Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:26 20.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема КЪДЕ НА ПОЧИВКА В ГЪРЦИЯ?  
Автор mundomar (непознат )
Публикувано22.08.09 07:11



Здравейте,
надявам се някой да ми помогне в избора....
Ще ходим с кола на почивка в Гърция, искаме хубав плаж с пясък, красива природа и тихи и романтични местенца...Междувременно с това сме планували да отидем до Атина-Акропола, Делфи и Олимп са ни в списъка със забележителности, засега мислим за почивка на Халкидики, но все още се колебаем- там ще видим и Атон, макар че се чудя дали си струва тъй като вътре не пущат ....Повечето отдалечени острови отпадат защото много се пътува с ферибот -най-много 2-3 часа можем да приемем....
Някой има ли идея за нещо хубаво или нещо кето не трябв да се изпуска да се види когато се отива в Гърция.....Метеора също е в списъка ни
Надявам се да помогнете, защото ямаме много време, а се наложи и много ненадейно да ходим....

Има ли по добро място от Халкидики като изключим отдалечените острови
Предварително Ви благодаря



Тема Re: КЪДЕ НА ПОЧИВКА В ГЪРЦИЯ?нови [re: mundomar]  
Автор f1O4 (непознат )
Публикувано22.08.09 17:55



За Гърция има много писано във форума - потърсете назад!
За почивка на Халкидики сте прави - това са едни от най-хубавите местенца и плажове на света (моята субективна оценка е , че са най-хубавите). И на Касандра и на Ситония има много чудесни места и ще си прекарате хубаво. Плажовете са относително слабо населени, на места буквално пусти, а водата е кристална и тиха. Видимостта под вода е около 40-50 м. За сравнение в Черно море максимум 8-10 метра. До Атон можете да отидете на еднодневна разходка и да го обиколите с корабче. До Метеора също можете да отидете за един ден. Единствения остров наблизо е Тасос, но трябва да тръгнете рано за Кавала или Керамоти, да вземете ферибот и за един ден ще успеете да го пообиколите. Обаче Атина и Делфи не са за краткосрочни пътувания. Пътят ви само до Атина ще отнеме цял ден! Полуостровът Пелопонес е планинки с много интересни обекти - не прескачайте старата столица Нафлио!!! Там се ходи за една седмица и се обикаля Атина и Атика и Пелопонес. Има и острови, но тогава няма да ви стигне и месец!!!!
Моят съвет е сега да отидете на почивка на Халкидики а друг път ходете надолу към Атина





Тема Re: КЪДЕ НА ПОЧИВКА В ГЪРЦИЯ?нови [re: mundomar]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано23.08.09 01:53



Йонийските острови.
Имат търсеното - хубави плажове, красива природа и тихи местенца.
Пътуването с ферибота е минимално, а континенталната част я гледате по път дотам и обратно.



Тема Re: КЪДЕ НА ПОЧИВКА В ГЪРЦИЯ?нови [re: _snowqueen_]  
Автор mundomar (непознат )
Публикувано23.08.09 09:46



Мислим също така и за остров Корфу....и май за сега натам се насочихме, поне от това което чета ми се струва по добре от Халкидики....



Тема Re: КЪДЕ НА ПОЧИВКА В ГЪРЦИЯ?нови [re: mundomar]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано23.08.09 11:04



Тъй де, нали това казвам, и Корфу е от Йонийските.



Според изискванията в първия ти пост - да видите и възможно най-много от континентална Гърция, по-удобен за съставяне на маршрута би бил Закинтос или Кефалония.
Иначе като място за почивка, което може да предложи най-много за гледане и развлечения извън плажа, еднозначен избор от Йонийските за мен е Корфу.


