Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:17 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Италия - питаненови [re: L.dof]  
Автор temp1e (минаващ)
Публикувано28.07.10 22:05



ako si naprawite poveche noshtuvki, okolo rim mnogo si zasluzhawa tivoli. a polovin den na rimskia plazh (ot mart do noemvri) e chudesen relax. (plazhyt e na chas ot centyra s metro i vlakche)

http://picasaweb.google.com/boyan.dimitrov/


Тема Re: Италия - питаненови [re: Ан]  
Автор Благун Калчев (Explorer)
Публикувано30.07.10 00:48



За Рим, както и за Италия, има чудесни пътеводители на български на National geographic.
Колкото до локацията на апартамента: вярно, на Термини е бъкано с подобни оферти, но мястото е мизерно и неугледно. Както междувпрочем много гари по света и особено в Италия.
Добрите места за избор на апартаментчета са около пешеходните зони Колизея-Di Trevi-Piazza del Spagna, също Navona и около Пантеона, оттатък реката - Trastevere и около Ватикана.
За резервации на апартаменти - и аз използвам същото като Вас:

. Знаете, че там офертите са много подробно описани, все пак, какво да гледате при избора:
- местоположението - има си отстояния от музеи, магазини (полезно е наблизо да има супер или бакалия, тъй като заведенията в Рим са скъпи, а суперите - евтини). Изборът около централна пешеходна зона е много голям плюс, тъй като ставате независими от римския градски транспорт (доста сходен със софийския), до късно през нощта може да се разхождате. Всички забележителности на Рим са почти на пешеходно разстояние една от друга.
- гледайте, какво снимките говорят и какво - не говорят. Примерно ако има много туристически снимки, вероятно апартаментът не е за гледане. Респективно - ако има 10 снимки от хола, а няма снимка от спалнята.
- попитайте за допълнителни разходи: бельо, чаршафи, почистване при напускане
- ако сте през август или септември - климатикът е важна екстра
- вижте отзивите на гостували туристи. Колкото повече, толкова повече, както казва Мечо Пух
- имайте предвид, че в старите италиански сгради апартаментите на І етаж са тъмнички. От друга страна - не ги огрява слънце и жегата е по-малка.

От Варна не знам да има нискобюджетни полети до Рим, но от София лети Wizzair, ще прежалите едно пътуване с нощен автобус или влак. Може и от Букурещ да има нискобюджетни полети, това амй е по-близо до Варна.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Редактирано от Благун Калчев на 30.07.10 00:50.



Тема Re: Италия - питаненови [re: Благун Калчев]  
Автор Ан ()
Публикувано01.08.10 13:39



Дали е удачно да се ползват траснферите на Уиз от летището до града. Четох някъде, че този към Рим ил в 8.30 и се налагало изчакване. А този за връщането как ще е?



Тема Re: Италия - питаненови [re: Ан]  
Автор Ан ()
Публикувано01.08.10 13:54



Отново съм аз. Заслужава ли си да правя резервацията на уиз?



Тема Re: Италия - питаненови [re: Ан]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано01.08.10 18:37



Ан,
преди година пътувах с Уиз до Фиумичино.Бях с 3 големи деца, и на летището ни предложиха такси за 44 Е до центъра (гара Термини).Понеже децата (те бяха инициатори на пътуването) бяха избрали хотел след Ватикана, попитахме дали не може до самият хотел. Съгласиха се и после от самия хотел ползвахме същата услуга. Транспортът в Рим е много уреден и само по 1 Е билетчето.



Тема Re: Италия - питаненови [re: Фиш]  
Автор L.dof (Свободен човек)
Публикувано01.08.10 18:54



От Фиумичино има регулярен градски транспорт до гара Термини. Няма нужда от трансфер.



Тема Re: Италия - питаненови [re: L.dof]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано01.08.10 20:38



Да, съгласна съм, но нашият хотел не беше близо Термини, а на км от Ватикана.
Просто е една възможност за транспорт.
Иначе и аз споделих удобството на римския градски транспорт.



Тема Re: Италия - питаненови [re: Фиш]  
Автор Ан ()
Публикувано02.08.10 00:10



Така. Да се похваля - резервирах вече полет. Купих и пътеводител и днес ровя и за забележителностите да направя маршрут. Та, тепърва почвам с въпросите :), дано не ви досадя.

Сега остана квартирата. Като гледам цените на апартаментче под наем са почти като на стая в евтин хотел, та май към апартаментче гледам, но намерих и хотел като резервен вариант.
И то защо - заради повечето място и кухнята. Кой знае пък колко ще стоим в него апартамент, но както и да е.
Сега съм опънала една карта на Рим и като си харесам обект, мигом гледам да го намеря на картата, та да се ориентирам къде е и не знам докога ще откарам така...

Чудя се, ако квартирата не е близо до Термини или Кавур дали ще имаме проблем рано-рано посред нощите в деня на тръгването да си намерим транспорт до Термини, че оттам да хванем шатъла. Или е по-добре да я взема до някоя от тези 2 точки?



Тема Re: Италия - питаненови [re: Ан]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано02.08.10 22:20



Редактирам, защото Дивак е прав- полетът е в 7.30, аз съм погледнала пристигането.

Редактирано от Фиш на 02.08.10 22:49.



Тема Re: Италия - питаненови [re: Ан]  
Автор Дивak (член)
Публикувано02.08.10 22:34



Нe знам кога точно ще ходите, ама гледам полетите са в 7:30 сутринта. Ако има автобус на Уиз за съответния час може да ползвате него. Иначе си уредете транспорт с хазяина или частен шатъл (или такси, но не разчитайте да го викнете от улицата). Излиза към 50 евро. Влака така или иначе е 11 евро на човек (от гарата, а колата е от апартамента).

Примерно тези

или потърсете с Гугъл

Редактирано от Дивak на 03.08.10 01:35.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.