Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:49 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Стокхолм - всички полезни съвети са добре дошлинови  
Автор sayaro (ентусиаст)
Публикувано28.06.10 20:15



Здравейте!
Въпросите ми са много, но ще поставя някои от най-важните за мен:
- как най-практично да уредя въпроса с транспорта /ще бъда в града 3 или 4 дни/?
- ако взема карта за транспорта, тя ще ми върши ли работа до архипелага - в едно четиво видях да се препоръчва bus 670 от Tekniska Högskolan до Vaxholm?
- действието ще се развива през октомври, какво е обичайното време по това време?
- колко време да си предвидя за пътуване до летището на лоу кост компаниите?

Всичко друго, което ми напишете като очевидци и потърпевши

, ще приветствам от все сърце!
Поздрави!



Тема Re: Стокхолм - всички полезни съвети са добре дошлинови [re: sayaro]  
Автор Дивak (член)
Публикувано28.06.10 21:20



Бил съм доста отдавна, та няма да пиша много, щото нищо конкретно не помня. Има едни туристически карти, които осигуряват транспорт и вход в някои музеи. Аз си бях намерил такъв хотел, който дава тази карта за времето на престоя включена в цената.
Лоу кост летищата май са две. Райънеър имаха собствен автобус, с цена по-голяма от въздушния превоз (нещо като 5 паунда беше билета за самолета), но това беше отдавна. На сайта на компанията или на летището трябва да има инфо.



Тема Re: Стокхолм - всички полезни съвети са добре дошлинови [re: Дивak]  
Автор sayaro (ентусиаст)
Публикувано28.06.10 22:08



Здрасти, летището ми е SKAVSTA. Информацията е изчерпателна, но ме притесни малко мнението на един скоро пътувал чежденец, че напускането от Стокхолм било трудно. Понеже прочетох това в един чужд форум, не мога да разбера дали го казва буквално или метафорично


Благодаря ти за отговора.



Тема Re: Стокхолм - всички полезни съвети са добре дошлинови [re: sayaro]  
Автор Красавица (неземна, де)
Публикувано29.06.10 07:16



И аз като "дивакът" съм била преди много години там, но ще ти кажа какво съм запомнила. Летището, на което кацнах, се казва Арланда, то им е международното, ако не се лъжа. Ще бъдеш шокиран(а) вероятно, ако не си добре информиран(а), че ще се разсъмва към 9 часа сутрин и ще се смрачава към 3 следобед, 6 часа СВЕТЛО, и доста студено по принцип, това е зимата на тези ширини. Но иначе за мене Швеция е една от най-добре уредените страни в света, от всякаква гледна точка!!!. Изключително социална държава, по-чиста от всякоя друга и да не се унасям. Но никога няма да забравя старчески домове, които изглеждат като 5-звездни хотели, рейсовете, които са на въздушна възглавница за да се "приземяват" до земята, за да може да се качи инвалидна количка или човек, който не може да си повдига краката, а ги влачи. Телефоните и детските площадки във влаковете и пр... И това, за което разказвам видях през далечната 1994.



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Красавица на 29.06.10 07:17.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Красавица на 29.06.10 07:21.</EM></FONT></P>

Редактирано от Красавица на 29.06.10 07:22.



Тема Re: Стокхолм - всички полезни съвети са добре дошлинови [re: Красавица]  
Автор Дивak (член)
Публикувано29.06.10 09:09



Октомври е още есен и няма да е толкова зле, деня и нощта ще са почти равни. Аз бях през декември, общо взето към 10 вечерта вече си мислиш, че е време да съмва, щото се е стъмнило мнооого отдавна.



Тема Re: Стокхолм - всички полезни съвети са добре дошлинови [re: sayaro]  
Автор lover_bg (минаващ)
Публикувано30.06.10 09:54



Здравей, аз бях през 2008 в Стокхолм, сравнително по-скоро от останалите отговорили на въпроса ти. Според мен нищо обаче нуе се е променяло в тази страна от години, защото са си установили едно саттукво, което ги устройва идеално. Конкретно на въпросите ти: лично аз бях на основното им летище Арланда, не знам на нискотарифните дали е там някъде също. От летището до центъра има скоростно влекче, за което билетът струва около 23 евро. То е най-препоръчително, защото летището е много далече, с влакчето е 40 минути. За градския транспорт може да си вземеш карнетка с билетчета или карта в зависимост от това, колко ще пътуваш. Аз обичам да ходя и почти не съм ползвала транспорт, а обиколих почти целия град с двата най-интересни острова - Гамла стан (историческия център) и Юргардън (на който е къщата на Астрид Линдгрен и много други красоти). Скъпо е, поне за българския стандарт.



Тема Re: Стокхолм - всички полезни съвети са добре дошлинови [re: lover_bg]  
Автор sayaro (ентусиаст)
Публикувано30.06.10 10:09



lover_bg, много благодаря за отговора ти. Звучи ми много конкретно и полезно. Благодаря и за другите отговори, страшни сте!





Тема Re: Стокхолм - всички полезни съвети са добре дошли [re: lover_bg]  
Автор brayan ((Браян))
Публикувано01.07.10 20:29



23 euro на човек в една посока ?



Тема Re: Стокхолм - всички полезни съвети са добре дошлинови [re: brayan]  
Автор lover_bg (минаващ)
Публикувано03.07.10 08:29



Да, в едната посока, имаше малко намаление, ако си го вземеш в двете посоки, но трябваше да е с фиксирана дата. Подчертавам, това е много скъп град, стандартът е много висок!



Тема Re: Стокхолм - всички полезни съвети са добре дошлинови [re: lover_bg]  
Автор brayan ((Браян))
Публикувано03.07.10 09:00



Ужас, а трябва само да преспим една нощ там и да се разходим и центъра, на другия ден с кораб отпътуваме. то престоя в Стокхолм ще ни излезе колкото половината круиз (от 4 дни).
а на градския транспорт какви са цените - метро, автобус ? Да знам поне хотела да ни е в центъра за да не плащаме за градски транспорт.
Предполагам едно кафе е 5-10 евро ? сандвич сигурно 10-тина евро ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.