Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:54 01.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Идеи за Виетнамнови  
Автор sayaro (член)
Публикувано03.02.08 20:36



Здравейте!
Всякакви идеи за индивидуално посещение на Виетнам! Азиатски авиолинии - кои са най-изгодни и откъде да пазаруваме билетите, ако решим да пристигнем първо в Тайланд?
Много благодаря за съветите и препоръките!
Поздрави!





Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Авторswimmer (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 11:05



Кога смяташ да ходиш?Аз заминавам през април ,но ще пътувам през Камбоджа.От Бангкок AIR ASIA летят директно до Ханой.Можеш да си купиш билет през инетрнет-колкото по-рано толкова по-евтино.Визи за Виетнам дават само за 15 дни,като предварително трябва да уточниш датите.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: swimmer]  
АвторAлekcи (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 12:07



Освен

виж за Сайгон и за Ханой от Банкок.

Януари с Nok Air отсечката Банкок Ханой ми струваше само 40 евро с включени летищни такси :-) Вътрешен полет Данаг Сайгон струваше 20 евро с Пацифик.
За Виетнам еруейс в никакъв случай не си купувай от чужбина билет! На място е много по евтин

На мен без проблем ми издадоха 30 дневна виза в посолството на Виетнам в Будапеща. Не съм чувал за ограничение за 15 дни....

В съм събрал повечето нискотарифни авиокомпании в региона. Инфо за Тайланд можеш да намериш в . За Виетнам все още няма тема в Старт.бг. Ако имаш желание може да се заемеш с тази благородна задача :-)



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: swimmer]  
Автор sayaro (член)
Публикувано04.02.08 12:32



Здравей и благодаря, swimmer. На този етап е само проект, защото тепърва започваме проучването. Проверихме AIR ASIA от Банкок до Ханой, също и Jetstar Asia, Bankok Airways. От Банкок до Хо Ши Мин може и по суша през Камбоджа. От една страна, искаме да видим Bankgor и да доплуваме до Пном Пен, а отттам в Хо Ши Мин, от друга страна - искаме да имаме повече време за Виетнам. Разгледах wikitravel съветите - интересно е. Довечера ще прочета пътеписите, които съм отделила за района.
Отплеснах се! Ако все пак тръгнем да пътуваме, то ще е също през април, така че - може да менкаме инфо. Ти например как и с коя компания ще летиш до Банкок?
Поздрави!





Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Авторswiimmer (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 14:13



Заминавам на 10 април от Истанбул с Qatar Airways за Kuala Lumpur.После ще бъда 1 седмица в Индонезия(Yogyakarta и Bali).След това се връщам в Kuala Lumpur и оттам ще летя за Seam Reap-Камбоджа за да разгледам Angkor Wat.
После с автобус до Phnom Penh .От Phnom Penh има два варианта до Saigon-с автобус и лодка.На място ще решаваме.За Виетнам се ограничаваме само до Saigon и Hanoi понеже нямаме много време .За виза за виетнам ми казаха,че мога да си изкарам и в Камбоджа-30 долара но не ми се размотава да им търся посолството.Тука визата е 50 долара-питах в посолството.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: Aлekcи]  
Авторswimmer (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 14:46



Я кажи нещо за самолетите на Пасифик.Четох,че били много зле.Като знам с какви самолети съм летял в Азия и ме хваща страх.Тия от Nokair са големи смешници.Стройха ни на пистата в Пукет и тогава започнаха да си зареждат самолета с гориво.Иначе го бяха изрисували като птица отвсякъде.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: swimmer]  
АвторAлekcи (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 15:04



Абсолютно никакъв проблем няма с Nok air и с Pacific. Първите са собственост на Thai airways, а вторите на Vietnam airlines. Наскоро, като стратегически инвеститор в Pacific влезе и австралийската Qantas, които са известни с това, че до сега нямат нито един загинал пътник :-)
И двете авиокомпании летят с видимо нови самолети.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: swiimmer]  
Автор sayaro (член)
Публикувано04.02.08 18:17



Благодаря ви, много ми помагате. Продължавам да разучавам обстановката и маршрутите и дано успея да спретна план преди дъждовния сезон.
Поздрави!





Тема low cost in Africaнови [re: Aлekcи]  
АвторДoмoceд (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 19:45



От африканските си пропуснал да споменеш

и .
Тъкмо оня ден сефтосах Mango до Дърбан. Оранжевичко
1time са им по широки креслата, но пък са им много стари самолетите.
А като стана дума за азиатски таратайко, на летището на Хонконг се сблъсках (но не летях) с една толкова овехтяла от служба бангладешка щайга DC-10, че ми се видя доста странно как изобщо се е добрала на собствен ход. Носеше гордото име New Era



Тема Re: low cost in Africaнови [re: Дoмoceд]  
АвторAлekcи (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 20:57



Мерси, добавих предложенията



Оff. Търсих книгата ти в София, но във всички книжарници се беше изчерпала Имаш ли идея къде да търся?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.