Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:29 03.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кръчми в Праганови  
Автор MaxiJazz (непознат)
Публикувано18.01.09 02:17



Скоро ми предстой 3-дневен престой в Прага и силно се нуждая от съвет ....къде си заслужава да се "напивам"....и ква е всъщност средната цена на бирата там?
Благодаря Ви предварително!



Тема Re: Кръчми в Прага [re: MaxiJazz]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано18.01.09 09:54



Цената на бирата е обратно пропорционална на разстоянието на кръчмата до туристическата ос: Староместке намести-Карлов мост.
С едно изключение - бирарията на Швейк "U Kaliha" е безсмислено скъпа, макар че не е в Старе место.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Редактирано от Блaryн Kaлчeв на 18.01.09 09:57.



Тема Re: Кръчми в Праганови [re: MaxiJazz]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано18.01.09 10:41



Виж тук http://www.praguepubs.co.uk/pubs_results.php - първата кръчма "U Rudolfina" я открихме случайно, но е истинска чешка кръчма, в която почти нямаше чужденци, което я прави доста добра. А иначе разгледай - има доста инфо само ми се струва, че цените не са им съвсем точни, но са близки до истината.
А за цената на бирата - всичко зависи от мястото, където я пиеш - най-скъпо беше на Староместския площаде (70 крони) може би затова съм я запомнила. Иначе се въртеше около 30-34, но не си спомням точно.



Тема Re: Кръчми в Праганови [re: MaxiJazz]  
Автор lrishstout (махмурлия)
Публикувано18.01.09 14:14



Това за цените е вярно.

Но от друга страна, къде е тръпката да си Прага и да обикаляш по по-отдалечени кръчми, с единствената цел бирата да ти е по-евтина?
Намери си кръчма, която е готина и ти харесва. Тогава ще ти е все тая какви са цените.
Аз бях там края на октомври. Едната вечер се забихме в

. Намира се много близо до Храдчани и Малостраснке намести. Кръчмата е от този пражки тип кръчми, в които сервитьорите се държат целенасочено "грубо" с гостите.
Кръчмата не е евтина. И понеже нашата компания е предимно ракиджийска, пихме сливовица, така пихме, че я изпихме, после минахме на крушовица. Не платихме малка сметка, обаче и не се отчетохме с малко.

Ако случайно отидеш там, има един сервитьор на име Мартин. Може да му предадеш поздрави от една българска компания от 3 семейства. Предвид това как се представихме, няма начин да не ни помни



Тема Re: Кръчми в Праганови [re: MaxiJazz]  
Автор 3a3y ()
Публикувано18.01.09 14:51



Аз пък искам да ти кажа къде да не ходиш.
Излъгахме се да отидем в “традиционна бирария” /сякаш останалите са “нетрадиционни”/ и избрахме нещо, което звучеше като Новоместки пивовар, близо до Вацлавските намести – натруфено място тип Балкантурист, с програма и жива чешка музика според рекламата /не разбрахме дали имаше въобще/, където сервират току що сварена бира. Е, бирата не беше лоша, но заведението ни потресе. Огромно, обхваща може би едно каре къщи отгоре, вероятно за направата му са ползвани мазетата на кооперациите. Един лабиринт от стайчета и коридори, келнера идва веднъж да вземе и веднъж да донесе поръчката и после трябва да го издирваш из коридорите за сметката. Най-гадното обаче беше, че всичките тия помещения воняха отвратително на мухъл, така че след половин час всичко се пропиваше с тая смрад и не можеше да се диша – дрехите, гулаша, даже бирата горчеше от смрадта. Избягахме веднага, щом свършихме с яденето. И този ефект с мухъла го забелязахме и на още места – ако заведението има подземна част, тя винаги е влажна и воняща. А говорим за август месец. Така че сядай само на горния етаж в кръчмите им, а ако няма места бягай оттам.
Впоследствие се спряхме на друго заведение, най-вече защото ни беше наблизо. Приятно , чисто местенце, с добра кухня. Не помня името му , но е на лесно място, ако си наблизо, може да го ползваш, но едва ли трябва да ходиш до там специално. Като застанеш с лице към входа на Народни музей, тръгваш надясно по алеята, тя преминава през нещо като малка градинка, не я пресичаш диагонално, а вървиш успоредно на улицата. На края на градинката е кръчмата.
Иначе принципа Благун ти го обясни – колкото си по-далеч от големи обекти и булеварди, цените намаляват. Храната поначало си е доста прилична навсякъде.



Тема Re: Кръчми в Праганови [re: MaxiJazz]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано19.01.09 13:44



в центъра е пълно с кръчми, където цените са нормални. тях обаче, не ги пише в англосайтове, и почти никога в разни гидове.

За 3 дни идете по центъра - струва си на тези места

DOG'S BOLLOCKS
Ostrovny 237; 26/1447

Papas bar & lounge (po e bar i e malko skapo)
Betleemske Nam. 1004/8

U Vejvodu;
Jilska 353/4

Konvikt
Bartolomejska 291/11

Hospoda v Lucerne;
Vodickova 704/36

Bredovsky; dvur
Politickych veznu 935/13

Musketyr
Jungmannova 742/22

FAMA Bar Restaurant
Vladislavova 1761/18

Atmosphere
Smetanovo nabrezi 327/14 (входа е откам ул Каролини Светле)

За центъра това ви е дорбо начало.

Един съвет - винаги гледайте цените преди да влезете някъде.

Редактирано от Mишo Шaмapa на 19.01.09 13:47.



Тема Re:U Flekoнови [re: MaxiJazz]  
Автор Bлaди Гeoprиeв-Sali (непознат)
Публикувано19.01.09 18:39



Аз лично бях в кръчмата "U Fleko"- на супер готино място близо до метро "Mustek"-това е най-старата кръчма в Прага.Да ви кажа ли къде се намира- вижте сами- поразровете се в архива тук от 2004 година ( мисля че писах под ник: "Sali".Ако не го намерите, пак питайте мен.Но е супер готина кръчма



Тема Re:U Flekoнови [re: Bлaди Гeoprиeв-Sali]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано20.01.09 13:34



У флеку е най-туристическата кръчма, бирата е само тъмна, а цените прекалени.



Тема Как да познаем добра кръчма в Праганови [re: MaxiJazz]  
Автор Cтoйчo (член)
Публикувано20.01.09 13:46



Универсален метод: ако бирата струва около 25-35 крони – влизайте. Бирата може да стигне 60, че и 120 и 150 крони на места, но признакът за добро съотношение цена/качество за ресторант в центъра на Прага е именно цената на бирата. Оптимум: 25-35 крони.

Между другото - има една хубава кръчма с двор, която не е спомената досега. Намира се не точно в центъра, а в подстъпите към Храдчани – точно срещу статуите на „пикаещите във фонтана“. Също е много добра. На двора има отопление, така че и посред зима сме били там.

А „У Флеку“ е тъпня – не е зле да се посети, когато за сефте си в Прага. Както казва един колега: „Трябва да минем първо по всички брадви за чужди туристи и тогава вече ще станем местни“:-)

моите пътешествия имат нов адрес

Редактирано от Cтoйчo на 20.01.09 13:53.



Тема Re: Как да познаем добра кръчма в Праганови [re: Cтoйчo]  
Автор lover_bg (непознат)
Публикувано21.01.09 09:41



"У Калеху" е по-добра, а е и по-евтина, намира се наблизо до тази на Швейк.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.