Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:30 14.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Какво ще ме посъветвате относно Италия  
Автор koki79 (непознат )
Публикувано22.03.09 11:37



Здравийте,планираме с жена ми и едно приятелско семейство пътешествие през Гърция с ферито до Италия и там до пообиколим според времето с което разполагаме ,и парите де,и връщане през бивша югославия.Тъй като никой от нас не е бил по тези места ми изникват некои въпроси,та ако обичате споделете :
1.Реалистично ли е въобще от 01 05 до 06 05 2009г. да осъществим тоз преход и да поразгледаме тук-там.Маршрута ни е горе-долу: София-Игуменица-Бари/Бриндизи-Неапол-Рим-Флоренция-Венеция-Загреб-Белград-София,като мислим да наблегнем на Рим,Флоренция и Венеция?
2.Колко е приблизително тоз преход в Италия в километри?
3.Има ли паралелни пътища ,удобни за ползване и най-вече безплатни.Струват ли си въпросните маневри за спестяване на 50-ина евра ако ще губим много време в завои и лутане , а и дали еврата са 50 или не за въпросното прекосяване на Италия?
4.Актуалната цена на бензина в Италия?
5.За колата необходимо ли ни е нещо повече от документите и оборудването ,с които се движим тук?
6.Ако пропускам нещо да попитам от неопитност и незнание - казвайте смело!
Предполагам ,че през въпросните почивни дни ще има и други кандидат пътешественици неориентирани като мен ,така че ще бъдете в голяма полза,мерси.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: koki79]  
Автор Дивak (минаващ)
Публикувано22.03.09 16:06



Когато аз правих нещо подобно, 6 дена стигнаха за Метеора, през Лече, Terra del Trulli, Матера, Амалфи и брега наоколо, до Неапол и обратно по същия път. Вашето много път ми се вижда. Сметнете си разстоянието и колко време ще отнеме само за път, после прибавете 50% непредвидени и вижте какво ще излезе. Препоръчвам да вземете кабини във ферибота, за да можете да спите удобно.
Относно паралелните пътища в Италия - удобните пътища са платени, безплатните са неудобни, минават през много населени места и сума ти задръствания и светофари (задръствания може да има и по магистралата). Ако искате да разгледате нещо - по селските пътища, за транзитно преминаване магистралата.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: koki79]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано22.03.09 19:24



1. Най-добре е да вземете отпуск на 7 и 8 май, та да станат дните 10. Или да съкратите маршрута. Ето какво се получава като график:
Ден 1. София-Игуменица. Нощувка на ферибот
Ден 2 Бари-Соренто-Помпей-Рим. Нощувка Рим
Ден 3 и 4 - Нощувка Рим
Ден 5. Рим-Флоренция. Нощувка Флоренция
Ден 6. Флоренция-Венеция. Нощувка Венеция
Ден 7. Венеция-София.
Този график е абсолютен минимум и ако свиете още един ден от Рим, ще се пребиете от път.

2. При интензивно пътуване трябва да си резервирате каюти във ферито. И тъй като 1 май е празник и за гърците, и за италианците, направете го в най-кратки срокове.

3. В Италия горивата са скъпи, много скъпи. Напълнете резервоарите в Игуменица - в Гърция и в Словения горивата са колкото у нас. Ето подробности:



4. Даже най-мизерната екскурзия на най-мизерния нашенски туроператор в Италия не икономисва от магистрални такси. Магистралите не са чак толкова скъпи - по 5 цента на км, а паралелните пътища са невероятно спънати: и най-последното село си има по 5 светофара и още толкова кръгови движения. Северна Италия е изключително гъсто населена - селата и градчетата следват едно след друго. Разбира се, между Салерно и Неапол излизате от магистралата, за да се полюбувате на Амалфи и Соренто. Самия Неапол може да го прескочите - най-много да ви ожулят колата. Ако все пак си отпуснете повече време, може от Соренто с корабче да прескочите до Капри.

5. Километри на маршрутите може да си смятате във viamichelin.com. Там ги има и разходите за магистрални такси.

6. Особености в оборудването на колата няма. Светлоотразителната жилетка трябва да е в купето, а не в багажника.

7. За да спестите словенската магистрална винетка от 35 евро, от Триест прескачате разклона за Словения и следите табелите Rijeka/Fiume. Преминава се към 30 км обикновен път в Словения и оттам се хваща хърватската магистрала Рупа-Риека-Загреб. Разбира се, не пропускате да заредите бензин в Словения. Ако колата ви е бензинова, заредете я с бензин А98 - само 3-4 цента е по-скъп от А95.
Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Редактирано от Блaryн Kaлчeв на 22.03.09 20:08.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор koki79 (непознат )
Публикувано22.03.09 21:12



Благодаря ви,така и предполагах ,че времето ни е малко.Ако се решим все пак ще ни бъде от полза всичко което споделихте и сте споделяли преди



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: koki79]  
Автор koki79 (непознат )
Публикувано22.03.09 21:46



Между другата да питам съществува ли фери м/у Албания и Италия щото гореспоменатия сайт ми дава през там един маршрут и ако има такъв малко разяснения как стоят нещата



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: koki79]  
Автор koki79 (непознат )
Публикувано23.03.09 12:32



Има ли нужда да обменям местна валута за хърватия и сърбия ,в смисъл по-изгодно ли е да се разплащам с местни пари или в евро,щото четох някъде че сърбите, особено ,го сметат едно към кесим курса



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: koki79]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано23.03.09 15:08



1. Фери има между Дуръс (Албания) и Бари (Италия). Ако е само за транзитно преминаване, няма смисъл, тъй като до Игуменица карате предимно по магистрала, а до Дуръс - предимно по обикновени пътища. Ако е за любопитство - трябва да нощувате в Охрид и следващия ден да посветите на Албания. Всъщност интересните места са на юг - между Вльора и Саранда, Дуръс е грозно място.

2. Магистралните такси в Хърватия и Сърбия могат да се платят в евро, както и с кредитни карти. "Трънският курс" в Сърбия (комисиона 20%!) е минало, сега таксите се калкулират в нормален курс. Приемат се и монети от 1 и 2 евро.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано23.03.09 21:52



Вярно, Мишлен препоръчва минаване през Дуръс. Тук трябва да прибавим и такса от по 10 евро на калпак, която събират на албанската граница - не е виза, аз и викам такса за издръжка на огромния апарат от униформени служители. Освен това се пресичат 2 граници плюс влизане в Италия като външна граница, докато към Игуменица имате една - и то вътрешна за ЕС, която се минава за нула време. От опит зная, че за албанските граничари думата "бързо" е непозната.

