Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 20.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Истанбул?нови  
Автор Rigel ()
Публикувано09.02.10 13:14



Здравейте, пътешественици!

. Прегледах архивите и не намерих отговор на въпросите си, затова си позволявам да отворя нова тема. Дано ми помогнете със съветите си.
Решила съм да разгледам и аз най-после Истанбул. Представям си , че е като приказка. Филми, снимки- не е същото. Не се решавам да тръгна неорганизирано, не карам кола и ще пътувам с приятелка, ако я убедя.
Оферти има всякакви, като намеренията ми клонят към Караджъ Турс. Програмата в сайта им изглежда добре, но ще ми е много по-спокойно , ако някой от вас сподели впечатления от изпълнението на тази програма. Ако имате какво да ми препоръчате- моля! Благодаря предварително!
Да не забравя да спомена, че живея в София!

Редактирано от Rigel на 09.02.10 17:42.



Тема Re: Истанбул?нови [re: Rigel]  
Автор lover_bg (новак)
Публикувано10.02.10 10:19



Здрасти,
напоследък форумът ни е затихнал и чак се почувствах неудобно, че няма кой да ти отговори дори и за тази популярна дестинация. Конкретно за агенции, не мога да ти кажа точно за тази, за която питаш. Но мога да ти споделя моите лични впечатления. Та, с няколко думи..Истанбул е град, в който съм била неколкократно и винаги ми се ходи пак. Това е един пъстър и жив град, освен това митовете, че е мръсен, не са верни. Всяка сутрин някъде около пет часа ме будеше колата за боклук. Редовно се почистваше и след това. Иначе задължителни забележителности са "Св. София" и Синята джамия, Долма бахче и българската черква "Св. Стефан". Разходка край Босфора и кафе на брега на Мраморно море. За мен лично Долма бахче е един възхитителен дворец от европейски тип в сърцето на Ориента, до голяма степен обликът му се дължи на "бащата на турците" - Ататюрк.

Редактирано от lover_bg на 10.02.10 15:56.



Тема Re: Истанбул?нови [re: lover_bg]  
Автор Дивak (член)
Публикувано10.02.10 14:38



Чак затихнал не е форума, винаги си е така. Ама аз например агенции не мога да препоръчам, ползвал съм само два пъти преди около 9-10 години.

Истанбул изобщо не е мръсен, София е много по-мръсна. Грижат се хората, садят цветя по зелените площи по целия град по няколко пъти в годината според сезона. У нас в центъра най-се набива на очи рушащия се паметник пред НДК.



Тема Re: Истанбул?нови [re: Дивak]  
Автор lover_bg (новак)
Публикувано10.02.10 15:55



Истанбул изобщо не е мръсен
това казах и аз, нека бъдем коректни и излишно да не се повтаряме: ето-
..освен това митовете, че е мръсен, не са верни. Всяка сутрин някъде около пет часа ме будеше колата за боклук. Редовно се почистваше и след това.



Тема Re: Истанбул?нови [re: lover_bg]  
Автор Rigel ()
Публикувано10.02.10 17:31



Много благодаря за отговорите

. Само да си сменя паспорта и тръгвам! (Оказа се, че няма 6 месеца до изтичането му). Ще ползвам агенцията за превоз и хотел, а на място ще се впуснем с другарчето из забележителностите. Така ми се вижда най-сигурно, че ще видя възможно най-много от този страхотен град. Времето ще ми е много малко. Намерих толкова много статии, снимки и пътеписи за него, че напоследък почти живея там.
Използвам случая да кажа, че писанията в този клуб са ми любимо четиво напоследък и съм много щастлива, че ви намерих. Благодаря! До скоро!



Тема Re: Истанбул?нови [re: lover_bg]  
Автор Дивak (член)
Публикувано10.02.10 18:33



аз не възразявам, подкрепям те





Тема Re: Истанбул?нови [re: Rigel]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано11.02.10 19:43



2009 година посетих Формула 1 в Истанбул с Аполо [url]http://www.apollobg.com [url]
Имахме страхотен екскурзовод от турска страна - невероятни познания и изключително богат български език.
Програмата бе много добра/ доколкото може да се разгледа Истанбул за 2 дни.

Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит



Тема Re: Истанбул? [re: farmer]  
Автор L.dof (Свободен човек)
Публикувано17.02.10 12:49



В която и да е туристическа агенция да платите ,накрая се озовавате в сборна група или на Караджъ или на Бутик травел. Важното е да платите най-ниската цена- условията между 3 и 4 звезден хотел са еднакви, може би по-добри бяха в 3-звездния. Аз съм спал в Гранд Емин - нормално.... Само че прозорецът ми гледаше към вътрешния двор който беше с размери 2,00 / 2,00 м. като на 4-те му страни имаше прозорци на стаи с климатици пред тях.... Важно е да се държи прозорецът плътно затворен ,щото тоя двор(кюнец) се ползваше и за отдушник на кухнята и квото там има още....
Иначе препоръчвам включената в цената обиколка на града, след което има включена в цената пешеходна лека разходка . Никакъв смисъл няма да се платят допълнително предлаганите от гласуващия за ДПС турски екскурзовод. Просто го отдайте на ядене и пиене- има какво да се опита. Ако обичате риболова, може вечер да пуснете една плувка на Златния рог- удоволствието е неописуемо. С трамвая идете до по-новата част ,където е Византийската кула, имат нещо подобно на Витошка - да се запознаете с последните модни тенденции в облеклото на Истамбулските моми. Щото ,ако сте гледали турските сериали ,ще сте с напълно погрешни впечатления за фешъна по модните им булеварди......
И не вярвайте много-много като оня ви разправя, как Константинопол е бил много богат град, ама византийците като бягали от турците ....и всичко разрушили и обрали.... Също ,ако видите статуя без глава да не си помислите ,че е точно както обяснява екскуровода на група опулени рускини: "БьІло земльетресение, статуя упала и голова прапала......" Хич не е така



Редактирано от L.dof на 17.02.10 12:53.



Тема Re: Истанбул? [re: L.dof]  
Автор Rigel ()
Публикувано18.02.10 10:19



Благодаря! Много полезно мнение. Хубаво е да знам, че няма нужда да се изръсвам за 4 звезди, ако и трите са прилични. Нямам нужда от излишен лукс, просто да е чисто и удобно. И моите намерения бяха да ползвам каквото включва цената и останалото да си го гледам сама. Явно ще се ходи повече от веднъж. За основните забележителности- ясно. Сега се чудя какво да направя по въпроса с хамама. Намерих 3 сайта на турски хамами в Истанбул, които изглеждат интересни. Струва ли си? Не видях никакви цени, само реклами за услугите там, което ми изглежда като източна приказка. Ама ако ще ме сграбчи някаква яка телячка да ме трие с кесе, както в Централната Баня преди 40 години, да забравят. Има ли някой, който е бил в хамам и е доволен? Гледам там има разни масажи, мраморни помещения с шадвравани, такива неща. Ако не е за изпускане, да слагам и бански и джапанки в багажа!



Тема Re: Истанбул? [re: Rigel]  
Автор lover_bg (новак)
Публикувано18.02.10 11:22



Шегаджийка

!! Не се колебай, масаж като масаж, пара като пара. Не се надявай на (не)приятни изненади.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.