Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Италия - питаненови [re: zanyto]  
Автор Ан ()
Публикувано06.08.10 13:27



Благодаря сърдечно. Много ми помагате.

Още се мотам с квартирата. Изпратили ми потвърждение, то отишло в спам папката, късно го видях. Вече е заета. Продължавам. Стана дума за банков превод на 100 евро като аванс. От банките искат по 20 евро такса и ще стане след 2-3 раб.дни, а ако се случи като днес петък, има да чакам. Май с Уестърн юнион е по-добре, а? За същите пари, но поне ще стане бързо.



Тема Re: Италия - питаненови [re: Ан]  
Автор zanyto (непознат)
Публикувано07.08.10 09:09



На Уестърн юнион е даже 15 евро таксата за 100 евро, ако работят с PayPal e също добър вариант.



Тема Re: Италия - питаненови [re: Ан]  
Автор Дивak (член)
Публикувано07.08.10 14:16



Western Union са най-податливи на измами. Пращаш и заминава, но ти нямаш никакви доказателства че този който е взел парите е този който трябва, и при проблеми просто губиш.
Затова Western Union не се препоръчва за плащане в ибей и прочие - няма сигурност.
Най-добре пейпал, банков превод, кредитна карта...



Тема Re: Италия - питаненови [re: Дивak]  
Автор Ан ()
Публикувано12.08.10 15:08



Ето ме отново да дам отчет. Намерих квартира, близо до Кавур. Така ще ми е лесно да хванем шатъла на Уиз сутринта на връщане.
Платих с ПейПал, което наистина е по-изгоден вариант.

Прочетох някъде, че има корабче по Тибър, нещо като градски автобус с 6 спирки. Дали ще е интересно да се поразходим с него? RomaPass дали важи за неговите билетчета?
Някой ще подскаже ли къде в метрото се чеква RomaPass-а вместо билетче?

Още един въпрос: В музеите има ли възможност да си наемеш апаратче със слушалки на хора, които не са в група?

Редактирано от Ан на 12.08.10 15:25.



Тема Re: Италия - питаненови [re: Ан]  
Автор Дивak (член)
Публикувано12.08.10 19:52



За музеите и аудиогайдовете, да. Все пак зависи за какъв език ви трябва





Тема Re: Италия - питаненови [re: Ан]  
Автор f1O4 (новак)
Публикувано12.08.10 20:31



В момнта отиване и връщане с WIZZ ер на дати 09.09 и връщане 14.09. е 128 лева на човек. Мисля, че автобуса ще ти струва повече пари и много време. Полетът е точно един час до Тревизо и рейсът те чака и ще те закара за 6 евро (двупосочно 10 евро).



Тема Re: Италия - питаненови [re: f1O4]  
Автор Ан ()
Публикувано13.08.10 12:49



Дивак, не очаквам да има на бг, но на руски сигурно. :) Навсякъде ли има такива аудиогайдове и скъпа услуга ли е?

f104, мисля че има някакво неразбирателство. Въобще не коментирам ходене с автобус. С полет на Уиз сме. Ставаше дума за автобусчето, което ще ни вземе от летището и закара до Рим.



Тема Re: Италия - питаненови [re: Ан]  
Автор Дивak (член)
Публикувано13.08.10 15:29



Има и на руски. Цените не ги помня разбира се, но беше нещо горе-долу колкото билета, 10-15 евро за Ватиканските музеи. За навсякъде не знам, но на посещаваните места има. Във Ватикана май беше единственото място където съм си взимал.
Аз принципно предпочитам да имам книжка, защото така ми е написано и го имам за после, ако ме интересува. Със снимки даже. А иначе като ми се говори по време на разходката, след това забравям повечето неща.



Тема Re: Италия - питаненови [re: Дивak]  
Автор Ан ()
Публикувано13.08.10 17:49



Така като си пиша с вас, ми идват разни идеи. Току що осъзнах, че имам Ipod.



Разбира се руснаците имат доста торенти и не може да няма аудио гайдове на руски, които да сваля и взема с нас. Другият вариант е да взема такъв на англ., че най-бързо него намерих http://www.italyguides.it/us/roma/download_audioguide/free_ipod_mp3/ipodguides.htm и да го разказвам. Мдааа. Гениално.



Тема Re: Италия - питаненови [re: Ан]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано15.08.10 15:16



За пътешествия из Европа със съпругът ми пътуваме само по този начин.
Ползвахме този пътеводител:



Основно обаче информацията бе от Интернет.
В никакъв случай, не пропускайте вила Боргезе! Резервирайте си билети за там по Интернет, иначе има 99% вероятност да няма билети на място.

Няма да Ви е трудно да се ориентирате, моя съвет е задължително си търсете квартира в центъра на Рим. Не е скъпо, а всичко ви е на пешеходно разстояние. Ние бяхме на 10 мин. от Фонтана Треви и на 20 мин. пеша от Колизеума.

Купете си Рома Пас - ползвайте го първо за Колизеума.

Вечеря за двама с вино - около 60-80 евро, но все пак зависи къде хапваш.
Плащаш за всичко - гледка, маса, сервитьор и от 2 евро кафето ти станало 10 .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.