Още по-любопитно е, че Виа Мишлен дава най-бърз път от София до Бари през ... Прищина (Косово), Подгорица и Дубровник - заради по-малкото време за фериботно пътуване.

И най-смешното е, че от София към Бриндизи ми препоръчва да пътувам през ... Триест.
Абе господин Мишлен има сериозни пропуски в балканската си подготовка.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано24.03.09 02:33



Като обобщение на всичко казано - този маршрут за 6 дни, както питащият се кани, е нереален. За 7 - също. Е, в твоя вариант ще имат един ден в Рим, ама за един ден сам знаеш колко от Рим може да се види. Останалото време ще го прекарат по колите.

Пътищата през Дуръс и Прищина може да са по-кратки, но ще им утрепят повече време от "царския път" през Игуменица.

Нямам идея що Мишлена ги дава като най-бързи.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: _snowqueen_]  
Автор 3a3y ()
Публикувано24.03.09 14:39



Миналата година едни приятели се довериха на джи пи еса и на връщане от Италия минали през Прищина. Коментарът им беше, че някога, вероятно по римско време, там действително е имало път, но сега той е мистериозно изчезнал. В интерес на истината в началото наистина се движели по асфалт. Той обаче без предупреждение внезапно свършил насред една поляна и оттам сума ти км кретали по черен път. А проклетата машинка все настоявала, че са на вярното място. Карали по някакви изровени двулентови пътчета между села, в които хората ги гледали като марсианци и трябвало внимателно да разбутват овцете по улицата, за да продължат. Явно са изглеждали крайно подозрително и войниците на международните сили сто пъти ги спрели за проверка. Върха било, че на финала не ги пуснали да влязат директно в Македония през посоченото от GPS-а КПП, а ги накарали да заобиколят през някакъв пункт в Сърбия, та им излязъл през носа "краткият" път. С две думи поуката е - внимавайте откъде минавате в този район, иначе може да се окажете в тяхното приключение.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от 3a3y на 24.03.09 16:05.</EM></FONT></P>

Редактирано от 3a3y на 24.03.09 16:07.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: 3a3y]  
Автор city1971 (непознат )
Публикувано25.03.09 15:24



Определено дните са малко за този маршрут. Или трябва да се вземат 2-3 дни още или да се смени маршрута като се посети примерно само Южна Италия и се стигне максимум до Рим и после обратно, или Северна Италия но през Сърбия. За 10 - 11 дни, обаче нещата ще се наредят чудесно. За предпочитане е да се пътува по магистралите, които не са толкова скъпи. Специално за Сърбия да се зарежда по възможност на OMV или Shell. За джи пи есите - зависи от модела и настройките, ако нещо се объркате наистина ви превежда по "свой собствен и често липсващ или странен път".



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: koki79]  
Автор koki79 (непознат )
Публикувано25.03.09 21:21



благодаря за ценните съвети,вече клоним към друг маршрут ,а този ще отложим за лятото когато ще си набавим десетина дни за да не пропуснем тамошните красоти,но със сигурност ми бяхте полезни а и на стотици други като мен.Мерси!





Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано03.04.09 15:12



Аз също замислям пътуване до Италия и този вариант ми се вижда доста добър Имам обаче питане - как би изглеждало това, но по обратния път - първо през Венеция, а връщането през Игуменица накрая. Дали ще се различава много като график?
Благодаря предварително.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: mar4eto]  
Автор Дивak (минаващ)
Публикувано03.04.09 16:26



Провери разписанието на фериботите. Аз като пътувах преди две години, за Италия - Гърция не намерих нощен ферибот с кабини на нормални цени, а на седалки беше кофти (май колкото по-скъпи са кабините, толкова по-зле е без тях).



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: Дивak]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано05.04.09 17:13



Аз затова питам как е наопаки маршрута защото има дневен ферибот Бриндизи-Игуменица на доста прилични цени, който не е проблем да се изкара и на палубата. За съжаление на същата фирма обратните фелиботи са нощни, а нощният без кабина не е много удачен, ако трябва да се кара на другия ден, а пък с кабина става доста скъпо. Така че мислиме варианти всякакви





Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: mar4eto]  
Автор Дивak (минаващ)
Публикувано05.04.09 18:49



Вижте разписанието, не го знам наизуст


Освен Бриндизи-Игуменица може да вземете Бари-Игуменица, близко е като разстояние
Ако не ви харесва нищо, обърнете посоката.
Аз лично предпочитам нощен с кабина, защото си спестяваш една нощувка.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: mar4eto]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано05.04.09 21:18



Разписания и цени може да търсите тук:


Дневен или нощен ферибот, не е по-малко от 8 часа. Пък и като пристигнете в късния следобед в Игуменица, някъде ще трябва да нощувате по пътя.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано06.04.09 08:28



Да, така е, но ако си спестя стотина евра от кабината на ферито, няма да е проблем да си позволя още едно спане на сушата. А иначе, разписанията ги "изядох" на www.greekferries.gr даже има опция за сравнение на цените на различните компании.
Но това не е основната причина за "обръщането" на маршрута. Преходът Венеция - София може да ми дойде нанагорно за на връщане, тъй като основната ми цел е Италия и ще сме вече уморени, а в обратния вариант все пак ще сме по-близо до вкъщи.
Като си изясня точния маршрут, нали ще може пак да задавам въпроси?





Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: mar4eto]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано06.04.09 13:08



Гледайте все пак и какъв е фериботът, линията Бриндизи я обслужват и някои по старички, където има дек-класа, представена от градински столове на палубата, доста изръбващо за осемчасово пътуване. ;)

Мое лично мнение - маршрутите в двете посоки са равностойни, но за мен лично не си струва да се бие път до Бриндизи, Бари е къде по-удобно. Също така не бих пестила от кабината, има и евтини кабини, не по скъпи от нощувка на сушата, а спестеното време при пътуване е значително по-ценно.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: _snowqueen_]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано06.04.09 19:57



Благодаря за информацията, но според моите проучвания (поне това, което има в нета) най-евтиното легло в кабина за 4 човека е около 80-90 евро (т.е. 160-180 евро за двама). За същите пари мога да преспя в повече от приличен хотел на сушата, та дори и да си позволя две нощувки. А градинските столове не са проблем през деня - виж през нощта наистина биха били проблем .

