остават Redang и Perhentian в Малайзия.Не че тайландските са лоши ама много пренаселено.
Сингапур си е загуба на време.



Тема Re: тайланд или малайзия/сингапур?нови [re: zaphod]  
Автор bachata (непознат )
Публикувано29.09.10 18:34



за да ти бъде някой наистина от помощ трябва да бъдеш малко по конкретен относно това какво искаш да видиш, какви са ти предпочитанията и т.н.
като цяло 2 дестинации имат доста сходства помежду си и както предния коментатор те е посъветвал най-добре виж и двете, или просто сега посети едната, а по нататук и другата.
нивото на престъпност и в двете държави е пренебрежително ниско и можеш да го игнорираш; цените на такситата са ниски и сходни в 2 държави и са винаги на база пазарлък; като цяло цените са доста близки; и в 2 случая говорим за Азия така че стомашни проблеми от street food е вероятно, въпрос на късмет основно; комари има навсякъде като количеството зависи от конкретното място и това дали е сух или дъждовен сезон; за плажове в Малайзия Perhentian ми е твърд фаворит, но и Tioman или островите около него са добър избор; за Тайланд фаворита ми е Ko Tao, ako се спреш на Gulf of Thailand, но и в двата случая предпочитанията ми са антидоти на Слънчев бряг така че зависи от твоя вкус



Тема Re: тайланд или малайзия/сингапур?нови [re: bachata]  
Автор bibiliota (непознат )
Публикувано17.11.10 09:24



Избери Тай и Малайзия по-богати на култера са, по-интересни и си заслужава там да обикаляш, но все пак където има мюсюлмани отношението е особено, в сравнение с Тайланд. На всякъде е страхотно



Тема Re: тайланд или малайзия/сингапур?нови [re: zaphod]  
Автор peterky2OO8 (минаващ)
Публикувано20.11.10 09:00



И трите са корено различни.Сингапур е китайски град с голям индйски квартал.Малайзия е мюсюлманска държава населена с малайци които са доста различни и от индйиците и от китайците и особено от Тайланд.Иначе като природа доста подобни.Как и какво да избереш съвет няма ,ако може всичките:)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.