Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 20.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Какво ще ме посъветвате относно Италиянови  
Автор koki79 (непознат )
Публикувано22.03.09 11:37



Здравийте,планираме с жена ми и едно приятелско семейство пътешествие през Гърция с ферито до Италия и там до пообиколим според времето с което разполагаме ,и парите де,и връщане през бивша югославия.Тъй като никой от нас не е бил по тези места ми изникват некои въпроси,та ако обичате споделете :
1.Реалистично ли е въобще от 01 05 до 06 05 2009г. да осъществим тоз преход и да поразгледаме тук-там.Маршрута ни е горе-долу: София-Игуменица-Бари/Бриндизи-Неапол-Рим-Флоренция-Венеция-Загреб-Белград-София,като мислим да наблегнем на Рим,Флоренция и Венеция?
2.Колко е приблизително тоз преход в Италия в километри?
3.Има ли паралелни пътища ,удобни за ползване и най-вече безплатни.Струват ли си въпросните маневри за спестяване на 50-ина евра ако ще губим много време в завои и лутане , а и дали еврата са 50 или не за въпросното прекосяване на Италия?
4.Актуалната цена на бензина в Италия?
5.За колата необходимо ли ни е нещо повече от документите и оборудването ,с които се движим тук?
6.Ако пропускам нещо да попитам от неопитност и незнание - казвайте смело!
Предполагам ,че през въпросните почивни дни ще има и други кандидат пътешественици неориентирани като мен ,така че ще бъдете в голяма полза,мерси.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: koki79]  
Автор Дивak (минаващ)
Публикувано22.03.09 16:06



Когато аз правих нещо подобно, 6 дена стигнаха за Метеора, през Лече, Terra del Trulli, Матера, Амалфи и брега наоколо, до Неапол и обратно по същия път. Вашето много път ми се вижда. Сметнете си разстоянието и колко време ще отнеме само за път, после прибавете 50% непредвидени и вижте какво ще излезе. Препоръчвам да вземете кабини във ферибота, за да можете да спите удобно.
Относно паралелните пътища в Италия - удобните пътища са платени, безплатните са неудобни, минават през много населени места и сума ти задръствания и светофари (задръствания може да има и по магистралата). Ако искате да разгледате нещо - по селските пътища, за транзитно преминаване магистралата.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: koki79]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано22.03.09 19:24



1. Най-добре е да вземете отпуск на 7 и 8 май, та да станат дните 10. Или да съкратите маршрута. Ето какво се получава като график:
Ден 1. София-Игуменица. Нощувка на ферибот
Ден 2 Бари-Соренто-Помпей-Рим. Нощувка Рим
Ден 3 и 4 - Нощувка Рим
Ден 5. Рим-Флоренция. Нощувка Флоренция
Ден 6. Флоренция-Венеция. Нощувка Венеция
Ден 7. Венеция-София.
Този график е абсолютен минимум и ако свиете още един ден от Рим, ще се пребиете от път.

2. При интензивно пътуване трябва да си резервирате каюти във ферито. И тъй като 1 май е празник и за гърците, и за италианците, направете го в най-кратки срокове.

3. В Италия горивата са скъпи, много скъпи. Напълнете резервоарите в Игуменица - в Гърция и в Словения горивата са колкото у нас. Ето подробности:



4. Даже най-мизерната екскурзия на най-мизерния нашенски туроператор в Италия не икономисва от магистрални такси. Магистралите не са чак толкова скъпи - по 5 цента на км, а паралелните пътища са невероятно спънати: и най-последното село си има по 5 светофара и още толкова кръгови движения. Северна Италия е изключително гъсто населена - селата и градчетата следват едно след друго. Разбира се, между Салерно и Неапол излизате от магистралата, за да се полюбувате на Амалфи и Соренто. Самия Неапол може да го прескочите - най-много да ви ожулят колата. Ако все пак си отпуснете повече време, може от Соренто с корабче да прескочите до Капри.

5. Километри на маршрутите може да си смятате във viamichelin.com. Там ги има и разходите за магистрални такси.

6. Особености в оборудването на колата няма. Светлоотразителната жилетка трябва да е в купето, а не в багажника.