.
Освен това "биенето на път" е когато човек е тръгнал по работа, а ако му се разхожда и няма причина да пести време, няма никакъв проблем, предполагам ...

P.S. Изразявам искрените си съболезнования на пострадалите при земетресението днес в Италия, дано няма засегнати наши сънародници, и се надявам нещата да се оправят бързо.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: mar4eto]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано07.04.09 00:16



То палубният пропуск (deck) не гарантира място даже и на градинско столче. Общо взето неприятни изненади могат да се очакват в началото и края на празници, ваканции. Виждал съм 11-етажният ферибот-чудовище "Венизелос" пълен до козирката на път от Пирея за Ираклион (Крит) в навечерието на Нова година.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: mar4eto]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано07.04.09 01:31



Ти пита за мнения, казах своето.



При сметките обаче смятай като икономия само разликата - между вътрешна АВ4 /най евтината/ и дека възлиза на 20-40 Е на глава в зависимост от сезона. Демек ако разчиташ с тези пари да си позволиш "повече от приличен хотел на сушата", няма да стане.

Когато човек тръгне по работа, обикновено пътува със самолет. А под "пестене на време" имах предвид именно време да се разходи на по-интересни от пътя за Бриндизи места. :) В Италия определено има много какво да се види...... Но, разбира се, всеки си има вкусове.

Желая ти весело пътуване!



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано07.04.09 01:35



Точно заради това пълнене до козирката ANEK навремето отнесоха солидна глоба. Ако мислиш обаче, че някоя компания се впечатли......





Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: _snowqueen_]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано07.04.09 08:15



Благодаря за което

.
Не съм ходила в Италия, не съм се качвала на голям ферибот и затова исках да събера повече инфо. Мога да си позволя пътуване извън всякакви празници и всъщност си подреждам маршрута така, че да ми е удобно и да имам повече време. Не съм претенциозна откъм места за настаняване, предпочитам да си харча парите за музеи и книги. Знам, че има много да се види в Италия, но за едно пътуване няма никакъв шанс това да се случи. Все пак ще се постарая да не пропусна нещо съществено, а накрая дали ще е пътя до Бриндизи или Бари, всъщност едва ли ще има голямо значение ...

Дано да успея да се организирам !
За съжаление, във връзка с последните събития в Италия може да се наложи малко да го отдалеча във времето, но все се надявам, че бързо ще се оправят - стига да няма нови трусове.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: mar4eto]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано08.04.09 15:22



След като времето не ти е проблем, пък и обичаш музеи, бих си позволила да те посъветвам малко да поразшириш предложения от Благун маршрут, за да придобиеш обща представа за Италия, като ще ти е за първи път.


Само малко инфо, може да си харесаш нещо от предложеното.

Първо, планирайте две нощувки за Венеция /или една там и една наблизо, примерно в Падуа или Верона/. При пътуване транзит дотам, ще пристигнете по нощите. Надали ще платите солените цени за нощувка в самия град, значи ще нощувате в Местре, а това е допълнително време за придвижване. Опашките за Сан Марко и Двореца също отнемат доста време, така че за половин ден не може да се види дори самия град, а е добре да се отиде и поне до едно островче, за да се почувства венецианската атмосфера. Оставете си цял ден за Венеция и отидете вечерта за преспиване в Падуа. Там също има какво да се види сутринта преди тръгване.

Второ, ако сте склонни да се отклоните и да навъртите повече километри, може да отидете за една нощувка до Милано. По пътя натам разглеждате Верона и Лаго ди Гарда /Благун би препоръчал Гардаленд, а аз - разходка с корабче по езерото - гледката е фантастична/. Половин ден стига за повърхностно разглеждане на Милано, ако не с увличате с бутиците, а се ограничите с музейната част. Оттам по пътя до Флоренция - или по Autostrada del Sole, като разглеждате пътем Парма, Модена и Болоня, или се спускате надолу да разгледате Генуа и минавате по Autostrada Azzurra, като по пътя разглеждате и Пиза.

Трето, ако ще посещавате музеи, във Флоренция също ви трябват две нощувки. Само Уфици дори с предварителна резервация отнема мининум половин ден, и то ако не се задълбочаваш в експозицията. А според мен дворецът Пити също си заслужава да му се отдели време.

Четвърто, 3 нощувки са абсолютен минимум за Рим, ако искате да видите поне основното. При това ако маршрутът се планира така, че да се пристигне по обяд и да се тръгне от там след обяд, за да се вържат три пълни дни. Ако имате време и възможност, по добре е да планирате 4.

Пето, ако ще слизате надолу към Неапол, по-добре е да се планира нощувка в района, а не да се връщате до Рим. При тръгване от Рим след обяд, спокойно се гледат Неапол, Помпей и се спи някъде в Соренто или околностите. Оттам все едно е по-близо до Бари и Бриндизи. Ако все пак се решите за нощен ферибот, сутринта една разходка с корабче до Капри е добро решение. ;)



п.п. Дано няма нови трусове, но при всички случаи е по добре дори ако пътувате за ферибота направо от Рим, да минете през Неапол, а не през Абруцо. Повече има какво да се види по пътя.

Редактирано от _snowqueen_ на 08.04.09 15:25.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: _snowqueen_]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано08.04.09 17:41



Много благодаря за предложенията. Ще се възползвам от повечето препоръки. Това, което аз съм предвидила изглежда почти по същия начин, с малки разлики. За Венеция най-удачен вариант ми се вижда преспиване в Тревизо (има удобен транспорт, а пък и е по-евтино). Това, което със сигурност ще пропуснем е отбивката до Милано - ще ми дойде малко в повече, а пък и трябва да остане нещо за друг път. Флоренция - поне два дни, задължително разходка до Пиза преди Рим, там най-малко три дни, след което няма как да пропуснем Помпей, нощувка в Соренто, интересно ми е да видя Позитано (за Капри ще решаваме в ход). От там една последна нощувка евентуално в Таранто и оттам е час - час и половина до Бриндизи (ферибота е в 11.30), консултирах го с половинката и той също е по-навит на дневния вариант.
Така си го представям. Дано не съм ви досадила, но май организацията ме зарежда емоционално повече от самото пътуване

. А пък и досега съм си правила само "самолетни" екскурзии - тази ще е първата толкова продължителна с кола и много ми се иска да се осъществи.
Благодаря още веднъж



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: mar4eto]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано09.04.09 15:51



