Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:52 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема недоволни от фирма Туринг  
Автор elen41O (непознат )
Публикувано06.04.10 19:32



Искам да споделя с вас едно кошмарно пътуване с фирма Туринг, линия София - Варшава. Лятото пътувах с автобус на Туринг. Автобусът имаше повреда още преди да излезем от София. Когато спряха на безнзиностанцията да зареждат си помислихме, че шофьорът е пиян, защото едвам въртеше кормилото на автобуса. Както се оказа няколко часа по-късно, беше развалена хидравликата на автобуса. Спряхме в Сърбия в началото на магистралата. Шофьорът нямаше повече сили да се бори с кормилото, което едвам се въртеше. Престоят ни траеше 15 часа. Както обясниха шофьорите, шефа не иска да изпрати друг автобус, въпреки, че бяхме близо до границата, а освен това не разрешава да купят нов маркуч и да сменят стария,напукан, а трябва да чакаме да ни спаси сръбската пътна помощ. Като компенсация, ни обещаха, че при следващото ни пътуване, ще имаме 80% намаление при покупката на билета. И не си мислете, че това е истина. Миналата седмица същият автобус, със същите шофьори, спря за 5 часа в Краков. Един от пътриците, който е пътувал лятото е платил билета си с 50 % намаление, а не както беше обещано 80 %. Добре, че имаше кой да повика техническа помощ и да запали автобуса в Краков. Не знам до кога тази фирма ще се подиграва с клиентите си, карайки ги да търпят наглото поведение на шофьорите, когато се заговори за обезщетение. Ако ви се налага да пътувате до Чехия и Полша, избирайте друга фирма, а не Туринг. От години пътувам с тях и винаги имат някакъв проблем, ако не на отиване, то задължително на връщане. Постоянно превозват нелегално алкохол и цигари, защото във Варшава имат собствен ресторант.Пътувала съм с Group и съм доволна. Поне там няма контрабанда и обслужването е добро. Срам и позор за фирма Туринг и за техните стари автобуси.



Тема Re: недоволни от фирма Турингнови [re: elen41O]  
Автор 3a3y ()
Публикувано06.04.10 20:41



Има комисия за защита на потребителите. Напишете една жалба и им я пратете. Добре ще е да имате свидетели на някое от пътуванията, които да потвърдят вашите думи, но дори и да няма действайте. Следващия път помислете как да докажете или документирате впечатленията си. Има много измислени фирмички в туризма, затова трябва да се помогне на естествения отбор.





Тема Re: недоволни от фирма Турингнови [re: elen41O]  
Автор taniatot (я да ви видя)
Публикувано21.04.10 13:49



От години пътувам с тях и винаги имат някакъв проблем

Извинете, но защо след всичко това продължавате да пътувате с тях? няма други превозвачи ли? Най-доброто наказание за такива фирми фантоми е отказване от техните услуги. Така ще фалират и проблемът ще е решен. А така вие си опявате, но продължавате да ги ползвате и те пак са на пазара...



Тема Re: недоволни от фирма Турингнови [re: taniatot]  
Автор leonora7 (momi4e)
Публикувано21.04.10 14:10



И аз това се чудя на тази жена.
Все проблеми имала, от години пътувала, обаче все с тях.
Няма логика в написаното.
По скоро ми прилича на оплюване с конкретна цел.





Тема Re: Споделенонови [re: elen41O]  
Автор Bлaди Гeoprиeв-Sali (новак)
Публикувано26.04.10 15:32



Аз пък съм чел за други един туристически превозвач, от който в този форум се изказваха купища оплаквания и недоволства, за някаква провалена програма,за лошо качество на обслужването и т.н.Няма да споменавам за коя.И въпреки всичко аз колкото и да съм пътувал с нея- никога никакви проблеми не ми е създавала.С две думи - си мисля аз, че фирмите превозвачи и туроператори един друг се плюят тук...Всяка плюе другата, и изтъкват и хвалят себе си...Така че докато не се появи по-достоверна информация за някакъв вид измама при пътуване- не бих повярвал на нищпо.И все пак някой го вземат под внимание...



