Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:24 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: 3a3y]  
Автор city1971 (непознат )
Публикувано25.03.09 15:24



Определено дните са малко за този маршрут. Или трябва да се вземат 2-3 дни още или да се смени маршрута като се посети примерно само Южна Италия и се стигне максимум до Рим и после обратно, или Северна Италия но през Сърбия. За 10 - 11 дни, обаче нещата ще се наредят чудесно. За предпочитане е да се пътува по магистралите, които не са толкова скъпи. Специално за Сърбия да се зарежда по възможност на OMV или Shell. За джи пи есите - зависи от модела и настройките, ако нещо се объркате наистина ви превежда по "свой собствен и често липсващ или странен път".



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: koki79]  
Автор koki79 (непознат )
Публикувано25.03.09 21:21



благодаря за ценните съвети,вече клоним към друг маршрут ,а този ще отложим за лятото когато ще си набавим десетина дни за да не пропуснем тамошните красоти,но със сигурност ми бяхте полезни а и на стотици други като мен.Мерси!





Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано03.04.09 15:12



Аз също замислям пътуване до Италия и този вариант ми се вижда доста добър Имам обаче питане - как би изглеждало това, но по обратния път - първо през Венеция, а връщането през Игуменица накрая. Дали ще се различава много като график?
Благодаря предварително.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: mar4eto]  
Автор Дивak (минаващ)
Публикувано03.04.09 16:26



Провери разписанието на фериботите. Аз като пътувах преди две години, за Италия - Гърция не намерих нощен ферибот с кабини на нормални цени, а на седалки беше кофти (май колкото по-скъпи са кабините, толкова по-зле е без тях).



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: Дивak]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано05.04.09 17:13



Аз затова питам как е наопаки маршрута защото има дневен ферибот Бриндизи-Игуменица на доста прилични цени, който не е проблем да се изкара и на палубата. За съжаление на същата фирма обратните фелиботи са нощни, а нощният без кабина не е много удачен, ако трябва да се кара на другия ден, а пък с кабина става доста скъпо. Така че мислиме варианти всякакви





Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: mar4eto]  
Автор Дивak (минаващ)
Публикувано05.04.09 18:49



Вижте разписанието, не го знам наизуст


Освен Бриндизи-Игуменица може да вземете Бари-Игуменица, близко е като разстояние
Ако не ви харесва нищо, обърнете посоката.
Аз лично предпочитам нощен с кабина, защото си спестяваш една нощувка.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: mar4eto]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано05.04.09 21:18



Разписания и цени може да търсите тук:


Дневен или нощен ферибот, не е по-малко от 8 часа. Пък и като пристигнете в късния следобед в Игуменица, някъде ще трябва да нощувате по пътя.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано06.04.09 08:28



Да, така е, но ако си спестя стотина евра от кабината на ферито, няма да е проблем да си позволя още едно спане на сушата. А иначе, разписанията ги "изядох" на www.greekferries.gr даже има опция за сравнение на цените на различните компании.
Но това не е основната причина за "обръщането" на маршрута. Преходът Венеция - София може да ми дойде нанагорно за на връщане, тъй като основната ми цел е Италия и ще сме вече уморени, а в обратния вариант все пак ще сме по-близо до вкъщи.
Като си изясня точния маршрут, нали ще може пак да задавам въпроси?





Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: mar4eto]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано06.04.09 13:08



Гледайте все пак и какъв е фериботът, линията Бриндизи я обслужват и някои по старички, където има дек-класа, представена от градински столове на палубата, доста изръбващо за осемчасово пътуване. ;)

Мое лично мнение - маршрутите в двете посоки са равностойни, но за мен лично не си струва да се бие път до Бриндизи, Бари е къде по-удобно. Също така не бих пестила от кабината, има и евтини кабини, не по скъпи от нощувка на сушата, а спестеното време при пътуване е значително по-ценно.



Тема Re: Какво ще ме посъветвате относно Италиянови [re: _snowqueen_]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано06.04.09 19:57



Благодаря за информацията, но според моите проучвания (поне това, което има в нета) най-евтиното легло в кабина за 4 човека е около 80-90 евро (т.е. 160-180 евро за двама). За същите пари мога да преспя в повече от приличен хотел на сушата, та дори и да си позволя две нощувки. А градинските столове не са проблем през деня - виж през нощта наистина биха били проблем .

.
Освен това "биенето на път" е когато човек е тръгнал по работа, а ако му се разхожда и няма причина да пести време, няма никакъв проблем, предполагам ...

P.S. Изразявам искрените си съболезнования на пострадалите при земетресението днес в Италия, дано няма засегнати наши сънародници, и се надявам нещата да се оправят бързо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.