Тревизо е далечко, но като ви устройва...
След като ще пътувате директно Венеция-Флоренция, може да се отбиете по път до Верона, Падуа, Болоня. Отклоненията не са големи и като време се вмествате.
Нощувката в Таранто може да си я спестите, ако сте навити да тръгнете от Соренто много рано сутринта. За 4-5 часа се взима преспокойно разстоянието до Бриндизи.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: _snowqueen_]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано09.04.09 16:34



За Тревизо четох някъде, че с влакче е 25-30 минути до Венеция (от Люлин до Младост без преспиване

), та никак не ми се видя далече, а в съчетание с хотел на Best Western с паркинг за 72 евра нощувката звучи доста примамливо .
Между другото да попитам, пътувала си доста - познаваш ли тази верига хотели - бяхме в един във Виена и страшно ми хареса, дали и другаде по света се придържат към някакъв общ стандарт? В каталога им пише, че всеки хотел се менажира самостоятелно, но предполагам, че все пак има някакви норми, които би трябвало да спазват като верига. Имат хотели от всякакви категории почти навсякъде в Европа (доли в България), по принцип не са от най-евтините, но понякога предлагат доста добри промоционални цени на възлови места.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: mar4eto]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано13.04.09 11:06



Е, като ще се нощува извън Венеция, аз бих избрала Падуа пред Тревизо. Разстоянието е точно същото, и като км, и като време, и като възможен транспорт. Хотелите са от приблизително същата ценова категория. Намира се в обратната посока, което спестява 80+ км и един час време при пътуването за Флоренция. И главното за мен - сам по себе си градът е интересен за гледане. Но вие си знаете по-добре за себе си. :))

По въпроса ти за Best Western съжалявам, не съм се интересувала в подробности, не ми е трябвало.

Best Western не е точно верига, по-скоро е някакво обединение на независими хотели под едно лого. Това, което знам /от някакъв проспект/, е, че е създаден като кооперация на крайпътни мотели някъде из Средния Запад. Зная и че има годишно членство, а не постоянно. Това последното ми е известно, защото ползвам хотели, които са били към Best Western в определен период, после са се отказали. Личните ми впечатления са, че включва хотели средна категория /3, по-рядко 4-звездни, луксозни само по изключение/, като правило с добро разположение, добри за категорията си условия и приемливи за категорията цени. Имат някакви изисквания за стандарти, но съм се интересувала какви, ако ти е интересно, сигурно някъде из нета има информация.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: _snowqueen_]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано13.04.09 11:43



Благодаря ти отново, всяка информация е много ценна. Засега горе-долу нещата вече са ми почти избистрени ... Като напредна до финализиране на замисъла ще питам пак, ако имам необходимост.
Благодаря още веднъж за ценната информация. Надявам се да сме били полезни и на още някой





Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: koki79]  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано13.04.09 19:17