п.п. При сравнение с Халкидики - Корфу печели, освен ако целта ви не е единствено плаж, тогава няма съществена разлика къде точно. ;)



Тема Re: КЪДЕ НА ПОЧИВКА В ГЪРЦИЯ?нови [re: _snowqueen_]  
Автор mundomar (непознат )
Публикувано24.08.09 14:43



Току що ми казха че на корфу била голяма тъпкания....предложиха ми Патра....иначе Кефалония не съм проучила....въобще стана много объркано, а и нямаме време....В никакъв случай не искам да отида на хубаво място и хубав плаж но например да бъде от рода на Златните или Слънчев бряг, а ми казаха че Корфу било горе долу такова....Ако е така направо отпада..
В момента чета за Патра, но не намирам много неща



Тема Re: КЪДЕ НА ПОЧИВКА В ГЪРЦИЯ?нови [re: mundomar]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано24.08.09 15:15



Този, дето ти е сравнил Корфу със Златните, не е виждал Корфу дори на картинка. Да, островът е популярен и посетен. което не значи, че хотелите са нагъчкани един до друг или че има хотел, чийто капацитет не е съобразен с големината на плажа.

ти вид на типичен тамошен курорт. А изглежда "тъпканата" в баш центъра на Керкира.

Ако държиш на хубав плаж, пробвай със Закинтос - , и пак .


Не си представям защо са ти препоръчали Патра, но това е най-обикновен мърляв пристанищен град. Нямам спомен да съм виждала плаж там. Е, сигурно има, но за мен лично би било съмнително удоволствие да се къпя на метри от оживено пристанище. Въпрос на вкус. Интересното, което си струва да се види в Патра е карнавалът, но той е напролет.



Тема Re: КЪДЕ НА ПОЧИВКА В ГЪРЦИЯ?нови [re: _snowqueen_]  
Автор mundomar (непознат )
Публикувано25.08.09 10:38



Патра отпада- мерси ти много за конкретната информация, значи решихме или Корфу или Халкидики...
На Корфу за сга мислим да търсим хотел на Палеокастрица, на Халкидики ми казаха че третия ръкав -Атон ли беше е най хубав, но и втория също бил хубав.....
Между временно мислим да направим една нощувка на Метеора и от там да отиден до Делфи, ако имаме време може да отидем и до Атина за 1-2 нощувки...
Основното което ме интересува е горе долу в тази посока кое ще мие хай хубавото място за почивка, основната ни почивка ще бъде около 4 нощувки и искаме да има плаж със пясък....
А от Корфу и Халкидики, за сега сме се спряли на Корфу, но още мислим и за Халкидики, Тасос го гледах нещо не ми хареса.....Търсим място с красива природа, зеленина, плаж с пясък, водни пещери, лагуни и същевременно да има и какво да видим наоколо, да не е много шумно....
До Закинтос гледахме как можем да отидем до там от корфу, но май е сложно
Според теб това което търсим кое е по подходящо Корфу или Халкидики, и имаш ли идея за някое по хубаво градче където да търсим хотел
Мерси ти много



Тема Re: КЪДЕ НА ПОЧИВКА В ГЪРЦИЯ?нови [re: mundomar]  
Автор nomadkata (непознат )
Публикувано25.08.09 13:34



Аз съм с почти същото питане. Кой ръкав от Халкидики е най-приятен - аз познавам само Атон. И ако някой може да препоръча конкретно селище и конкретно хотелче, моля да каже координати. Ако пък хотелчето е първа линия - направо прекрасно


Благодаря!



Тема накъдето - натамнови [re: nomadkata]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано26.08.09 09:54



Надявам се да ви помогне в избора една мое малко пътеписче което започва така:

Края на юни е и решаваме да отидем на море за седмица в Гърция. Вече сме били на Тасос, Ней Пори(крайбрежието близо до паралия Катерини), Неа Перамос(на 16 км. Югозападно от Кавала), Неа Мудания (на Полуостров Касандра от Халкидики).
До тук опитът ни с Гърция категорично казва да не се занимаваме с резервации предварително. Винаги се намира на място, е не сме били на 1 ви август, което не ви препоръчвам, температурите са само за много топлолюбиви хора. Повечето средна ръка хотелчета нямат сайтове, тези които имат са 50% само на гръцки така че идете спокойно. Разгледайте мястото, изберете, пазарете се добре. Цените там като на всякъде са сезонни така че топ сезон = топ цени. До сега не сме посещавали средният ръкав Ситония. Изглежда ми най-див и ненаселен,а това са само плюсове за нас и изборът е направен .....



<<&>>


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.