Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:25 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Cподелете опит с ИТАЛИЯ  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано12.01.09 09:10



Здравейте,
Начертали сме си със жена ми една екскурзия до ИТАЛИЯ със следния маршрут:
13,55-кацане в Милано,нощувка в Милано
пътуване до Болоня ,нощувка в Болоня
пътуване до Флоренция ,нощувка в Флоренция
нощувка в Флоренция
нощувка в Флоренция
пътуване до Пиза ,пътуване до Генуа,нощувка в Генуа
качване на кораб ПОЕЗИЯ на МСЦ 11:00

ВЕНЕЦИЯ, Италия 08:00 -
слизане от кораба,нощувка във ВЕНЕЦИЯ
нощувка във ВЕНЕЦИЯ
пътуване до МИЛАНО качване на самолета в 22:30

ИЛИ
още една нощувка във ВЕНЕЦИЯ
пътуване до ВЕРОНА нощувка във ВЕРОНА
пътуване до МИЛАНО качване на самолета в 22:30
Организирана ми е само корабната екскурзия,всичко останало сами си организираме,Моля ви даите ми съвети по всички въпроси които могат да възникнат.Пътуване със влак и автобус м-у градовете,спане,храна и т.н и т.н. и т.н.БЛАГОДАРЯ НА ОТЗИВЧИВИТЕ:):):):)ПРИЕМАМ ВСЯКЪКВИ СЪВЕТИ!!!!!



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор archibal (минаващ)
Публикувано13.01.09 01:44



Относно влаковете, това е сайта на компанията TrenItalia http://www.trenitalia.com/cms/v/index.jsp?vgnextoid=ad1ce14114bc9110VgnVCM10000080a3e90aRCRD
В Италия влаковете са няколко вида и от вида зависи времето и парите на дестинацията. В Италия няма национална автобусна фирма, всеки район си има отделна фирма. За Тоскана препоръчвам Lazzi Bus http://www.lazzi.it/itanew/activenews.asp
Относно храната, цени като в голям град от България, но в евро. Основно се консумира паста във всякакъв вид и пица.



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано13.01.09 08:14



Влаковете им са чудесни. Оше една нощувка във Венеция ще ви се иска. А защо липсва от маршрута южна Италия? Там е страхотно, но може би следващия път. Не сте оставили време за Милано, само тръгване и връщане, аз бих прескочил Болоня и Генуа, ама оттам тръгва кораба.

Все пак е чудесен маршрут. Успех с организацията

<<&>>

Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: kkkolio]  
Автор L.dof (Свободен човек)
Публикувано13.01.09 19:56



Махни 1 ден от Флоренция (много са)и го залепи към Венеция



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: L.dof]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано13.01.09 22:41



Владо, тяхното пребиваване се състои от 2 отделни части, а между тях имат организирана корабна екскурзия, която тръгва от Генуа и завършва във Венеция, т.е. не могат да се прехвърлят дни от първата към втората част и обратно.
А разглеждането на галериите във Флоренция е изключително времеемко, така че няма да скучаят по престоя си там.
ПетерКи, ако искаш да разгледаш Уфици, вече е време да си резервираш билети по Интернет, иначе опашката на място е отчайваща.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано14.01.09 11:34



Благодаря за отзивите до тук.Билет за УФИЦИ ще резервирам след като резервирам хотела.Ако ми втръсне ФЛОРЕНЦИЯ ще отидем 1 ден до ПИЗА а последния ден ще отидем директно до ГЕНУА ,да имаме повече време там.Защо НЕ препоръчвате БОЛОНЯ



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано14.01.09 12:29



Ами и аз не знам. Не съм ходил там, а съм минавал няколко пъти транзит. Болоня е туристически низвергната в сравнение с Флоренция, Верона, Пиза, Сиена и т.н. Може би ти ще намериш нещо интересно там и ще ни разкажеш, след като се върнеш.

Ако искаш, може на връщане от Венеция към Милано да нощувате във Верона и да отидете на увеселителния парк Гардаленд -

и изобщо - на езерото Гарда (Пескиера е на жп линията Верона-Милано, сигурно има и автобуси).

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано14.01.09 19:06



Ама аз ВЕРОНА съм я включил:)



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор f1O4 (непознат )
Публикувано14.01.09 20:37



Благун е прав. В Болоня има един площад с две кули и известния фонтан с Нептун, чийто тризъбец е на решетката на автомобилите Мазерати. Можеш спокойно да прескочиш Болоня за сметка на 1 ден повече във Флоренция. Не видях в маршрута ти Сиена (забележително място!). По принцип трябва да имаш нощувки във Флоренция и от там да прескочиш до Сиена и до Пиза (тя е на 1 час и освен комплекса с кулата друга няма).