Здравейте ПЕТЕШЕСТВЕНИЦИ,
Ще започна с полета.Всичко с wizzair беше перфектно,наблюдавахме отгоре с удоволствие АДРИАТИКА и АЛПИТЕ в далечината.Кацнахме навреме в 13,25 в БЕРГАМО и в 14,15 тръгнахме с ORIOшатъла за МИЛАНО срещу 8 евро.Можета да си купите билети по ИНТЕРНЕТ,от гарата или в автобуса все си е 8 евро.Има и други автобуси ,но те са по 14-18 евро.В 15,10 сме на STAZIONNE CENTRALE в MILAN. От тук има влакове за където ти душа иска,бързи ,бавни ,експресни-всякакви. Ние обаче бяхме решили да останем 1 нощ и си бяхме резервирали и платили хотел от веригата DONI чрез Петя от UNITOURS-ВАРНА.Хотелите на веригата са 3-Madison и ASTORIA с по 4 звезди и LIDO с 3.Ние бяхме в Madison,на 285 метра според GPSа от гарата,88 евро на ден за двойна стая със закуска.Хотела е перфектен,много чист,стаята 3,5*5 метра,двойно перфектно легло,тв.,зареден хладилник,термокана с чай и кафе,всякакви хавлии и кърпи.Банята е почти колкото стаята с оборудване от ИДЕАЛ СТАНДАРТ.Знае ли човек,може и българско да е.Поосвежихме се малко и тръгнахме към ДУОМО-4 спирки с метрото,по 1 евро на човек.За архитектурните и културни забележителности не смятам да въздишам в нета ,защото доста хора преди мене са го правили а и за какво е нешънъл джиографик.Пробвахме сладолед-2 евро топката ,за сега нищо по добро от нашенските РАФИ
и другите от по скъпите.Та така стъмни се и се заоглеждахме за вечеря.Бяхме си харесали в нета една тратория на улицата на хотела,около 500 метра от него на via GUSTAVO FARA 9 -Trattoria Toscana Da Giovanni , но тя
не работеше в събота и влязохме в друга, “il PAIOLO trattoria toskana”на 30м. от нея.Да де ама няма места-пълно с италианци.Разместиха 2 маси и ни сместиха.Избора се оказа идеален,явно любимата квартална кръчма.Идеално обслужване,всички се познаваха,вкусна топла храна на сносни цени.Може да пробвате шницел по милански-много тънко парче телешко приготвено като шницел по виенски.По пътя обратно видяхме още 2 ресторанта пълни с италианци-1 мексикански и 1 китайски.Забелязахме ,че да е вкусна храната и на сносни цени в заведението трябва да има посетители от местните жители същото и за магазините.По пътя към гарата виждаме два сносни на вид хотела EDOLO и MONOPOLE съответно с 2 и 3 звезди.По обяд на другия ден хващаме ЕВРОСТАРа с маршрут:МИЛАНО,ВЕРОНА,ФЛОРЕНЦИЯ,РИМ,НЕАПОЛ.Разписание-на всеки половин час,до ФЛОРЕНЦИЯ- 42 евро/човек.Тук всеки билет е с фиксирано място.,До БОЛОНЯ,200 км-1 час,още 100 но през планината пак за час и сме във ФЛОРЕНЦИЯ.В хотел ALAMANNI ,на 650 м. от гарата,стаите пак големи и чисти ,но доста по старички и опърпани-47 евро на стая без закуска.Ако сте любител на телешкото може да опитате прочутия бифтек по флорентински-голямо парче недопечено чисто месо,но…аз предпочитам свинското.Може да е странно ,но пиците не ни харесват и минаваме на паста или ризото-много вкусни във всякакъв вариант Абе тези хора как живеят само на суха храна,супите им са по гъсти от нашите яхнии.Във ФЛОРЕНЦИЯ 2 дни не ни стига до никъде-тук трябва месец,прескачаме третия ден до ПИЗА(24 евро за двамата в двете посоки) да видим дали не е паднала кулата и продължаваме за ГЕНУА.
В ПИЗА имахме малко кулинарно приключение. Докато обикаляме да търсим къде да подпираме кулата(качването по нея-15 евро) огладняхме и тук тратория,там тратория накрая влизаме в една пицария.Като се чудим какво да поръчаме се оглеждаме да видим какво ядат италианците-повечето някакви странни палачинки ,а другите-питки със сирене и шунка.Питаме сервитьора и то обяснява че това е foccacine и cecina-фокачиното е ясно,две питки със сирене и шунка по средата обаче чечинята има много странен вкус.Отивам при готвача и с ръкокрачен англйско италиански се обясняваме ,че това се прави от смлян на брашно нахут,кисне се 24 часа във вода,сол на вкус и се пече във фурната в намаслена тавичка.Правела се само във ТОСКАНА около ПИЗА,страшно вкусно е,непременно ще се опитам да я направя тази палачинка от нахут по тоскански. Хапваме и една пица със шунка и сирене и си променяме мнението за пицата и пицарийте-и те могат да са вкусни,майсторлък му е майката.Във влака до ГЕНУА се налага да доплатим 24 евро защото сме се качили на по бърз и с по висока категория.Входа на хотела ни се вижда от гарата,идеално място за разходка из града(хотел SOGLIA-86 евро със закуска).За 15 мин. стигаме до старото пристанище и срещу 17 евро/човек разглеждаме най-големия в ЕВРОПА аквариум.Впечетляващ е само дето 3D филма е доста посредствен.ГЕНУА ни очарова с огромните си красиви сгради,булеварди и църкви,много е величествена.Вечеряме много вкусно в ресторантчето залепено за хотела..Вечерно меню-3 вида паста,3 вида телешко,риба,пица-по 5 евро порцията,5 вида салати-по 2,5. Никой не знае и дума английски ,менюто само на италиански.Давай на късмет-каквото донесат.На Валя се падат равиоли и риба,на мен спагети с жълт сос и телешки хапки със сос.Вземаме си и по 1 крем карамел ама валиния е по вкусен.
Последния ден преди качването на кораба прекарваме в една дълга разходка:първо намираме рибната борса на едро,но се оказва ,че тя работи само сутрин от 7,45 до 8,30.След това се качваме до”горния град” с асансьор и прекосяваме цялото пристанище да видим “символа на ГЕНУА”-фара на входа на порта.За вечеря ресторантчето пак вкусно ни нахранва със супа от cecia(‘чеча”-нахут),макарони с 4 сирена,телешко с червен сос и телешки стек на скара.За десерт-пай с мармалад.Тук в никое заведение не сме видели още свинско,макар че по магазините има.Май не си падат много и по пилетата,хапват си основно телешко.Пицата също не е много на мода,снощи от 10тина двойки имаше поръчана само 1 пица. .Аператива е непознато понятие,не видях някой да започва с концентрат и салата.В заведенията за хранене концентрат не се сервира,само вино и тук таме някоя бира.За пушенето то вече е ясно-никъде,нямаме си ги такива зони пушачи,непушачи,просто абсолютно никъде не се пуши,само на открито и то на определени места!!!Сутринта в деня на качването видях рибната борса със стотиците видове морски чудесии.Цели купища 50тина килограмови риби меч и една 2 пъти по голяма.Скумрия същата като нашата на която и изгледа и вече забравихме и то за 2,5 е/кг.Цените тук са наполовина на магазинските.Посрещам ПОЕЗИЯ ,наблюдавам маневрата и.Кораба ни завладява с
размерите и лукса си.17 етажен плаващ хотел за 3100 човека+ 1000 персонал,на който 5 звезди наистина са му малко(е да де затова той се води 5+).ТОЗИ е предпоследния кораб на фирмата,съжелявам че нито един от маршрутите на последния МСЦ кораб ФАНТАЗИЯ,не ни хареса.Той е за 4100 човека + 1500 персонал , бил и по луксозен.Тук от всякъде струи съвършен дизайн,лукс и изящество.Всичко е в хром,стъкло и скъпо дърво,светлини струят от всички възможни посоки.Във нашата каюта на тавана има 7 лунички и лампи.Шефката на нашaта част от ресторанта ,РАЛИЦА, е от ВАРНА и идва при нас още първата вечер.От пасажерите само ние двамата сме българи,но има десетина момичета и 5 момчета от персонала,и те като нас варненци.Обслужването е на ниво което, в нашата иначе хубава си БЪЛГАРИЯ,ние дори не можем да си представим,бедна ни е фантазията.Кaютата се чисти и презарежда два пъти на ден,сутрин докато закусваме се оправят леглата и почиства след сутрешния ни тоалет и подрежда в дневен режим,а като се върнем от вечеря леглата са оправени за спане и всичко е презаредено за вечерния ни тоалет.Кутията за лед и фруктиерата се подържа пълна. Секундата в която свършим с дадено ястие всичко се отсервира и се носи следващото с подходящите за него чисти прибори.Обслужващия персонал за основно индонезийци.Няма случаи да минеш покрай някои от персонала и той да не те поздрави без значение офицер ли е или метач и колко е зает в момента.Всички пасажери също се усмихват и поздравяват всеки път когато си срещнат погледите ,не съм виждал толкова много усмихнати хора на 1 място.Възраста на 90 % от пасажерите е поне 60 години,а има доста и на70-80, повечето италианци организирани от благотворителни и религиозни организации за предвеликденско поклонение в НАЗАРЕТ,КАНА и на БОЖИ ГРОБ и сервитьорките негодуват защото консумацията е ниска ,а те взимат % от нея..
