Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:21 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Южна Франциянови [re: _snowqueen_]  
Автор 3a3y ()
Публикувано09.08.09 20:16



Не, няма как да видим и Нарбон. Той се пада на юг по магистралата след Безие. Ако оставяме там колата и търсим корабче до Каркасон, не е възможно повече да се върнем назад. Трябва да се избира, или-или.
Искам да те попитам какви са пътищата в този район, лесно ли се качват баирите до Монсегюр, има ли навалица. Трябва ми тази информация, защото колата е малолитражна/Форд Ка/ и натоварена. Според Мишлен са второкласни пътчета, но второкласните френски, предполагам, се различават някак си от нашите такива. Защото ако стане нещо, не ползваме корабчето по някаква причина и стигнем с колата до Каркасон, може да я задържим за още един ден и да прескочим до Монсегюр.



Тема Re: Южна Франциянови [re: _snowqueen_]  
Автор sayaro (ентусиаст)
Публикувано09.08.09 20:17



Здрасти,
значи от Марсилия може да направите:
Sete, Agde, Beziers, Narbonne и Carcassonne. Близо до Нарбон е градчето Gruissan, където ще видите извънредно интересни къщи, птици и сол. Градчето е и нещо като естествен музей на европейското плажно дело. За разходки в областта - Leucate.
Не съм много сигурна, че ще можете да се придвижвате по Канала с "нормални" превозни средства. Проучете го пак. Аз открих възможности за двучасова разходка от изходна точка Homps.
В Безие отделете време както за Канала, така и за посещение на катедралата св. Мадлен, където са изгорени много местни хора по време на катарските кланета преди 800 години.
Като сте тръгнали по този път, намерете време да посетите испанското село Кадакес (Cadaques)- място, свързано със Салвадор Дали много повиче, отколкото родният му град Фигерес. Мисля, че от Жирона има автобус за Кадакес, но не съм напълно сигурна. Ние правихме обиколката с кола. Близо до Кадакес е съвременната Венеция - Емпуриабрава. Не я пропускайте, ще се изкефите много.

Малко пресни снимки от Лангедок и Каталуния:
http://www.royak.snimka.bg/album.php?album_id=399993
http://www.royak.snimka.bg/album.php?album_id=399960
http://www.royak.snimka.bg/album.php?album_id=399986

Това пък е разказчето ми за Лазурния бряг:
http://patepis.com/?p=4741

Ако мога да помогна с още инфо, не се притеснявай да питаш.
Поздрави!





Тема Re: Южна Франциянови [re: 3a3y]  
Автор sayaro (ентусиаст)
Публикувано09.08.09 20:20



С колата ще сте по-мобилни. Няма проблеми с пътищата. Носете си GPS от България, иначе ще ви е трудно!!!



Тема Re: Южна Франциянови [re: sayaro]  
Автор 3a3y ()
Публикувано09.08.09 23:44



Много благодаря, sayaro , за идеите. Сядам да проуча предложените от теб маршрути. Моля да си запазя правото пак да задавам въпроси, ако някъде се препъна. Стресна ме за канала, защото, честно казано, само хврълих едно око на офертата, без да се задълбоча. Благодаря ти още веднъж за отзивчивостта и компетентността.
Поздрави.





Тема Re: Южна Франциянови [re: 3a3y]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано11.08.09 12:54



sayaro е дала подробни инструкции какво интересно има в района, аз съм го гледала по-повърхностно и искрено ви завиждам за възможността да го разгледате така подробно.
Само мога да потвърдя за пътищата, че са си много добри, и на баирите нищо им няма, ще ги качите спокойно.

За канала - има възможност да се наеме лодка за еднодневен тур, поне нас така ни развеждаха. За съжаление, не мога да дам подробности, защото обиколката на района беше организирана от френски колеги, но като вариант е възможно.

Редактирано от _snowqueen_ на 11.08.09 13:02.



Тема Re: Южна Франциянови [re: 3a3y]  
Автор sayaro (ентусиаст)
Публикувано11.08.09 23:26



ЗаЗу, няма проблеми да питаш - стига да мага да ти отговоря! Ние направихме пътешествието от Испания (Каталуния) към Франция (Лангедок) само за една седмица. Вчера излезе първата част на пътеписа, можеш да хвърлиш едно око. Надявам се скоро да излезе и втората част, в която съм разказала повече за новата Венеция - Емпуриабрава, Кадакес, Безие и Канала:


http://patepis.com/?p=8554

Поздрави!





Тема Re: Южна Франциянови [re: HL]  
Автор HL (Hanibal Lecktor)
Публикувано21.08.09 20:58



10x за ценните съвети - пообиколихме Европата и южна Франция, повече на Лазурния бряг особено в сезон - не;-)

Look in thy glass, and tell the face thou viewest
Now is the time that face should form another



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.