Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:53 20.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Брюксел за няколко днинови  
Автор Maykate (непознат )
Публикувано29.10.09 13:01



Здравейте!

Ето го и официалното ми регистриране като потребител в клуба, от който съм получила най- полезната информация досега =))

Въпросът ми този път е за Брюксел, тъй като се разгледах в останалите теми, но не открих нужната информация..

Интересува ме как мога да се придвижа от Brussels National Aiport към центъра на града и съответно на каква цена..

и има ли нужда да се купува карта, или лесно ще открием манекен пис, площада, катедралата, музеят на съвременното изкуство, арката.. дали се намират близко едно до друго или ще имаме нужда от транспорт отново, защото времето ни е ограничено и искаме да подетим възможно най- много места =)



Тема Re: Брюксел за няколко днинови [re: Maykate]  
Автор Дивak (член)
Публикувано30.10.09 11:11



До центъра има влакове. Колко струват не помня.
Иначе има автобус до гара Шуман и квартала с европейските институции (и арката е там) за 3 евро.
Принципно центъра е малък и транспорт няма да ви трябва, арката е малко по-далече в един голям парк, ама и до там се стига при повече желание, а може и без нея.



Тема Re: Брюксел за няколко днинови [re: Дивak]  
Автор Maykate (непознат )
Публикувано30.10.09 12:40



Супер, благодаря ти за отговора
А има ли някои по малко банални места, които можеш да ми препоръчаш =))



Тема Re: Брюксел за няколко днинови [re: Дивak]  
Автор Дивak (член)
Публикувано30.10.09 13:09



ами зависи какво ви харесва
централния площад си е архитектурен шедьовър, трябва да се види
има много красиви сгради стил ар ново, които обаче са разпръснати и не мога да ги изброя, вземете си брошура ако ви интересуват
има квартал с червени фенери като Амстердам, около северната гара


има интересна църква в която правят орган концерти средновековна музика, само че трябва да потърся как се казваше, пък и не е всеки ден
пикаещото момченце е голяма глупост за мене, сума народ се извървява да види едно нищо. По-интересно е като го обличат, има стотици костюми в най-различни стилове дарени от различни държави, и музей за тях
В квартала с европейските институции има най-различни кръчми в най-различни стилове от цяла Европа
Пробвайте няколко от стотиците видове бири (напр. черешова, или трапистка бира, правена от монаси и силна като вино)

Брюксел не е интересен да го видиш като турист за един ден, дори е скучен, но ако останеш по-дълго има страшно много културни събития за всеки вкус



Тема Re: Брюксел за няколко днинови [re: Дивak]  
Автор Maykate (непознат )
Публикувано30.10.09 15:32



И едно последно запитване.. посещавал ли си Музея за модерно изкуство, познат ми го препоръча, но той всъщност е бил преди повече от три години там
Благодаря за отзивчивостта =)



Тема Re: Брюксел за няколко днинови [re: Maykate]  
Автор Дивak (член)
Публикувано30.10.09 16:34



Брюкселския не съм



Тема Re: Брюксел за няколко днинови [re: Maykate]  
Автор Bлaди Гeoprиeв-Sali (непознат)
Публикувано30.10.09 20:47



Ами ако ти остане време иди да видиш Атомиума (Atomium), което представлява молекулата на желязото,увеличена 1 000 000 пъти.Виж снимка тук:
http://www.econ.bg/content/atomium.jpg

Това са 9 сфери,свързани момежду си с едни тръби, в които има стълби/ескалатори/.И във всяка сфера има различни неща- в едната киносалон, в другата изложба.в третата дискотека, в другата кафе- супер яко е там.А до него е МИНИЕВРОПАТА- макети на по-известните сгради,природни феномени и забележителности от цяла Европа.Около катедралата е също съпер готино



Тема Re: Брюксел за няколко днинови [re: Bлaди Гeoprиeв-Sali]  
Автор Maykate (непознат )
Публикувано31.10.09 12:25



O да, атомуимът и миниевропа са ми добре познати, само дето не знам как се стига до там, но мога да се разровя.. ;)
А катедралата я намерих, казва се Saint MIchel и се намира близичко до площада и Warandepark, нали



Тема Re: Брюксел за няколко дни [re: Maykate]  
Автор Дивak (член)
Публикувано02.11.09 11:30



до атомиума и миниевропа се стига с метрото, линия 1 май (тази която не е кръгова), към северния край



Тема Re: Брюксел за няколко днинови [re: Maykate]  
Автор f1O4 (новак)
Публикувано03.11.09 15:40



Първо Брюксел е много лесен за обикаляне град. От аерогарата слизаш долу на гарата и си купуваш билет за 3,80 евро до централната гара \ или до северната или южната\. След 10 минути си на центъра.
Примерен маршрут за 1 ден: Започваш от Гранде Маркет \централния площад\, не забравяш да се снимаш пред "пикльото", който е на 100 м. оттам и е символ на Брюксел. Гледай кафявите оказателни стрелки!!! След това тръгваш към централната гара , като избираш движение по по -северната улица Rue des Bouchers, която за мен е най-хубавата кулинарна улица с ресторантчета в СВЕТА! Минаваш през испанския площад с фигурите на героите на Сервантес. Продължаваш към катедралата Сент Мишел, която е копие на парижката Нотр Дам. След това минаваш зад църквата и навлизаш в парка на кралския дворец. Снимате се пред двореца и продължавате към комплекса модерни сгради на Европарламента, Европейската комисия и др.... От там се вижда Арката и стигате до нея. Обратния път да бъде през Европарламента и при кралския дворец завивате по ринга наляво в посока Съдебната палата - огромна сграда на високо място. По пътя към нея минавате покрай вече споменатия музей на съвременното изкуство и го разглеждате в движение. Като стигнете Съдебната палата правите снимки на Брюксел от високо и слизате с един външен огромен асансьор на ниското в един красив стар квартал. След 15 минути сте при Борсата и отново Гранде Маркет!!! Тази обиколка ще ви отнеме 4 часа!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.