На другия ден сутринта сме в ЧИВИТАВЕКИЯ и в 9.45 хващаме влака за РИМ срещу 9 евро за отиване и връщане.На гара ТЕРМИНИ се качваме на двуетажните туристически автобуси за обиколка на най значимите обекти за 20 евро.Слизаме и разглеждаме КОЛИЗЕУМА,БАЗИЛИКАТА СВЕТИ ПЕТЪР и ФОНТАНА ТРЕВИ.Палим и по една свещ в българската православна църква св.св. КИРИЛ И МЕТОДИЙ която е срещу ФОНТАНА ТРЕВИ Смешно е да се мисли,че за 4 часа сме видели нещо от Рим ,но поне почувствахме невероятния дух и обаяние на ВЕЧНИЯ ГРАД..Толкоз,за това стига времето и вечерта отплаваме за ХАЙФА и следват 2 дни морски преход.По пътя нищо интересно освен MESSINA STREET.Moрето е почти тихо-3-4 бала,вълна няма и ПОЕЗИЯ е като патка.Храната е супер. Закуска на блок маса в кафетарията с поне 30 отделни артикула и 5-6 вида плод,или в един от трите ресторанта по поръчка,обяда и той така ,а вечерята с официално облекло в ресторантите в два варианта-обикновен и вегетариански,като всяка вечер е различна и характерна за някои от регионите например:тосканска,ломбардийска,емилия-романска,сицилианска и т.н.Започва се с топла земелка и филийка с масло, избираме от два вида предястие,салата от 2 вида,супа от 2 вида,паста или ризото,основно от три вида eдното от които е риба и десерт-два вида или сладолед, има и следобед- чай,кафе със сандвичи,сладки,пасти,торти и кейкове в 16 часа и нощен бюфет в 24 със сладоледи,плодове и сандвичи-спирам да пиша да не се окапете, а не че няма още &#61514;. Забавления всякакви-кабаре,театър,казино,суши бар,SPA,2 сауни,2 турски бани,винен и танцувален бар,диско,бар на поетите,картажийте,компютърните маниаци,виртуални игри,на влюбенита,3-4 на открито,мохито бар,детски и два големи басейна,четири джакузита,мини голф,баскетболно игрище,тенис корт,магазини и картинна галерия и т.н. и т.н.Засега само едно нещо не ми харесва-интернета е 25 евро/час,GSM е 5 евро/мин. и sms -1 евро/брой.През почти трите дни морски преход до ИЗРАЕЛ поопознаваме кораба и забавленията.Всяка вечер има различни театрални представления,вариетета,концерти класическа и друга музика.В ХАЙФА по голяма част от пасажерите отиват да разглеждат НАЗАРЕТ и КАНА,местата където ХРИСТОС е превръщал вода във вино и е нахранил с 2 хляба и 5 риби суматии народ,но ние предпочитаме да разгледаме града и поопознаем ИЗРАЕЛ.Бахаииските градини,център КАРМЕЛ,въжена железница до върха на хълма и чудна гледка на ХАЙФА и целия залив с прекрасната ПОЕЗИЯ на кея.На другата сутрин тръгваме от АШДОД за ЕРУСАЛИМ да ставаме хаджии.В ГЕТСАМАНСКАТА ГРАДИНА,където на камъка,сега вграден в църква ,прекарал в молитви последната си нощ ХРИСТОС се удивляваме на маслиновите дървета на над 2000 години с огромни дънери и млади издънки които дават плод.Покланяме се на гроба на ДЕВА МАРИЯ,на цар ДАВИД и продължаваме към ГРОБА ГОСПОДЕН.Освещаваме иконките и другите дребни подаръчета за близките,докосваме камъка ГОЛГОТА където а бил разпнат ХРИСТОС и чинно се нареждаме на опашка където заедно с хилядите наоколо поклонници полагаме ръка на ГРОБА ГОСПОДЕН.Вече сме хаджи ВАЛЕНТИНА и хаджи хаджи ПЕТЪР.Аз съм 2 пъти хаджия де.Поглеждаме отвисоко ЕРУСАЛИМ,СТЕНАТА НА ПЛАЧА и мястото откъдето МОХАМЕД се е възнесъл на небето,на територията на храма СОЛОМОНОВ и където сега има джамия.Тук само на неколкостотин метра едно от друго се намират най-светите места на трите световни религии-християни,евреи и мюсюлмани.По пътя между АШДОД и ЕРУСАЛИМ се радваме на подредени лозя,маслинови и портокалови горички и прекрасната природа на ОБЕТОВАНАТА ЗЕМЯ.
Следва ИЗМИР,доста неочаквано европейски град.Не виждаме нито едни шалвари и само няколко забрадки,страшно много заведения,освен турската и европейска кухня,модерно облечени хора и……доста чисто. Нищо общо с ориенталския ИСТАМБУЛ.Наслаждаваме се на средиземноморското изобилие на рибния пазар и тракийското на зеленчуковия и продължаваме към ПИРЕЯ и АТИНА.
Със метрото в гръцката столица сме много бързи.Валя естествено е поразена от ПАРТЕНОНА и за нея е голяма изненада хълма ЛИКАВИТОС където се качваме с въженото минивлакче с две кабинки.Гледката от най-високия атински хълм е невероятна и тутакси ни подтиква към една гръцка салата с узо.Другото което и прави силно впечетление са хилядите яхти,катери,лодки и корабчета в яхтеното пристанище на ПИРЕЯ.Вечеряме сувлаки(шишчета) в каламаки(питка като арабските) и наденица на скара(и тя като нашата-пълна със соя) в едно от малкото останали гръцки ресторантчета.Сувлакито не е като преди 25 години от димящите по улиците мангали,но всичко останало е бърза закуска тип Макдоналд.
Вечерта преди ДУБРОВНИК е гала вечерята която се оказва истинска вакханлия на кулинарното изкуство:сьомги,тунци,риба меч(100% на вкус като паламуд)15 см.кралски скариди,50 см.раци,чер и червен хайвер,невъобразимо разнообразие на хлябове,меса,салати,десетки видове торти,десетки видове сладки,кремове и т.н.и т.н.-ако пробвахме по една хапка от всичко трябваше да стоим поне седмица в ресторанта(и тоалетната до него&#61514;). Работят по американските санитарни стандарти,че всяка храна трябва да се консумира на стайна температура до 4 часа след приготвянето и веднага щом напуснем ресторанта десетки тави и плата,даже недокоснати, се изхвърлят.И о ужас…..една от дамите на съседната маса се появява за втори път с едни и същи обувки(на десетата вечер),не че тоалета и се повтаря,не чак такова извращение,само обувките!!!Като казвам тоалета имам предвид скъпи вечерни коприни,дантели всичко със съответните аксесоари,бижута,чанти,обувки……..Какво да се прави-такъв е матряла както казва бат БОЙКО.
Ето че идва и последния ден на кораба с кратко посещение на адриатическата перла ДУБРОВНИК,която се оказва една много красива далматинска перла,но все пак Хърватия е само бедна сянка на ИТАЛИЯ.Дават ни и отчета за рейса-за 11 денонощия сме изминали 3420 мили,посетили сме 6 пристанища и сме изяли 5850 кг.месо,8300 кг.риба,3100 кг.птиче месо,36000 яица,23000 кг.плодове,15000 кг.зеленчуци,5800 кг брашно,2350 кг.паста и 2100 кг. ориз!!
Слизаме с неохота от ПОЕЗИЯ и се настаняваме в къмпинг ВЕНЕЦИЯ на 3 спирки с автобус 5 от автогарата на ПИАЦАЛЕ РОМА в посока към летището МАРКО ПОЛО.Доста семпло,но имаме покрив над главата си,топла баня,климатик и даже тв.:)За 50 евро-толкоз.Тук наоколо,между МЕСТРЕ и летището има доста дву и тризвездни хотелчета които може да се окажат по удачен вариант,но повечето ги няма по сайтовете.Сутрин ни събужда месния птичи хор.Наоколо е горичка и той е доста голям и гласовит.Първия ден във ВЕНЕЦИЯ е стандартен-моста РИАЛТО,катедралата свети МАРКО и едноименния площад,двореца,КАНАЛЕ ГРАНДЕ.Намираме и ресторанта на самообслужване веднага в дясно след моста от автогарата към гарата в който се хранят железничарите и си осигуряваме много добра храна на добри цени. Малко след къмпинга има и супер от веригата LIDL в които стоката не се подрежда по рафтове,а си е така в транспортните палети и в него цените са наполовина от другите супери,БИЛЛА например и някой неща са по евтини даже от БГ.Втория ден си купуваме по за 16 евро 12 часова карта за всички видове транспорт и обикаляме с вапоретите островите МУРАНО,БУРАНО и ЛИДО, обиколка по КАНАЛЕ ГРАНДЕ и по външния канал.А каналите миришат защото цялата мръсотия от къщите се излива в тях .На БУРАНО видяхме как се справят с това и по много сложен начин прекарват канализация.Последния ден посещаваме на МЕСТРЕ и търговския район ПАНОРАМА(автобус 6),както и доста по новия и голям търговски район около CARREFOUR(автобус 4 и 19 от автогарата и 14 от МЕСТРЕ).На следващия ден на път за ВЕРОНА слизаме и оставяме багажа на гарата в ПАДУА за да хвърлим и там по един поглед.Във ВЕРОНА имаме резервация за хотел PICOLО за 59 евро със закуската.Това се оказва и най-очерователния град който посетихме.Древноримската АРЕНА,катедралите,дворците и къщата на ЖУЛИЕТА са ясни,но нас ни впечатли новия град с много широките и чисти улици и площади,многото зеленина,спокойствието и тишината и нещо много важни-никакви задръствания&#61514;.Приключваме последната вечер на това пътешествие с спагети Болонезе и пица Капричоза, които са чудесни и за пореден път се убеждаваме ,че всичко зависи не от рецептите а от майсторството на готвача.
Може би тук е мястото да подчертая помощта която ни оказа туристическа агенция ПРЕМИЕРТУРС:СОФИЯ,ул.”БРЕГАЛНИЦА”No43,тел:029201215,www.premiertours.bg и лично г-н НИКОЛА НИКОЛОВ,който ни уредиха закупуването на билета за круиза и чрез които избрахме и заплатихме всички хотелски резервации.Всичко се оказа много точно и коректно и ние им благодарим за добре свършената работа.
Последните ни стъпки на италианска земя минават без проблеми-с влака за 8 е/ч до МИЛАНО (с евростара е 15 е/човек) и без никакви проблеми и закъснения и много добри впечатления от wizzair се прибираме в СОФИЯ.Това са накратко моите думи които заедно с повече от 1200тата снимки ще ни напомнят за това хубаво пътешествие.За всичко допълнително което желаете да ви разкажа пишете ми на i-mail peterky2002@yahoo.com.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор temp1e (новак)
Публикувано13.04.09 21:56



