Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Тема Остров Балинови  
Автор Krasi6 (непознат )
Публикувано24.09.09 17:24



Напоследък обмислям да отида на почивка и екскурзия на остров Бали. Но не мога да бъда сигурен, че наистина си струва. Натъкнах се на доста кофти мнения за острова в руски сайтове. Казват например, че плажовете не ставали. Моля, помогнете ми. Ако някой знае повече за Бали и е бил там, ще съм му благодарен да ми каже нещо повече. Като например кой период от годината е най-подходящ за почивка там - да не е в дъждовния сезон. И кои са най-добрите варианти за екскурзии - с кои компании и кои хотели са добри. Предварително благодаря!



Тема Re: Остров Балинови [re: Krasi6]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано25.09.09 20:28



Ха, аз от половин година се опитвам да напиша това преживяване Бали, а ти очакваш с две думи... Все пак ще опитам. Бали е Оня свят. Става по всяко време на годината, естествено в дъждовния период вали по-често, но на 8 градуса южна ширина от това хич не ти пука. Плажове има, но на Бали това е най-малката екстра. Там има още 100 неща за гледане опитване посещаване и пр. Вероятно ще ползваш екскурзия тип 8 - 10 дни Бали Сингапур. Всички са еднакви. Южната част на острова моного хотели и плажове. Специално плажовете на океан с голям прилив и отлив не са най- доброто. Водата е направо гореща не разхлажда. За хотелите ако си падаш по много звезди може да откриеш някои нередности, аз не можах. Например само от закуската и то само от плодевете има 3 вида диня, без да говорим за тези дето не им знам имената. А кафето е страхотно. Най- голямата грешка която можеш да напрвиш там е да приемеш първата предложена цена. Това е цитат от Бале, а той е експерт. Например предложените допълнителни екскурзии можеш да оргонизираш сам на 3 пъти по-ниска цена. Единствения проблем на Бали се че е далеч и пътят е скъп. Сега вече обмислям самостоятелно пътуване до там, но вече аз избирам билетите. Хората там са слънчеви, това зарежда с енргия. Леле как ми се ходи пак.
мога да помогна малко


или с този

успех!

<<&>>

Тема Re: Остров Балинови [re: Krasi6]  
Автор swimmer9 (новак)
Публикувано25.09.09 22:40



Ако ще ходиш и някъде другаде в Азия просто от любопитство можеш да разгледаш Бали.Но да го поставяш за цел на пътуването - не.Не си струва.
Индонезия е много повече от Бали.Сигурно това си и прочел в руските сйтове.



Тема Re: Остров Балинови [re: Krasi6]  
Автор temp1e (новак)
Публикувано26.09.09 09:55



Ako ima niakoj , kojto mnogo ia razbira azia-ta i mnogo mi pomogna za pyrvoto pytuwane w tozi klub, to opredeleno towa e swimmer. Taka che cheti vnimatelno kakvo kazwa choveka.
Ot mene samo da kazha 8noshti/10 dena ili kakwato i da e shema na organizacia e typotia. Kupuwash si bilet i zaminawash. Kolkoto po-rano si vzemesh bilet, po-dobre, a i se oglezhdaj za special offers, dosta samoletni kompanii w momenta imat takiwa. Syshto kolkoto poweche mozhesh da si pozvolish da sedish tam, tolkowa po-ewtino shte ti izleze, dazhe mozhe da se ukazhe, che si spestil niakoj lev nakraia.

http://picasaweb.google.com/boyan.dimitrov/


Тема Re: Остров Балинови [re: Krasi6]  
Автор Krasi6 (непознат )
Публикувано28.09.09 09:50



Благодаря на всички, които вече са писали по тази тема. Днес по някое време ще прочета пътеписа и ще разгледам снимките и се надявам това да ми помогне още повече. Самият аз не съм привърженик на организираните екскурзии, предпочитам сам да си правя програмата (въпреки, че после съм принуден да да търпя критиките на жена ми от сорта "Това на нищо не прилича, не се спряхме да обикаляме, аман от манията ти да видиш всичко" )

Така че ако някой от вас е решил сам да организира пътуване до Бали, ще съм радостен да обменим опит - аз също ще ровя за изгодни полети и хотели там. Смятам да намеря две седмици за това пътуване - според мен за по-малко да ходиш додругия край на света не си струва. Мисля да го съчетая с по два-три дни в Сингапур и евентуално Куала Лумпур, защото знае ли човек кога пак ще стигне до Далечния изток.



Тема Re: Остров Балинови [re: kkkolio]  
Автор Krasi6 (непознат )
Публикувано28.09.09 10:09



Разгледах снимките и прочетох пътеписа. Браво, сепер са! моля те, като ти остане време, пиши ми как си стигнал дотам - с каква авиокомпания, по какъв маршрут. Дай съвет как да се занеса на Бали при възможно най-приемливи цени. А ако аз мога да помотна с нещо - примерно с мнение за страна, в която аз съм бил, съм на разположение!



Тема Re: Остров Бали [re: Krasi6]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано28.09.09 10:51



Ако не си на зор, да идеш скоро, или не държиш да отидеш за Нова година използвай www.airasia.com с този превозвач има много добри цени от Лондон до Куала Лумпур, оттам е лесно полетите са евтини. Като подкараш на юг - Малайзия, Индонезия, Бали каквото ти душа иска. Аз например за февруари букнах билети за 529 лв отиване и връщане. Естествено трябва да се лети до Лондон и пр. Но пак излиза далеч по евтино.

Успех

<<&>>

Тема Re: Остров Балинови [re: Krasi6]  
Автор mi6i_ss (непознат )
Публикувано28.09.09 13:06



За полети Сингапур, КЛ може да погледнеш http://www.airasia.com/site/id/en/home.jsp Ако намерите някоя промоция свиркайте, макар че аз все още съм в чудене накъде да поемем

Влече ме към Папуа, но са адски скъпи самолетните билети, а на Raja Ampat цените са като за Фор Сизънс, ама при примитивни условия Swimmer а ти накъде



Тема Re: Остров Балинови [re: Krasi6]  
Автор Krasi6 (непознат )
Публикувано28.09.09 13:21



Благодаря и на mi6i_ss за съвета. Чакам от един приятел да ми даде оферта за Бали и през италиански туроператор. Ще го питам дали може да ми подаде и нещо за Папуа. Скоро четох една книга за тази страна, явно че е много интересна и екзотична, свързвам я с т. нар. карто култове

Току виж някой нашенец, стъпил там, може да вземе да бъде произведен в бог



Тема Re: Остров Балинови [re: mi6i_ss]  
Автор swimmer9 (новак)
Публикувано28.09.09 20:42



Индия и Шри Ланка.Колебая се дали да включа и Непал - ама пак ще отиде един месец.Пък и две страни от travel warning списъка ще ми дойдат в повече.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.