Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 28.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Боливиянови  
Автор leonora7 (непознат)
Публикувано14.01.10 18:29



Здраве на всички!
Имам въпрос.Мисля да си отделя 20 дена тази година за Перу( около 10 дена, а може и повече и искам да отскоча, през Титикака до Боливия.Цел в Боливия ми е-Тианхунако и Пума Пунко+един ден за Ла Паз+солниците.
Някой нещо да ми препоръча за Боливия.
В Чили искам да си посветя някой друга година 20 дена, същото и за Мексико.
Та общо взето смятам само Перу и Боливия за момента.
Та съвети приемам всякакви!



Тема Re: Боливиянови [re: leonora7]  
Автор Дивak (член)
Публикувано14.01.10 23:46



Освен тия неща - Салар де Уюни например.
Ама е доста отдалечено място. На мен ми се ходи натам, ама да видим кога ще е. Мисля да комбинирам със Сан Педро де Атакама в Чили и през границата в Боливия. Обаче има визи за Боливия и още не съм се заинтересувал откъде ще ги вадя...
И пътя на смъртта е известен, ама не се препоръчва

.



Тема Re: Боливиянови [re: Дивak]  
Автор byoko (новак)
Публикувано15.01.10 13:03



визите се вадят от боливийското пос. в Лима. но аз ще ходя през септември, защото тази год. трябва да сменям паспорта и л.к. Припоръчвам северната част на Перу



Тема Re: Боливиянови [re: byoko]  
Автор leonora7 (непознат)
Публикувано15.01.10 13:15



I ние с мъжа ми ще ходим Септ.Заминаваме на 01/09/10 за Лима-1 ден в Лима, 2 дена в Куско, 5 дена Инка Треил,отиване към Пуно.Един ден по езерото Титикака, влизане от там в Боливия - ден , два на Тианхунахо и Пума Пунко,един ден в Ла Паз и после не съм го измислила.
Връщане на 20/9



Тема Re: Боливиянови [re: byoko]  
Автор byoko (новак)
Публикувано16.01.10 08:47



ние сигурно ще заминем на 11 , още се чудим, дали през амстердам или мадрид. вие откъде?
ако искаш мога да ти пратя линк за н.п. филми за перу /аз лично винаги се подготвям какво да гледам или си купувам пътеводител/



Тема Re: Боливиянови [re: leonora7]  
Автор devaluator ()
Публикувано16.01.10 13:29



Имай предвид, че там септември е ранна пролет, даже доста ранна.

Погледни и това, може да намериш нещо интересно:





Тема Re: Боливиянови [re: byoko]  
Автор leonora7 (непознат)
Публикувано16.01.10 16:54



Ние летим през Маями.Лондон-Маями-Лима.Мисля после( и то тези ще купя)Ла Паз-Лима и прибиране в къщи.
И аз много се готвя с информация преди да тръгна.За Перу съм си го измислила по ден.
За Боливия още мисля.
Латинска Америка ми е детска мечта и чак отскоро бих могла да я реализирам, че не е от най-евтините мечти.Когато търсих билетите, най-евтиното ми излезе през Маями,И на отиване и връщане ще имаме само по 3 часа престой, което е напълно Ок, за малко разтъпкване.
Мисля, че през Мадрид ще ти излезе по-евтинко.
До преди 5,6 години, само като следях цените за информация, най-тънкаж беше през Амстердам,ама сега не ми излизаха такива добри цени.
Много оби4ам планините, но никога не съм имала някакво скъпо обурудване от сорта на хубави обувки, якета и т.н
До Сепр. смятам да наваксам и този пропуск.До няколко дена ще го измисля за Боливия-колко дена ще остана там и къде точно ще отида.
А в нас има цял рафт на библиотеката с туристи4ески справочници.Обожавам да седна и си 4ета.За Боливия обаче нямам и ще бъде закупен съвсем скоро.
Обикновено си вземам тези на Лонли Планет.



Тема Re: Боливия [re: leonora7]  
Автор byoko (новак)
Публикувано16.01.10 20:16



ние сме планирали 20 дни и те едва ще стигнат за набелязаните обекти . За боливия - 3 дни а и се чудя как ще се чувствам на тази височина? изобщо височината там е проблем, тук продават някакви хималайски гъби, но не знам доколко са ефикасни



Тема Re: Боливиянови [re: byoko]  
Автор byoko (новак)
Публикувано16.01.10 20:23



друг проблем е влакът до мачу пикчу. Единият е много по- евтин, обаче как да се купят билети предварително? общо взето на автобусите може да се разчита, но с кола могат да се видят много повече неща.



Тема Re: Боливиянови [re: byoko]  
Автор Дивak (член)
Публикувано17.01.10 11:55



Има три вида влакове до МП, Хирам Бингъм (най-скъпия), Вистадоме и Бакпакер, между последните два няма много голяма разлика в цената. Вистадоме има по-големи панорамни прозорци и дават закуска.
Според мен няма смисъл да се купуват билети предварително, но Ориент Еспрес имаше сайт където може, ако настоявате. Потърсете.
Препоръчвам такси или нещо подобно до Ollantaytambo и вземете влака за МП оттам. Много по-бързо е и има влакове по всяко време, не само сутрин.
Кола и аз мислех да взимам като ходих, ама в един форум на пътешественици ме обезкуражиха. От друга страна, може би е по-добре, ако говорите испански и не пътувате по тъмно. Внимавайте, по рейсовете се краде




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.