Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:44 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Тема Другите градове в Австриянови  
Автор Биaнka Xpиcтakeвa (непознат )
Публикувано26.08.10 10:11



Здравейте, пътешественици !

Искам да се допитам до вас преди да взема някакво решение за пътуване до месец, защото знам, че в този клуб има доста хора с голям опит в пътешествията.

Многократно съм посещавала Виена, като веднъж направих малка почивчица в Долна Австрия (визирам долината Вахау, градчетата Кремс и Мелк), на други места за съжаление не съм била.
Въпросът ми се отнася за други интересни местенца, по скоро градове. Лошото е, че със съпруга ми тази есен сме без кола и това много ни обърква плановете.


Какво ще кажете примерно за Грац и Залцбург? Там не сме ходили...Само Грац и някакви много близки околности заслужават ли да се видят или да се ориентираме в някаква друга посока?

Предварително Ви благодаря, ако споделите някакви отзиви с мен. Ще се радвам на всякакви идейки и съвети



Тема Re: Другите градове в Австрия [re: Биaнka Xpиcтakeвa]  
Автор ivec6O (новак)
Публикувано26.08.10 12:10



В Грац не съм бил, но съм сигурен, че Залцбург със сигурност ще ви хареса! Лично аз с удоволствие бих отишъл пак. Има много неща за гледане, а и самият град е много приятен. Просто не ти се тръгва оттам!



Тема Re: Другите градове в Австриянови [re: Биaнka Xpиcтakeвa]  
Автор дoмoceд ()
Публикувано26.08.10 21:20



На мене си ми харесват и Грац и Залцбург. В Залцбург не съм стъпвал от ученик (преди 25 години!), но в Грац пощраках неотдавана:



/

Тема Re: Другите градове в Австриянови [re: Биaнka Xpиcтakeвa]  
Автор lover_bg (минаващ)
Публикувано28.08.10 22:40



Мисля си, че след като си била в Мелк, няма какво да ти препоръчам. Все пак, Залцбург си е приказка, вълшебен е! Но лично за мене Мелк е точно мое място! Всеки град в Австрия си струва да се посети..



Тема Залцкамергутнови [re: Биaнka Xpиcтakeвa]  
Автор tvy (минаващ)
Публикувано30.08.10 11:39



Ако сте без кола е кофти, но района югоизточно от Залцбург е разкошен - Залцкамергут. Планини с езера. В Халщадт е най-старата солна мина в света. В Бад Ишъл е била лятната резиденция на император Франц Йозеф. Наблизо до Залцбург е родното място (забравих в момента името) на майката на Моцарт. От него със стара железница се качваш на един връх и оттам има чудна гледка. Приказен е райноа. Между впрочем и всичко в провинциална Австрия - подредено и чисто. А ако обичате и планините - бинго.



Тема Re: Залцкамергутнови [re: tvy]  
Автор Биaнka Xpиcтakeвa (непознат)
Публикувано31.08.10 17:02



Първоначалните ни планове с кола включваха Залцкамергут с евентуални нощувки в градчето St. Wolfgang край едноименното езеро, даже и хубаво хотелче бях намерила...Берау се казва...но засега пътуването няма как да стане. Даже и само до Залцбург и Грац се оказва, че няма удобен автобус.
Ер Кона вози до Залцбург само петък и събота и се връща събота и неделя. Билетите на авиокомпаниите до Залцбург ми излизат много скъпо. Агенциите си предлагат едни и същи маршрути, малко по- скъпите, които не са препускащи и изморителни не се осъществяват. Още не сме се отказали, търсим някакви варианти, но май ще се окаже, че ще отложим трипчето за по-нататък, когато сме с кола.

Благодаря Ви много за отзивите на всички





Тема Re: Залцкамергутнови [re: Биaнka Xpиcтakeвa]  
Автор temp1e (минаващ)
Публикувано31.08.10 20:38



vzemete samolet do viena (okolo 150lv w dwete posoki se namirat, ako se wzemat s vreme). ottam avstrijski avtobus ili po-dobre vlak do zalcburg ili naprawo rent a car ot viena

http://picasaweb.google.com/boyan.dimitrov/



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.