Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема въпрос относно бягство от зимата  
Автор Federer (Mean Machine)
Публикувано25.07.09 11:28



Привет на всички
Значи знам че сега е разгара на лятото и всички са на вълна море и летни забавления , но за мен когато е лято има малко значение къде съм защото през лятото навсякъде се чувствам добре

.Проблемът ми е зимата която по една или друга причина не мога да понасям и за тази година съм запланувал да взема стабилна отпуска ( нещо от порядъка на 1 месец или поне 3 седмици ) с цел пребиваване някъде при по меки климатични условия.Въпросът ми е за мнения по въпроса къде може да се прекарат най студените бг дни в чужбина на сравнително поносима цена и добри климати4ни условия.Моля да ми спестите дестинации като Тайланд, Бали , Сейшелите и Бразилия :). Тва към което съм се насочил за момента е Анталия ( макар че там през зимата не е чак толкова топло но средна температура от 15 градуса и нормален брой слънчеви часове са ок ) , Хурхада ( или Хургада ) в Египет и евентуално Канарите , но Канарите дори през зимата съм чувал че не са евтини , в смисъл апартамент струва от порядъка на 500 евро са две седмици.Ако някой има по детайлна информация моля да сподели мнения и впечатления , например може ли да се намери нещо по евтино в някое от селцата около Анталия или на Канарите от рода на частни квартири.От ровенето в интернет намерих и мн дестинации в Африка които биха свършили работа но там спиращ се явява фактора високи пътни разходи .Примерно в Дърбан , Южна Африка може да се преживее с що годе не мн средства ако човек си купува храна от супермаркетите да речем , но билетите до там започват от 500 Е.



Тема Re: въпрос относно бягство от зиматанови [re: Federer]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано25.07.09 18:07



Гърция е доволно близо и сравнително топло и през зимата. Ако не те влече, иди до Сирия с влак, не е много скъпо, а там казват, било голяма евтиния.





Тема Re: въпрос относно бягство от зиматанови [re: Federer]  
Автор swimmer9 (непознат )
Публикувано25.07.09 20:48



И аз се чувствам много добре през лятото-сигурно защото като е топло ти пада кръвното налягане.Затова всяка зима си изкарвам по един месец в Азия.
Но човече ,ако нямаш 1000лв за билет по-добре си пусни печката на max и някой филм за сърфисти.Не се залъгвай с някакви простотий като Анталия.



Тема Re: въпрос относно бягство от зиматанови [re: Пpacyнceн]  
Автор Federer (Mean Machine)
Публикувано25.07.09 20:51



мерси за препоръката.За съжаление и двете дестинации не са добри . Не знам дали знаеш но в Сирия всъщност става доста студено през Януари макар че на картата изглежда да е по на юг от Анталия, освен това броя на слънчевите дни е доста малък през тези месеци.За Гърция няма какво да говорим там разликите с бг са само няколко градуса и просто няма толкова мн сняг и поледици. Аз говоря за качествена разлика във времето
Бтв ти не беше ли с блога за Своге , аз по едно време ( все още всъщтност ) мислех да се изнасям в някое място извън софия и попаднах на него



Тема Re: въпрос относно бягство от зиматанови [re: Federer]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано25.07.09 21:26



"Бтв ти не беше ли с блога за Своге , аз по едно време ( все още всъщтност ) мислех да се изнасям в някое място извън софия и попаднах на него"

Повече го списва по-добрата ми половинка, но може да се каже и че съм аз



А за цял месец може да ти излезе горе-долу изгодно да отидеш и до южна Индия (виж airarabia.com). Там със сигурност ще ти е достатъчно топло . До ОАЕ ще ти е по-евтин пътя също (пак с тази авиокомпания), но не знам как са цените извън летището.



Тема Re: въпрос относно бягство от зиматанови [re: Federer]  
Автор lospepina (happy girl)
Публикувано26.07.09 02:55



Правилно си се насочил към Хугарда и няма да се разочароваш.Дните са топли, хващаш тен.Слънцето залязва рано към 5 , по това време на годината, а вечерите са прохладни-15-18.
Много е евтино да тръгнеш с пакет и със сигурност няма да ти е студено, а ще си прекараш чудесно.
Миналата година ходих декември за 2 седмици с пакет на Томас Кук-невероятна евтения-420 паунда на човек.Всичко беше супер. Сама си организирах пътя и всичко до Кайро и Луксор за 4 дена.Така е много по-евтино и интересно според мен, но за това което търсиш-Хугарда е чудесен избор.
Тази година мисля пак да се върна там и отскоча до Йордания за 2,3 дена.
Успех!



Тема Re: въпрос относно бягство от зиматанови [re: swimmer9]  
Автор Federer (Mean Machine)
Публикувано26.07.09 08:13



първо защо Анталия да е простотия , при положения че всеки януари и февруари 80 % от клубните футболни отбори изкарват зимен лагер точно там.Не съм казал че нямам 1000 лв за билет , но при положение че билет за Дубай може да се намери за 300 евро примерно , за Египет също.Не разбирам доводите ти.



Тема Re: въпрос относно бягство от зиматанови [re: lospepina]  
Автор Federer (Mean Machine)
Публикувано26.07.09 14:55



Мерси за отговора :)
В тая цена от 420 паунда какво се включваше ( ? И как бяха условията в хотела ? Благодаря предварително



Тема Re: въпрос относно бягство от зиматанови [re: Federer]  
Автор lospepina (happy girl)
Публикувано26.07.09 15:06



Беше включен пътят-Лондон-Хугарда и обратно, трансфер от летището до хотела-около 30мин. се пътува, яденето-сутрин, обяд , вечер, алкохола-местно производство, с д думи-всичко.
Хотелът се водеше 4 звезди, но беше много добър, така да се каже чисто нов, само на 3 години.Имаше 2 басейна, плажът беше хубав и водата си беше супер за къпане в морето.
Много съм доволна като цяло.Може би единственият недостатък беше, че хотелът е малко отдалечен от Хугарда-около 20-25 мин с кола.Таксито струваше около 3 паунда в едната посока, ако не се мъчат дате излъжат.Но така или инъче в Хугарда няма, кой знае, какво за гледане.Ходихме 2 пъти, да си напазаруяваме-магазините в хотелите за сувенири и т.н са много скъпи, спрямо същите неща по пазарите.
Перфектно е за почивка, излежаване на плажа , храната беше много разнообразна, чисто е и не се сещам да имам каквито и да е било оплаквания!



Тема Re: въпрос относно бягство от зиматанови [re: lospepina]  
Автор lospepina (happy girl)
Публикувано26.07.09 15:08



Ако ти се доразхожда, да погледаш малко старини и история-Луксор е на 3,4 часа с автобъса, който струваше някакви много смешни пари.
Кайро ти е на 1 час със самолет.
Питай, каквото искаш, с удоволствие ще ти отговоря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.