Тема Re: недоволни от фирма Турингнови [re: elen41O]  
Автор uchitel (непознат )
Публикувано04.09.10 18:02



Абсолютно подкрепям недоволството от услугите на тази фирма.И в момента изживяваме ужаса от едно прекъснато пътуване до Банска Бистрица.Дъщеря ми пътува с тази фирма от вчера и все още не е достигнала крайната цел.Още след преминаване на границата със Сърбия автобусът е започнал да дава дефект,след няколко спирания се оказало,че не могат да продължат.Спрели са,за да дочакат автобус от България,който след няколко часа пътуване отново дефектира.Каква е повредата-не мога да знам-само знам,че всички сме под напрежение как ще продължи този кошмар.От 12 на обяд пътниците са в Унгария за поредното изчакване -ще поправят или ще сменят автобуса.Свързах се с фирмата и служителката много настойчиво ми обясни,че било напълно нормално да се повреди автобус-та и ДВА за едно денонощие ли?Път,който се изминава с автобус за около 15часа до този момент трае29часа,а са още около унгарската граница.
Ако това е нормално -здраве да е!



Редактирано от uchitel на 04.09.10 18:05.



Тема Re: недоволни от фирма Турингнови [re: uchitel]  
Автор mamarali (непознат )
Публикувано08.09.10 18:15



Аз също се присъединявам към недоволните от фирма Туринг.На 05.09.2010 дъщеря ми трябваше да отпътува от Банска Бистрица в 21.00 часа.За да стигне до там тя тръгна от гр.Прешов в 13.20.Пристигнала е в 18часа и аз бях спокойна,защото вече е там и трябва да чака 3 ч и ще се качи на автобуса за София.Но...в 21.20 тя ми се обади,че ще трябва да чака до другата вечер сама в непознат град,чужда страна и аз нямаше как да отида при нея,защото съм на 240 км от Банска Бистрица.Обадих се във фирмата и много "любезно''ми обясниха,че автобуса има технически проблем и са говорили вече с дъщеря ми/тя се е обадила/и са се разбрали.За какво са се разбрали,че ще плати по-малко пари за билета/тя имаше резервация,но билет не беше купен/Защо след като са знаели,че автобуса няма да пристигне навреме не са се обадили на телефона,който имат ,за да ме предупредят и дъщеря ми да не тръгва от Прешов.И по-ниската цена на билета ли е всичко,а притесненията ни-нейните и моите и безсилието ,че не мога да направя нищо от толкова км.в 9.30вечерта.Че не мога да отида при нея,а тя не познава града и не знаеше къде да отиде да търси хотел и т.н.Във фирмата са знаели,че автобуса не е пристигнал още във Варшава и няма как да стигне по разписание в Словакия.Това е безотговорност.С какви автобуси се пътува?Как може да се счупят 2 автобус?.Да тръгне след повредата на първия друг,който също да се счупи.Кой им дава разрешителни на такива фирми?Как минават технически преглед тези потрошени автобуси.Кой лапа парички за да може такива фирми години/така се оказва,че проблемите са от години с тази фирма/да тормозят с дългите си пътувания хората,които поверяват живота си в ръцете им?Какво трябва да се случи за да забранят и отнемат разрешителните на такива престъпници.Да,престъпно е!Престъпно,нечовешко и недопустимо е да се търпят такива неща.И чак ,когато загинат невинни хора се сещат да правят проверки,да отнемат лицензи и да се вайкат-как може това да се случи.Сега съм в Словакия,но скоро до 2 седмици ще си отида за малко в Гарово.За себе си съм сигурна,ще подам жалба където трябва.Няма да оставя нещата така.Дано и други потърпевши направят същото!
А,забравих да споделя ,че дъщеря ми се прибра в Габрово 52 часа след като тръгна от Прешов-от 13.20 на 5.09 -в 18.30 на 7.09.Това е.
''Благодарностите'' са за фирма ТУРИНГ




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.