Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:36 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Македониянови  
Автор temp1e (непознат )
Публикувано10.12.08 16:23



http://picasaweb.google.com/boyan.dimitrov/2008120608Makedonia#

Ходих до Македония този уикенд. Поствам разширен фото материал. (Утре матриали и от същата). Ако някой иска някаква информация съм готов да помагам.

Накратко - това е място, което е достатъчно близо, за да бъде посетено от всеки, а и сега му е времето, защото все още е сравнително евтино, а има огромен потенциал.



Тема Re: Македониянови [re: temp1e]  
Автор morskiq56 (новак)
Публикувано12.12.08 09:47



Снимките са супер.Предполагам,че езерото е Охридското.Охрид е един от трите града в Европа,които искам да посетя на всяка цена.Другите два са Дубровник и Венеция.
Ползва ли услугите на туристическа агенция?Как са цените?Как са хотелите?Дай малко подробности,особено за Охрид...............



Тема Re: Македониянови [re: morskiq56]  
Автор temp1e (непознат )
Публикувано12.12.08 11:39



Нямаш нужда да се ползва екскурзия. Ние поне ходихме с колата. Отидохме по маршрут София-Кюстендил-Куманово-Скопие-Тетово-Кичево-Охрид (398км) и се върнахме през Битола-Прилеп-Велес-Щип-Кочани-Делчево-Благоевград-София (407км). Спирахме в Скопие и Битола, но не препоръчвам. Само Охрид си заслужава. Те градовете им са от големината на Елхово и няма нищо особено. Скопие пък беше завладян от албанците. Пътищата като цяло са добри. Не са изгладени, но нямат дупки никъде.

Иначе македонците са спокойни и ведри. Много се забавлявах, докато си говорих с тях. Езикът им е някаква шегаджийска версия на нашия :) -жива свирка, женски фризер, барат се девойки за работа, вода с мраз и много много други. Няма как да не се развесели човек.

За Охрид мога да кажа само хубави неща. Град с природа, история и архитектура, чист, спретнат и евтин. В езерото ми казаха, че имало 30 вида риба и на места е дълбоко 300 метра. Изключително чиста вода.

Цените - 100 лева ми излезе пътя (там горивото е малко по-евтино), 60 лева стая с хол (хладилник, пералня, печка и тв) за 2 вечери. (можеш да си вземеш и по-скъпа, първата, която намерихме беше 40 евро на вечер, а тази беше втората. Вечеря за 2ма с малко пиене в рибния ресторант, който препоръчвам) излиза между 35 и 40 лева, като мога да добавя, че преядохме и 2 пъти, но нашия капацитет не е голям. Като цяло е по-евтино от България, но не драматично.

Какво може да се види - Има екскурзия с лодка до Свети Наум (основния извор, от който се пълни Охридското езеро). намира ce на другия край на езерото, но заради бурната вода, корабчетата не пътуваха. Ние ходихме с колата. Там и пътя до там са много красиви. Крепостта не работи понеделник, ама ако се случи да не влезеш, нищо не си изтървал. Тя отвън е по-интересна. Като цяло тече реставрация. Ще става все по-хубава. Има и стотици църкви, като 4-5 са по-отличителни, ще се ориентираш по табелите. Ние влизахме в няколко, някои са с пари, някой без. От тези с парите влязохме в 1, а в другите надничахме. Тази, която посетихме беше единствената изрисувана, така че препоръчвам (намира се вляво от външната порта, не се сещам как се казваше). До църквата Св. Пантелеймон има един навес, който покрива останките от Базиликата. Не пропускай да погледнеш, там има мозайки от доколкото разбрах - 4 век. Ами това е накратко - има античен театър, през който няма как да минеш. Има църква Св. София да си припомниш, че това си е наше там :)) То всъщност при положение , че си под стените на Самауиловата крепост постояно, няма как да го забравиш това :)



Тема Re: Македония [re: temp1e]  
Автор impulce (бърбори)
Публикувано23.02.09 13:53



Привет!
Темата е стара, но тъй като мисля да отскоча дотам за почивните дни - може ли малко повече инфо за настаняването в Охрид?
Естествено разгледах няколко хотела, но ми е интересно тази стая - която сте ползвали - частна квартира ли е или?Резревации предварително или на место се заплаща?

Мерси предварително.



Дъра - бъра...100...чадъра

Тема Re: Македониянови [re: impulce]  
Автор temp1e (непознат )
Публикувано23.02.09 22:02



ohrid e kato sozopol. Nov grad, star grad, apartamenti i hoteli. Mozhesh da rezervirash po internet, mozhe i na miasto. pochti sym ubeden, che kogato i da otidesh shte si namerish miasto za spane. nie biahme zimata za 6-8 dekemvri. wypreki po-ogranichenoto predlagane na stai si namerihme za 20 minuti takawa, koito ni haresa. (haziakata obaisni, che zimata ne im e mnogo izgodno, zashtoto staite triabwa da se otopliawat i mnogo hora prosto ne si dawali staite). Ako wi e strah wse pak, rezervirajte po internet, no spored mene shte dadete powechko, otkolkoto na miasto.



Тема Re: Македониянови [re: temp1e]  
Автор impulce (бърбори)
Публикувано24.02.09 12:45



Благодаря!


Ще импровизираме тогава - очаквам да има по - голям наплив заради почивните дни, но в крайна сметка има доза приключенство в таз неорганизирана работа, така, че ще се пробваме на място.

Дъра - бъра...100...чадъра

Тема Re: Македониянови [re: impulce]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано24.02.09 15:06



Съжалявам,че не мога д ати бъда в голяма полза, но в осведомителния бюлетин на Р1, съобщиха,че БЪЛГАРИТЕ, които ще пътуват до Македония и искат да посятят определени църкви, ще имат нужда от някакво разрешение.Би било ...ужасно смешно, ако не беше толкова тъпо.Така че ако възнамерявате да направите и религиозен туризъм, вземи предвид тази бележка.





Тема Re: Македониянови [re: Фиш]  
Автор impulce (бърбори)
Публикувано24.02.09 17:10



Това е пълен абсурд, просто.
Остави другото, ами ще загубят и пари - ако има такси за посещението - и тва ми било политика за туризЪма.



Дъра - бъра...100...чадъра

Тема Re: Македониянови [re: impulce]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано25.02.09 16:35



Е, нали сме една кръв...намирам го за естествено

Като знам и колко други туристи освен нас ходят....А, и алкохол не продават след определен час в магазините.



Тема Re: Македониянови [re: temp1e]  
Автор nik_boy (непознат )
Публикувано12.04.09 19:57



Много ми харесаха снимките. Аз съм бил в Охрид и смятам пак да направя едно пътуване до там, но със собствен транспорт. Има ли такса за магистралите и каква е тя ако има? Това за апартамента в който сте спали ме заинтригува. Става ли за 3-ма души и може би малко повече информация ако е възможно - адрес или телефон някакъв? Благодаря предварително.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.