Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:55 29.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Южна Азия - Балинови  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано19.02.09 17:03



Здравейте пътешественици. Издирвам информация за Индонезия, Сингапур, остров Бали. Разбрах че скоро се е върнала една група оттам пътували са с Астрал Холидейз. Търся връзка с тях а и с всички били по тези места.

Поздрави и успехи

Редактирано от kkkolio на 19.02.09 17:04.



Тема Re: Южна Азия - Балинови [re: kkkolio]  
Автор devaluator ()
Публикувано19.02.09 22:07



Здравей. Какво по-точно те интересува за Индонезия?



Тема Re: Южна Азия - Балинови [re: devaluator]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано21.02.09 08:48



Здравей, всичко ме интересува, ама нали за това пътуваме. Като за начало например какви специфични забрани и проблеми има. Ние си пътуваме с винаги с добре заредена торбичка лекарства. Благоверната иска да е подготвена за всичко. Това там може ли да се изтълкува като опит за пренасяне на дрога или нещо подобно ... там бесят доколкото съм чувал. Ще стресирам ли много тази мюсулманска държава ако си нося шише ракия? Има ли малария? Комари? А какви грешки може да направим с храната? Опасности в океана или климата също ме интересуват

Поздрави

<<&>>

Тема Re: Южна Азия - Балинови [re: kkkolio]  
Автор sayaro (член)
Публикувано21.02.09 09:33



Здрасти, Кольо! Alexandre Agassian от CS е в Малайзия от доста дълго време. Пишете му, той ще ви отговори на много въпроси и ще ви даде някои полезни контакти. Обърнете се и към Бале, той е описал доста цветно пътешествието си в www.patepis.com. Лицето Jie Bao също познава района добре - ще ви разкаже всичко за евтините азиатски полети. Що се отнася до лекарствата - проблем е, проучвахме въпроса, докато обсъждахме пътуване до Виетнам, Камбоджа, Тайланд и Малайзия. Някои основни положения са разяснени в Wikitravel:
http://wikitravel.org/en/Malaysia

Поздрави





Тема Re: Южна Азия - Балинови [re: sayaro]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано21.02.09 11:48



Здрасти sayaro, благодаря ти. За CS вече се записах в групата ще питам. А с Бале вече сме уредили куп бири стига да си дойде в България.
Поздрави

<<&>>

Тема Re: Южна Азия - Балинови [re: kkkolio]  
Автор sayaro (член)
Публикувано21.02.09 12:32



Кольо, здрасти отново. Приятел на Емо скоро се върна от Сингапур. Ето как е пострадал - яка глоба за изхвърлен фас. Същото се отнасяло за плюене по улицата, изхвърляне на дъвка, боклуче и пр.; тютюнопушене по улиците е забранено – глобите започват от 250 долара и не можеш да напуснеш страната, без да платиш глобата; За Индонезия – посещението трябва да е съобразено с политическата обстановка- следи новините по BBC; в тази страна говорят и холандски, т.е. с немски можете да се оправите.
Ние имахме два проекта за пътуване:
1. От Москва с Транссибирския влак до Бейжинг; после с евтините компании - на юг; връщане от Тайланд до Истанбул и после - София;
2. Отиване и връщане до Тайланд от Истанбул. По интернет цените са около 400 евро. На място в Истанбул обаче видяхме суператрактивни цени от порядъка на 300 долара...! После пак с евтините азиатски самолети. Ето две от евтините компании:
- http://www.airasia.com/
- http://www.tigerairways.com/

Това е сайтът на Jason Penarelli /също е кауч/, знае български език. Ще снима филм за доброволците, които спасяват орангутаните в Индонезия. Пиши му на български език, той е печен.

http://2traveladirtroad.org/default.aspx

Накрая, пускам ти мухата и за Round the World Ticket:
http://www.roundtheworldticket.com/destinations/

Така ще можете да направите трипа още по-внушителен.
Ако имам още инфо, ще ти пиша.
Поздрави на семейството!






Тема Re: Южна Азия - Балинови [re: kkkolio]  
Автор Zest ()
Публикувано23.02.09 02:26



На Бали не избирай хотел в Кута ами избери точка в северната част, там е по-спокойно и по-красиво. Например Туламбен. Аз бях в този хотел:
Tauch Terminal Resort Tulamben





Тема Re: Южна Азия - Балинови [re: Zest]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано23.02.09 09:35



Ние вече сме избрали Нуса Дуа - южната част е ама от изток, но с удоволствие ще направим един трип на север. Благодаря Как стои въпросът с насекомите?

<<&>>

Тема Re: Южна Азия - Балинови [re: Zest]  
Автор swimmer9 (непознат )
Публикувано23.02.09 10:14



Какво му е лошото на Кута?То си е голям купон там.Колкото до плажове -то на Бали няма един свестен плаж.



Тема Re: Южна Азия - Балинови [re: sayaro]  
Автор swimmer9 (непознат )
Публикувано23.02.09 10:21



Винаги съм си мислил,че това с глобите за изхвърляне на боклук в Сингапур е някакъв мит .Последният път като минавах оттам ми се стори ужасно мръсно-имам впредвид индийския квартал.
Откъде го изкопа тоя билет за 400 евро до Тайланд.Сигурно е без летищните такси.Аз едва си намерих за 700 евро отиване Сингапур връщане Пекин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.