samo do predi mesec recommended na michelin ot sofia do athens minawashe prez italia - mnogo podobno na towa, koeto horata iskat da probwat tuka. gledam, che sega sa go oprawili.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: koki79]  
Автор HL (Hanibal Lecktor)
Публикувано17.04.09 11:35



За 5-6 дена и с този маршрут изобщо не тръгвайте.
Поне 10-14 дена, за да се получи що-годе добра екскурзия.

Look in thy glass, and tell the face thou viewest
Now is the time that face should form another


Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: peterky2OO8]  
Автор bobole4e ()
Публикувано19.04.09 12:45



може ли да дадеш още информация за круизния кораб, че аз нещо не разбрах-от къде тръгвате, колко дни... това целия маршрут на кораба ли е или вие просто се качвате от някоя спирка и си слизате до друга?



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: HL]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано30.04.09 09:30



И ние смятаме да си пробваме силите по този маршрут за празниците, тръгваме довечера през Сърбия. Идеята ни дойде малко внезапно, та не сме особено подготвени откъм точни разписания и идеи по тези маршрути, затова доста от тук изписаните съвети ще са ни безкрайно полезни. В най-общи линии идеята ни е да разгледаме малко от Словения (Любляна), да спим някъде около Венеция и оттам - каквото ни дойде на ума в момента :-)
Ако има и други мераклии за същия път с кола, можем да координираме нещата и да движим заедно нататък :-)

Спрете земята - искам да сляза!


Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: seymour_stz]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано30.04.09 10:59



Лек път, хубаво време и хубави емоции!





Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: seymour_stz]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано30.04.09 14:26



Приятен път, хубаво време и още по-хубаво настроение

. И да донесете полезна информация



Тема За боболеченови [re: bobole4e]  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано30.04.09 19:27



Кораба е POEZIA на круизна компания MSC.Круиза бе 12 денонощия с марщрут ГЕНУА-ЧИВИТАВЕКИЯ(РИМ)-ХАЙФА(ИЗРАЕЛ)-АШДОТ(ЕЙРУСАЛИМ)-ИЗМИР-ПИРЕЯ-
-ДУБРОВНИК-ВЕНЕЦИЯ.
Купихме билета от ПРЕМИЕРТУРС ЗА 1050 евро/човек.Мога да ти раскажа каквото те интересува.е-меила ми е peterky2002@yahoo.com



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: koki79]  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано30.04.09 19:33



POEZIA на италианската круизна компания MSC-12 денонощия с маршрут ГЕНУА-РИМ -ЕЙРУСАЛИМ-ИЗМИР-ПИРЕЯ-ДУБРОВНИК-ВЕНЕЦИЯ чрез ПРЕМИЕР ТУРС за 1050 евро/човек



