Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:14 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Cподелете опит с ИТАЛИЯнови  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано12.01.09 09:10



Здравейте,
Начертали сме си със жена ми една екскурзия до ИТАЛИЯ със следния маршрут:
13,55-кацане в Милано,нощувка в Милано
пътуване до Болоня ,нощувка в Болоня
пътуване до Флоренция ,нощувка в Флоренция
нощувка в Флоренция
нощувка в Флоренция
пътуване до Пиза ,пътуване до Генуа,нощувка в Генуа
качване на кораб ПОЕЗИЯ на МСЦ 11:00

ВЕНЕЦИЯ, Италия 08:00 -
слизане от кораба,нощувка във ВЕНЕЦИЯ
нощувка във ВЕНЕЦИЯ
пътуване до МИЛАНО качване на самолета в 22:30

ИЛИ
още една нощувка във ВЕНЕЦИЯ
пътуване до ВЕРОНА нощувка във ВЕРОНА
пътуване до МИЛАНО качване на самолета в 22:30
Организирана ми е само корабната екскурзия,всичко останало сами си организираме,Моля ви даите ми съвети по всички въпроси които могат да възникнат.Пътуване със влак и автобус м-у градовете,спане,храна и т.н и т.н. и т.н.БЛАГОДАРЯ НА ОТЗИВЧИВИТЕ:):):):)ПРИЕМАМ ВСЯКЪКВИ СЪВЕТИ!!!!!



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор archibal (минаващ)
Публикувано13.01.09 01:44



Относно влаковете, това е сайта на компанията TrenItalia http://www.trenitalia.com/cms/v/index.jsp?vgnextoid=ad1ce14114bc9110VgnVCM10000080a3e90aRCRD
В Италия влаковете са няколко вида и от вида зависи времето и парите на дестинацията. В Италия няма национална автобусна фирма, всеки район си има отделна фирма. За Тоскана препоръчвам Lazzi Bus http://www.lazzi.it/itanew/activenews.asp
Относно храната, цени като в голям град от България, но в евро. Основно се консумира паста във всякакъв вид и пица.



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано13.01.09 08:14



Влаковете им са чудесни. Оше една нощувка във Венеция ще ви се иска. А защо липсва от маршрута южна Италия? Там е страхотно, но може би следващия път. Не сте оставили време за Милано, само тръгване и връщане, аз бих прескочил Болоня и Генуа, ама оттам тръгва кораба.

Все пак е чудесен маршрут. Успех с организацията

<<&>>

Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: kkkolio]  
Автор L.dof (Свободен човек)
Публикувано13.01.09 19:56



Махни 1 ден от Флоренция (много са)и го залепи към Венеция



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: L.dof]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано13.01.09 22:41



Владо, тяхното пребиваване се състои от 2 отделни части, а между тях имат организирана корабна екскурзия, която тръгва от Генуа и завършва във Венеция, т.е. не могат да се прехвърлят дни от първата към втората част и обратно.
А разглеждането на галериите във Флоренция е изключително времеемко, така че няма да скучаят по престоя си там.
ПетерКи, ако искаш да разгледаш Уфици, вече е време да си резервираш билети по Интернет, иначе опашката на място е отчайваща.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано14.01.09 11:34



Благодаря за отзивите до тук.Билет за УФИЦИ ще резервирам след като резервирам хотела.Ако ми втръсне ФЛОРЕНЦИЯ ще отидем 1 ден до ПИЗА а последния ден ще отидем директно до ГЕНУА ,да имаме повече време там.Защо НЕ препоръчвате БОЛОНЯ



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано14.01.09 12:29



Ами и аз не знам. Не съм ходил там, а съм минавал няколко пъти транзит. Болоня е туристически низвергната в сравнение с Флоренция, Верона, Пиза, Сиена и т.н. Може би ти ще намериш нещо интересно там и ще ни разкажеш, след като се върнеш.

Ако искаш, може на връщане от Венеция към Милано да нощувате във Верона и да отидете на увеселителния парк Гардаленд -

и изобщо - на езерото Гарда (Пескиера е на жп линията Верона-Милано, сигурно има и автобуси).

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано14.01.09 19:06



Ама аз ВЕРОНА съм я включил:)



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор f1O4 (непознат )
Публикувано14.01.09 20:37



Благун е прав. В Болоня има един площад с две кули и известния фонтан с Нептун, чийто тризъбец е на решетката на автомобилите Мазерати. Можеш спокойно да прескочиш Болоня за сметка на 1 ден повече във Флоренция. Не видях в маршрута ти Сиена (забележително място!). По принцип трябва да имаш нощувки във Флоренция и от там да прескочиш до Сиена и до Пиза (тя е на 1 час и освен комплекса с кулата друга няма).



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор tothit (непознат )
Публикувано15.01.09 01:19



От летището Милано Малпенза до Централна гара Милано чентрале има директни автобуси, за летището в Бергамо (Милано - Орио ал Серио) не съм 100 процента сигурен, но трябва да има и оттам. Между градовете пътуване с автобус не, само с влак, разписание и цени на сайта, който писаха по-горе. На връщане към летището за обратния полет си предвидете резерв от време, и двете летища са доста далеч от гарата в Милано, а влаковете понякога закъсняват, за предпочитане все пак от Венеция или Верона до Милано вземете Интерсити или Еуростар

Редактирано от tothit на 15.01.09 01:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.