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор tothit (непознат )
Публикувано15.01.09 01:19



От летището Милано Малпенза до Централна гара Милано чентрале има директни автобуси, за летището в Бергамо (Милано - Орио ал Серио) не съм 100 процента сигурен, но трябва да има и оттам. Между градовете пътуване с автобус не, само с влак, разписание и цени на сайта, който писаха по-горе. На връщане към летището за обратния полет си предвидете резерв от време, и двете летища са доста далеч от гарата в Милано, а влаковете понякога закъсняват, за предпочитане все пак от Венеция или Верона до Милано вземете Интерсити или Еуростар

Редактирано от tothit на 15.01.09 01:21.



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано15.01.09 08:32



Добре последно разбрах че препоръчвате да отседна във ФЛОРЕНЦИЯ и от там да си правя еднодневни екскурзии до ПИЗА,СИЕНА, а защо не и да се върна до БОЛОНЯ, и вечер да се прибирам да си спим обратно.



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано15.01.09 12:31



Флоренция-Болоня е около 100 км през планината. Ежедневното отиване и връщане сигурно ще е по-скъпо от разликата в цените на хотелите във Флоренция и Болоня. Ако пътуваш с автобус, отнасяш яки задръствания. Освен това Флоренция е по средата, а Болоня-Сиена или Болоня-Пиза е над 150 км. Като отчетеш, че имате сериозна и многодневна туристическа програма, едва ли ежедневното изминаване на стотици километри е добра идея.
Преди 3 години спахме в едно курортно градче между Флоренция и Пиза - Монтекатини и сме доволни от условията. Предимството ако си на пъпа на Флоренция е, че до късно ще се размотавате в централната част.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор archibal (минаващ)
Публикувано15.01.09 16:10



За Флоренция ти препоръчвам да отседнете в Монтекатини Терме, освен ако не държите да сте точно във Флоренция



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор coloman (непознат )
Публикувано15.01.09 22:47



За Болоня- градът е интересен, старинен, прекрасен площад и катедрала. Запазените порти и крепостни стени са в червен цвят. Най-дългите безистени в Европа- над 40 км. Старинната част е като декор от фимл. В нея може да се види дома, където е живял Николай Коперник. Има и малка наклонена кула- не е толкова известна и красива като в Пиза, но самият град има атмосфера. Всъщност във всеки италиански град е прекрасно. А за Флоренция- времето не ви е много, ще се качите на кулата на Джото, на купола на Брунелеске, ще разгледате катедралата, ще видите Давид в Академията- там също има опашки, ще видите Уфици.... Просто ви завиждам благородно, защото като пиша това, отново се пренасям във Флоренция! Не мога да определя дали Венеция е по-красива, просто и двата града са ми много скъпи и любими! Приятно и интересно пътуване ви желая!!





Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано16.01.09 02:13



не искам да пропускам ПИЗА!Ако го направя по първоначалния план ще е трудно-по автобуси с багажите................а иначе до ГЕНУА със стара е 3 часа
Затова предпочитам да отделим за нея 1 ден насам и натам ,но без багажи



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано16.01.09 11:04



Добре, но все пак ако нощуваш във Флоренция (или Монтекатини) ще си в много по-добро положение за еднодневни излети до Пиза и Сиена. Болоня е твърде встрани за база, което означава, че всеки ден би пътувал с 200 км повече.

При пътуванията от и към Флоренция имай предвид сериозните задръствания по магистралите около града. Така че може би влаково придвижване е по-добро решение от автобусно.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Редактирано от Блaryн Kaлчeв на 16.01.09 11:06.



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор temp1e (непознат )
Публикувано16.01.09 18:10



osven towa ot florencia do rim s vlaka e 1:20 min. obshto wzeto kydeto ima wlaci sa mnogo udobni, makar che byrzite sa leko skypichki :))



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор archibal (минаващ)
Публикувано17.01.09 00:01



http://www.autostrade.it/la-nostra-rete/index.html?initPosAra=1
главната автомагистрала в Италия е А1 Милано-Наполи, и задръстванията в нея са пословични, в сравнение с тях тези в София са като детска игра. В доста от случаите е по-добре да се използва обходен маршрут

Редактирано от archibal на 17.01.09 00:04.



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано17.01.09 07:40



Определено с влак а и бюджета е без проблеми.Продължавам да очаквам конкретни препоръки във вид на имена и адреси за удибни хотели,ресторантчета,тратории и др.заведения за хранене с вкусна и интересна храна,нетрадизионни местенца за посещения и т.п. УФИЦИ И САН МАРКО са ясни тях мога да намеря в хилядите справочници...............