Тема Re: За боболеченови [re: peterky2OO8]  
Автор bobole4e ()
Публикувано30.04.09 22:44



мерси



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: mar4eto]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано07.05.09 11:47



Отидохме и се върнахме! За жалост, не стигнахме до Рим, защото наистина пътя е убийствено дълъг.
Ето съвсем накратко - тръгнахме в 9 вечерта на 30 април от Стара Загора, минахме през софия да си вземем приятелите, и в 9 сутринта със спирания само за кафета и тоалетни бяхме в Любляна. Там нощувахме в един хостел, и сутринта към 9 поехме към Венеция. Стигнахме там наобяд, останвахме във Венеция до вечерта и около 22 часа поехме бавно към Пиза с идеята да не пренощуваме в хотели, а да пътуваме през нощта. Понеже пътя беше сравнително кратък, слязохме от магистралите за да може да върви времето, и с преспиване в колата 4 часа сутринта в 8 бяхме в пиза. Там останахме около два часа и отидохме във Флоренция. Намерихме хостел и до обяд на другия деностанахме там. Отпътувахме към римини към 14-15 часа, вечерта спахме в един от многобройните хотелчета по крайбрежието близо до Римини. На следващия ден сутринта отидохме до Сан Марино, което е на 30 км от римини, и наобяд тръгнахме оттам за българия. Прибрахме се по същия път през Любляна, в 8 сутринта бяхме в София. това е накратко, за повече подробности - ако някой се интересува, ще пиша :-)

Спрете земята - искам да сляза!


Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: seymour_stz]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано07.05.09 13:39



За толкова малко време не е възможно да стигнете до Рим, пък и да стигнете - няма смисъл да стоите само 1-2 дни.
На връщане можеше вместо през безинтересното Римини и "почти безобидното" Сан Марино да се завъртите през Верона и езерото Гарда, но това - за следващия път, който съм убеден, че ще има!

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано07.05.09 14:38



Да, това беше другата ни идея и колебанието между Верона и Сан Марино, но все пак решихме да видим Сан Марино, макар че за наш ужас времето беше отвратително - гъста мъгла, и практически не видяхме нищо. Верона и езерото оставихме за следващия път по това трасе, защото за там половин ден (с колкотко разполагахме) не стига изобщо за нищо.
Следващия път там ще ни е спирката към Рим :-)

Спрете земята - искам да сляза!


Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: seymour_stz]  
Автор Дивak (минаващ)
Публикувано07.05.09 17:05



Римини не е ли малко по-цивилизован вариант на Слънчев Бряг?



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: Дивak]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано07.05.09 17:42



Да, просто не е така презастроен и има зеленина. Ние не сме го разглеждали, само спахме там, но от малкото, което видяхме, е по-добре от Слънчев бряг във всяко отношение :-)

Спрете земята - искам да сляза!

Редактирано от seymour_stz на 07.05.09 17:43.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: seymour_stz]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано07.05.09 19:02



Важното е, че сте се разходили и видяли. Ще имате време и за Рим. А, аз май ще си остана тази година само с виртуалната разходка до Италия ... Но, нищо не се знае.





Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: koki79]  
Автор Barabetka (непознат )
Публикувано20.05.09 16:03



Здравейте,

Пиша Ви, с молба за съвет. Предстои ми пътуване от Западна Европа по долу-горе следния маршрут:

Метцинген (Германия) - Комо (Италия) - Серавале скривиа (Италия) - Бреша (Италия) и

това, която се чудя е дали да мина през Венеция - Триест- Сегет - Арад - Калафат-Видин и София

или

да сляза до Флоренция - Анкона - ферибот - Игуменица - София.

През Сърбия не искам да минавам, колата ми ще е с цолови номера и разбрах, че взимали луди пари на границата за зелена карта и някаква гаранция).......

Някой може ли да ми помогне в избора на по-удачния маршрут ( все пак и от финансова гледна точка).

Благодаря на всичко предварително.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: Barabetka]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано20.05.09 18:19



Информацията за допълнителни зелени карти при преминаване през Сърбия с цолови номера не е вярна. Също и за гаранции някакви. Това беше по югоембаргото към 2000 г., но това отдавна не е така. Застраховката, която получавате с цоловите номера, не зависи от това, дали се минава вътрешно в ЕС или с излизане. Сърбия е точно толкова член на споразумението "Зелена карта", колкото Румъния. Преди година и 2 месеца си минахме с 2 коли с цолови номера без ни най-малък проблем.
Просто аман вече от паникьори на тема Сърбия. Някой хора явно още живеят в ембаргото - може и да им е било гот, но то свърши.
Сега остана някой да пита, дали не конфискуват колите заради това, че сме признали Косово?



Така че е безсмислено както да се дрънкате по румънски планински пътища, така и да се охарчвате за ферибот до Игуменица.

Метцинген не е толкова известен град, AND route намира таман 3 Метцингена. Амо минавате през Швейцария за Комо, това ще струва винетка от 25 евро.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: koki79]  
Автор Barabetka (непознат )
Публикувано20.05.09 22:50



Благодаря за бързия отговор...., но все пак 1 г. и два месеца са си доста време. Информацията я имам от митнически служител, който смятам е доста информиран. Все пак на мен също не ми се кара из Румъния, защото този път съм го пътувала и то не веднъж, така че май ще си минем през Анкона до Игуменица.
Все пак ако някой знае къде мога да проверя какви такси се дължат за Сърбия ще съм благодарна.

Благодаря ти още веднъж Благун.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: Barabetka]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано21.05.09 01:50



Ами като не вярваш, застани на Милево ханче или на Метро-запад и виж за 1 час колко коли с цолови номера ще минат. Как мислиш, дали са такива будали, че да плащат някакви такси (интересно какви - знае ли митническият служител или сайтът на ГА "Митници")? За последната 1 година Милошевич не възкръсна, радикалите не дойдоха на власт и нямам сведения НАТО да е бомбардирало Белград. Сърбите не само че не си влошават отношенията с ЕС, а намалиха с 40% магистралните такси и строят с европейски пари повече пътища, отколкото ние.
През Румъния минават ТИРовете, тъй като с това избягнат 2 детайлни митнически проверки на товара. В това ще се увериш наживо - като се върнеш, разкажи, как е пътят там!
А през Игуменица ти е гарантирана такса от 100 евра за ферито.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.