7. За да спестите словенската магистрална винетка от 35 евро, от Триест прескачате разклона за Словения и следите табелите Rijeka/Fiume. Преминава се към 30 км обикновен път в Словения и оттам се хваща хърватската магистрала Рупа-Риека-Загреб. Разбира се, не пропускате да заредите бензин в Словения. Ако колата ви е бензинова, заредете я с бензин А98 - само 3-4 цента е по-скъп от А95.
Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Редактирано от Блaryн Kaлчeв на 22.03.09 20:08.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор koki79 (непознат )
Публикувано22.03.09 21:12



Благодаря ви,така и предполагах ,че времето ни е малко.Ако се решим все пак ще ни бъде от полза всичко което споделихте и сте споделяли преди



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: koki79]  
Автор koki79 (непознат )
Публикувано22.03.09 21:46



Между другата да питам съществува ли фери м/у Албания и Италия щото гореспоменатия сайт ми дава през там един маршрут и ако има такъв малко разяснения как стоят нещата



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: koki79]  
Автор koki79 (непознат )
Публикувано23.03.09 12:32



Има ли нужда да обменям местна валута за хърватия и сърбия ,в смисъл по-изгодно ли е да се разплащам с местни пари или в евро,щото четох някъде че сърбите, особено ,го сметат едно към кесим курса



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: koki79]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано23.03.09 15:08



1. Фери има между Дуръс (Албания) и Бари (Италия). Ако е само за транзитно преминаване, няма смисъл, тъй като до Игуменица карате предимно по магистрала, а до Дуръс - предимно по обикновени пътища. Ако е за любопитство - трябва да нощувате в Охрид и следващия ден да посветите на Албания. Всъщност интересните места са на юг - между Вльора и Саранда, Дуръс е грозно място.

2. Магистралните такси в Хърватия и Сърбия могат да се платят в евро, както и с кредитни карти. "Трънският курс" в Сърбия (комисиона 20%!) е минало, сега таксите се калкулират в нормален курс. Приемат се и монети от 1 и 2 евро.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано23.03.09 21:52



Вярно, Мишлен препоръчва минаване през Дуръс. Тук трябва да прибавим и такса от по 10 евро на калпак, която събират на албанската граница - не е виза, аз и викам такса за издръжка на огромния апарат от униформени служители. Освен това се пресичат 2 граници плюс влизане в Италия като външна граница, докато към Игуменица имате една - и то вътрешна за ЕС, която се минава за нула време. От опит зная, че за албанските граничари думата "бързо" е непозната.

Още по-любопитно е, че Виа Мишлен дава най-бърз път от София до Бари през ... Прищина (Косово), Подгорица и Дубровник - заради по-малкото време за фериботно пътуване.

И най-смешното е, че от София към Бриндизи ми препоръчва да пътувам през ... Триест.
Абе господин Мишлен има сериозни пропуски в балканската си подготовка.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано24.03.09 02:33



Като обобщение на всичко казано - този маршрут за 6 дни, както питащият се кани, е нереален. За 7 - също. Е, в твоя вариант ще имат един ден в Рим, ама за един ден сам знаеш колко от Рим може да се види. Останалото време ще го прекарат по колите.

Пътищата през Дуръс и Прищина може да са по-кратки, но ще им утрепят повече време от "царския път" през Игуменица.

Нямам идея що Мишлена ги дава като най-бързи.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: _snowqueen_]  
Автор 3a3y ()
Публикувано24.03.09 14:39



Миналата година едни приятели се довериха на джи пи еса и на връщане от Италия минали през Прищина. Коментарът им беше, че някога, вероятно по римско време, там действително е имало път, но сега той е мистериозно изчезнал. В интерес на истината в началото наистина се движели по асфалт. Той обаче без предупреждение внезапно свършил насред една поляна и оттам сума ти км кретали по черен път. А проклетата машинка все настоявала, че са на вярното място. Карали по някакви изровени двулентови пътчета между села, в които хората ги гледали като марсианци и трябвало внимателно да разбутват овцете по улицата, за да продължат. Явно са изглеждали крайно подозрително и войниците на международните сили сто пъти ги спрели за проверка. Върха било, че на финала не ги пуснали да влязат директно в Македония през посоченото от GPS-а КПП, а ги накарали да заобиколят през някакъв пункт в Сърбия, та им излязъл през носа "краткият" път. С две думи поуката е - внимавайте откъде минавате в този район, иначе може да се окажете в тяхното приключение.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от 3a3y на 24.03.09 16:05.</EM></FONT></P>

Редактирано от 3a3y на 24.03.09 16:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.