Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:28 19.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Северна Италия и Швейцариянови  
Автор tvy (новак)
Публикувано19.02.10 16:24



Планирам авто обиколка с цел туризъм в северна Италия (Вал Гардена, лаго ди Гарда, Лаго Маджоре) и Швейцария (да речем района на Интерлакен). Това за през Юли. Мислите ли, че мога да си намеря места за спане без предварителна резервация? Има много градчета и селца и дали има къщи за гости достатъчно, за да се иде така или да се опитам да резервирам предварително. Не искам в големите градове. Само малки градчета до и във планините.



Тема Re: Северна Италия и Швейцариянови [re: tvy]  
Автор Дивak (член)
Публикувано19.02.10 21:08



Ще можеш, мисля. Аз принципно винаги така правя, макар и не в този точно район. Не обичам да имам твърдо разграфен по време маршрут, защото винаги бъркам и се пропускат много неща. Много помага бюджета ти да не е прекалено малък, както и да нямаш твърде капризна жена.


Юли е по-добре от август, все пак.



Тема Re: Северна Италия и Швейцариянови [re: tvy]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано20.02.10 19:51



Това лято бях тъкмо там - 1 седмица в Бриенц, Швейцария - на едноименното езеро източно от Интерлакен и 3 дни - край Лаго ди Орта. Не забелязах да има по къщите: "Zimmer - frei", а къщите за гости разчитат на по-дълъг престой - обикновено - 1 седмица. То се знае, хотели има и не изглеждаха препълнени, но на съвсем друга цена. Всъщност в Италия услугата Pension не е популярна както в немскоезичния свят (плюс бившите части на Австро-Унгария). Немският наплив към Гарда не е за пренебрегване, така че съм по-малък оптимист от Дивак по въпроса за лесно намиране на подслон.
Между другото в Швейцария по-удобно е забиване на колчето на едно място и обикаляне с влак в околностите. Най-малко защото някои места (най-красивите, при това) са достъпни само по железен път.
От друга страна, и на двете места правих резервациите няколко дни преди заминаването (18 август) и не ми се наложи да превеждам капаро.

А иначе Лаго ди Гарда и Доломитите (Вал Гардена, Кортина) се вързват с Инсбрук и Австрия, а към Централна Швейцария са по-западно разположените италиански езера - Комо, Маджоре, Орта, Лугано.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Северна Италия и Швейцария [re: tvy]  
Автор lover_bg (новак)
Публикувано22.02.10 12:01



аз ходих в Интерлакен в края на юли. На гарата беше пълно с обяви за апартаменти и малки квартири. Не мога да ти цитирам някаква точна цена, но беше от порядъка на 55 франка за малък апартамент.



Тема Re: Северна Италия и Швейцариянови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор tvy (новак)
Публикувано22.02.10 12:13



Благуне, нямам нищо против да си взема една седмица апартамент в Доломитите или около Интерлакен и да обикалям. Ще пропусна едното място сега. Можеш ли някакви сайтове да ми дадеш за квартири в района в Швейцария в който си бил и повечко да кажеш за влаковете и местата (както и цените на влаковете) къде да се ходи? Искам по планината да щъкам. Градове не ми трябват. Затова се насочих около масива Юнгфрау или ако съм в Италия - Вал Гардена.



Тема Re: Северна Италия и Швейцариянови [re: tvy]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано23.02.10 01:34



Аз си резервирах ето на този сайт:


За влаковете си взех Regional Pass - Berner Oberland - за 7 дни, от които - 3 безплатни, в останалите - 50% намаление. Цена - 230 франка (2009 г.). На книжката с разписанието е цитиран сайта им: - можеш да обходиш района от Берн до Люцерн, разбира се - района на Юнгфрау, параходите по езерата Тун и Бриенц, лифтове и зъбчати железници. Само за отсечката Kleiner Scheidegg-Jungfraujoch се доплаща 50%, но все пак това е значително облекчение на иначе безбожно високата цена.
Но много се разприказвах, ето снимки оттам:

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: Северна Италия и Швейцариянови [re: tvy]  
Автор byoko (новак)
Публикувано25.02.10 11:22



хубави снимки. А може ли човек да поплува в тези прекрасни езера?



Тема Кортина д'Ампецонови [re: tvy]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано25.02.10 16:55



Да използвам темата да попитам има ли хора, които са посещавали Кортина д'Ампецо, за да препоръчат някакви евтини опции за преспиване в района (максимум на 20-25 км от града), че хотелите, които намирам в нета, не са ми по джоба на този етап... Иде реч за 3-5 нощувки през първата половина на април.

Към автора: Чудесен маршрут сте избрали и ще останете очаровани. С преспиванията - задължително извън големите градове. Специално около езерата има много опции за нощуване, тъй че няма да останете на улицата, ако това ви е притеснението :)



Редактирано от Meйджъp на 25.02.10 16:58.



Тема Re: Северна Италия и Швейцариянови [re: byoko]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано28.02.10 01:41



В по-долното - Тунското езеро има плажчета и къпещи се - това през август. Според хазаина температурата на водата в по-горното езеро - Бриенц достига 21-22 градуса. Лично не съм го пробвал - нямах нагласа за къпане и плажуване в Швейцария.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.