Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Магистрала Солун-Атина?  
Автор tvy (непознат )
Публикувано03.02.09 17:38



Сдобих се с билети за концерта на АС/DC на 28 Май в Атина. И сега започна дилемата как да пътуваме. Дали с автобус или с кола. Имате ли информация плаща ли се магистралата към Атина и колко, за да си направя сметката.
Поздрави.



Тема Re: Магистрала Солун-Атина?нови [re: tvy]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано03.02.09 18:21



Според сметките на ViaMichelin най-краткия път от София до Атина ти струва 87,55 евро, от които 12 за тол такси в Гърция и 4,99 за винетка и останалото за гориво (не знам по какви цени точно го смятат, но това всеки може да си го сметне според колата). По Нова година искахме да ходим до Атина и след много смятане ми излезе, че ако колата е пълна е най-евтино. Не помня точно цените, но влака май беше 70 евро на човек (вярно спален вагон, но пак е множко).



Тема Re: Магистрала Солун-Атина?нови [re: mar4eto]  
Автор kod (SetCom.bG)
Публикувано03.02.09 22:01



Влак със Сити Стар 2-ра класа, седнал, в група 3 до 5 човека - отиване и връщане е 75-90лв...
Аз имам същата дилема с концерта, но предвид идиотската страна и непрекъснатите стачки влак ми се струва най-разумния вариант - влакове поне не блокират на границата.
Цената е много ниска, а часовете на тръгване - много удобни:
От София привечер - рано сутрин е в Атина, после концерт, една нощувка и на следващия ден късно вечерта след 22ч тръгва влакчето и по обяд на следващия ден си в София.
Относително приятно, сигурно и неангажиращо. А и само с една нощувка си осигуряваш 2 пълни дни в Атина като бонус към концерта...

С автобус е пълно безумие. Ако не си фен на влаковете отивай с кола. Дали ще е някой лев по-скуъпо или по-евтино... толкова ли е важно - идеята е да се чустваш добре и комфортно.

Редактирано от kod на 03.02.09 22:04.



Тема Re: Магистрала Солун-Атина?нови [re: kod]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано03.02.09 23:02



Ти да не мислиш, че железничарите в Гърция не стачкуват? То даже и митничарите стачкуват там!

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Магистрала Солун-Атина?нови [re: mar4eto]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано03.02.09 23:04



Марче, винетката е нашенската. 12-те евро са тол таксите в Гръцко.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Магистрала Солун-Атина?нови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор kod (SetCom.bG)
Публикувано04.02.09 07:36



Явно мисля, след като съм го написал...
Факт е, че границите са блокирани, а влаковете се движат. Не се сещам да съм чел за блокирани пътнически влакове досега.
Логично е и близко до акъла - в един автобус има 40 човека, които задържаш, а в един влак 400. Колкото повече, толкова повече се съобръзяват хората /даже и стачкуващите с него/

SetCom.bG

Редактирано от kod на 04.02.09 07:38.



Тема Re: Магистрала Солун-Атина?нови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор tvy (непознат )
Публикувано04.02.09 12:03



Фен съм на всякакви влакове, но през тъмното няма да мога да гледам пейзажа. А това много ми харесва. Има и друго нещо. Ако има желаещи около датите на концерта да си направим една група и фирма може да ни организира и разглеждане на Атина и даже до Метеора можем да отидем. Ние засега сме 7 човека. А е хубаво да се види Атина като така и така ще сме там. Не вярвам фермерите да стачкуват тогава. Сега го правят понеже няма туристи. Иначе онези от хотелите ще ги погнат. Представям си как ще е Гърция без туристи... Нема да я бъде.



Тема Re: Магистрала Солун-Атина?нови [re: kod]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано04.02.09 16:46



Пътническите влакове не ги блокират, просто не тръгват, като си наумят да стачкуват железничарите. Случвало се е в Италия, Франция, преди броени дни - в Германия, не виждам причини Гърция да е застрахована от подобни неща.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Магистрала Солун-Атина?нови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано04.02.09 19:33



да де, то е ясно че вЕнетката си е нашенска, не вярвам някой да не ме е разбрал

.

А до май месец белким мирясат гърците, че ми провалиха новата година в Атина, а и набелязаната разходка-пазар в Солун.

Редактирано от mar4eto на 04.02.09 19:35.



Тема Re: Магистрала Солун-Атина?нови [re: mar4eto]  
Автор albatrosss (непознат )
Публикувано25.02.09 14:52



Via Micheline се е объркал за таксите . Лека кола на всяка пътерина плаща по 2 евра ,като само една малко преди Атина е повече от тази стойност .Само до Лариса пътерините са около 4 в едната посока .... така че 12 евра е малко .




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.