Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:20 05.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Италия - питаненови  
Автор Ан ()
Публикувано27.07.10 16:37



Здравейте!
Семейството ми преживя много трудна година. Решила съм да подаря на родителите си, които скоро правят 35 г. откакто са женени една екскурзия до Италия. И аз и приятеля ми ще отидем. Туристическите екскурзии оставам с впечатлението, че са доста препускащи, а пък ми се ще по-спокойно и волно да си организираме програмата. Проучих варианти да се пътува със самолет от Варна, че с автобус ми се струва мъчително. Потърсих и квартира в Рим за 4 дни.
Намерих и пътеводител за Рим, но е на английски, а родителите ми не разбират. Дали изобщо има на български? Притесненията ми са, че като не е организирана екскурзия, няма да се оправим из обектите и няма да научим нищо.

Вашето мнение какво е - как ще е по-добре - да постоим в Рим няколко дни или да обиколим 3-4 града за 4 дни примерно? С автобус колко часа се правят от София? Изморително ли е - все пак са възрастни хора? Има ли практика като отидеш в някой обект и дори да не си от група да си платиш, за да те включат към някоя група и да слушаш какво говорят екскурзоводите?



Тема Re: Италия - питаненови [re: Ан]  
Автор vladimir1974m2 (новак)
Публикувано27.07.10 17:42



Ми то само в Рим да ги пуснеш си е изморително.Иначе идеята е да се присламчат към някоя група и да ходят след нея- току-виж попаднат и на българска.В Рим има много да се гледа- като започнеш от Ватикана ( навсякъде заедно с купола на катедралата на върха), Сикстинската капела, която е пак там,Фонтана "Ди Треви" на центъра, Площад "Навона" с мимовете и хората на изкуството- музиканти, художници, актьори,Стъпалата на "Плаза де Еспания", с лодката с ладиите и водата долу,църквата "Санта Мария де ла Кроче", която е до Колизеума( там има спирка на метрото),Римските разкопки- Древна Римска Империя...Просто ви давам идея- Тур.компания "БОХЕМИЯ" за една незабравима разходка до Италия.Колкото и да е на препускане, в Рим си оставате поне три дена.А другите градове, които не са за изпускане са Флоренция, със "бутиците" за сладолед, където може да се насладите на поне 50 вида сладолед..."Моста на златарите" над река Арно, купола на катедралата...Просто тръгнете- пуснете ги- даже и вие идете с тях.просто шумната тълпа от туристи ще ги отведе на заслужената разходка...



Тема Re: Италия - питаненови [re: Ан]  
Автор Дивak (член)
Публикувано27.07.10 18:23



Зависи колко време имаш. Толкова пътуване с автобус за мен си е мъчение, ако няма друг начин поне бих отишъл с кола (даже е по-изгодно като сте 4 души, може да разглеждате по пътя...).
От Варна евтини полети май няма, но има от София или Букурещ (колкото по-рано вземете билетите, по-евтино).
Принципно зависи какво ви харесва и колко време общо имате, но поне 3 дни в Рим няма да ви е скучно, вероятно и 4. Пътеводител на български - в българските книжарници, ако има. На място най-много на руски да намерите. Квартира е добра идея, даже може да пазарувате от супера и да си готвите, ако така ви харесва.



Тема Re: Италия - питаненови [re: Дивak]  
Автор Ан ()
Публикувано27.07.10 20:25



Уф, прав си. Исках да кажа от София. Аз защото съм от Варна, но сега живея в София, но родителите ми са там и се обърках. На уиз отиване и връщане за 4-ма ни за октомври е 400 лв. Уиз предлагат и разни хотели, но мисля, че апартамент е по-добре. Квартири гледам от тук - homelidays.co.uk. Нещо, от което да се притеснявам или да обърна внимание, има ли? А друг подобен сайт?



Тема Re: Италия - питаненови [re: Ан]  
Автор Дивak (член)
Публикувано27.07.10 22:20



Има много сайтове за апартаменти, аз не помня кой ползвах. Гледайте да е на удобно място, кой етаж е (ако родителите ви са стари, пътувате с голям багаж, старите сгради често нямат асансьор)
Аз се бях разбрал със собственика да ни вземат с бусче от летището (късно пристигане, голям багаж...), само че не бях предвидил че ще кара като луд през нощта


Такси или частен превоз е 50 евро м/у летището и центъра, за 4 души по-добре така, отколкото да сменяте влак с метро/такси... пак зависи къде е апартамента.



Тема Re: Италия - питаненови [re: Ан]  
Автор temp1e (минаващ)
Публикувано27.07.10 22:58



imaj wpredwid, che krajnata cena na wizz malko se razlichawa ot pyrvonachalnoto query. kato slozhish po 20lv bagazh na chowek na posoka + oshte niakakwi gluposti i bileta izliza pochti 2no, osven ako ne trygnesh smao s rychen bagazh.

http://picasaweb.google.com/boyan.dimitrov/


Тема Re: Италия - питаненови [re: Ан]  
Автор L.dof (Свободен човек)
Публикувано28.07.10 10:02



Намерете си хотел около гара Термини- те там всички са един дол дренки, но локацията им е отлична, пицариите са наблизо и повечето неща за гледане. Във всеки хотел има един топ на рецепцията със карти на Рим-просто си късаш най-горната (те са като хартиените блокчета) Направети си 3 нощувки във Рим и една -последната във Флоренция. Купете си още в началото билети до Флоренция за предпоследния ден и идете и до там! Последният ден просто тръгвате от Флоренция ,пристигате на Термини и продължавате с багажа до летището. Това е. Ако ще гледата Ватиканските музеи(а трябва) идете рано - 6,30 - 7,00 ч Да е сигурно !



Тема Re: Италия - питане [re: Ан]  
Автор bobole4e ()
Публикувано28.07.10 16:20



Има пътеводители на български в книжарниците-аз ползвах един на Софтпрес, с карта вътре на града. По картата можеш да се ориентираш и в кой район да си наемете апартамент или хотел. Има и примерни маршрути по дни-на мен лично много ми помогна и съм доволна.
Ние бяхме 4 души и наехме един Bad&Breakfast - представляваше апартамент с две стаи които се даваха поотделно и понеже бяхме 4ма ползвахме целия апартамент само за нас. Резервирах го от venere.com. Беше по удачно от апартамент защото не се оставя депозит за щети а и имаше вкл. закуска в цената(глезотийка)



Тема Re: Италия - питаненови [re: Ан]  
Автор zanyto (непознат)
Публикувано28.07.10 17:16



Нашият апартамент го резервирах от

и бяхме много доволни. Чувала съм добри отзиви и за този сайт, който ти споменаваш, дори сега съм наела от него апартамент в Париж, но отзив още не мога да дам, понеже пътуването ми предстои.
За пътеводителите - и аз бях взеле един на Софт прес, много са удобни. По-късно си купих и на Нейшанъл джеографик за цяла Италия и там също има много подробна информация за Рим. Ако не се лъжа Нейшанъл джеографик имат и пътеводител само за Рим, но за това не съм много сигурна.



Тема Re: Италия - питаненови [re: zanyto]  
Автор temp1e (минаващ)
Публикувано28.07.10 22:02



pytevodili tyrsi na rough guides ili na lonely planet . towa sa naj-poleznite. ima oshte 3-4 izdatelstwa, koito ne sa tolkowa populiarni w bg, inache ne sa loshi. pytevoditelite na national geographic sux big time -> hubawi kartinki bez naistina polezna informacia.

http://picasaweb.google.com/boyan.dimitrov/



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.