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор 3a3y ()
Публикувано17.01.09 10:55



Имам личен опит от Флоренция от избраните от теб градове. Според мен не бива да пропуснете да влезете в Палацо Векио/2-3 часа отнема разглеждането му/, Палацо Пити по мое мнение може да пропуснете, ако програмата ви е натоварена или нямате специални интереси към отделните изложби там, но срещу главния му вход има едно каре от града, което остава малко извън основните туристически артерии. Там са може би най-живописните средновековни улички в града и има много характерни ресторантчета, които сервират наливно тосканско вино. Внимание обаче - цените не са за подценяване. По принцип по-встрани от центъра е по-евтино. Ако имате късмет, може да е отворен коридора на Васари, който свързва дворците Векио и Пити, макар че не можах да разбера кога точно и по какъв повод го отварят за посетители.
В Санта Мария дел фиоре/по-впечатляваща е отвън/ може да се качите на купола или на Кулата на Джото, билети са продават отвън, но пък ако ще ходите до Пиза/единственото, което си заслужава е кулата/ може да ви дойде много катеренето на стълби.
В църквата Санта кроче е гробът на Микеланджело.
По-красиви отвътре църкви са Орсанмишел, Санта Мария нувела и Сан Лоренцо, където не трябва да пропускате да разгледате капелата Медичи, което е семейна гробница на фамилията. Влиза се точно отзад, трябва да обиколите църквата отдясно. Докато я обикаляте, ще минете през една улица с много шарени нашенски сергии, държани от араби, негри, индийци и всякакви други. По мое мнение там е най-евтино да си напазарувате сувенири. Търговската им улица, откъдето купуват самите италианци, е перпендикулярна на края на пазара.
Има още няколко двореца с нелоши сбирки, ако ви влече след Уфици. За влизане в Уфици трябва да си купите билети по интернет заради опашките или да станете много рано и да се наредите, в случай че имате късмет, може да се доберете до входа след 2-3 часа.
Основното удоволствие е свързано с ходене на открито.
Благородно ви завиждам за Флоренция:))))



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: kkkolio]  
Автор moetoslance (непознат )
Публикувано17.01.09 13:42



някой да е ходил на екскурзия в южна италия/сицилия/?
интересно ми е да знам вашето мнение,тьй като чувам противоречиви отзиви за хората там,красотата на природата е без съмнение





Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано18.01.09 11:19



Аз опитах "Бистика Флорентина" бифтек по флорентински. Много съм доволен, режат ти едно парче вол - 700 - 800 грама, приготвен алангле. С няколко кани тосканско става страхотно. Като видят колко е кърваво жените с теб най-вероятно ще се откажат, ще минат на тъпа пица и наслада става пълна :)
На нас Фиренце много ни хареса, настроението по улиците, безспирният живот, не вярвам да ви досади.

<<&>>

Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано19.01.09 08:16



Отлично ,това ще го пробвам,препоръчайте и друго!!!!!!!!!!!



Тема Re: А да ви кажа за една дискотека във Монтекатининови [re: kkkolio]  
Автор Bлaди Гeoprиeв-Sali (непознат)
Публикувано19.01.09 19:02



Да ви кажа за една дискотека в Монтекатини-Терме.Влизате в Монтекатини.Все по главната, минавате през градчето и към края на пешеходната алея завивате надясно и все нагоре- нагоре и наляво,минавате през една гора ( като парк е) и после покрай един фонтан ,(приличащ на звезда, с едни движещи се тръбички и лопатки).И на края на таз гора- нагоре и наляво и отивате точно в дискотеката- тя музиката се чува, чак, като минете половината гора).



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор archibal (минаващ)
Публикувано20.01.09 16:05



Във Флоренция ако не ядете сладолед все едно не сте били там





Тема Re: Сладолед я- знаете вие:)нови [re: archibal]  
Автор Bлaди Гeoprиeв-Sali (непознат)
Публикувано20.01.09 21:16



Да- аз това щях да го кажа, ама все пак темата е за зимна екскурзия.Да,определено темата за сладоледа е супер яко застъпена във Флоренция.Аз лично бях влизал в една сладоледена къща,малко преди да се тръгне за моста през реката ( този мост след пазара,по който като се мине( или преди да се мине) и завие наляво към моста със златарските магазини.Ей,хора,казвам ви- 40 вида сладолед- различни...Аз тогава ядох лимонено-ванилов (топка лимонов и топка ванилов)-невероятен вкус.А някога да сте яли Орехов или Динев (от диня) сладолед?-Невероятна комбинация от динено-орехов....Определено това е град за лятно посещение.



Тема За транспорта в Италия разни други нещанови [re: peterky2OO8]  
Автор Бoko ()
Публикувано21.01.09 16:15



Влаковете в Италия са супер в сравнение с нашите. Най-бавния влак взема разстоянието от около 300 км за три и половина часа. Освен това са и чисти, а и не особено скъпи. Да, смята се за нормално този туткавия влак да направи закъснение от 30 минути, така че си планирайте времето.
Билета за регионалния влак (най-бавния) важи за 24 часа, като преди да се качиш го маркираш на гарата. Хубаво нещо, можеш да слезеш насред пътя и да се почерпиш с приятели и после пак да си продължиш. За останалите влакове как важи билета трябва да питаш на гарата. За Евростара (най-бързия влак май) билета си е само за един влак и имаш място. Препоръчвам ти да се возиш на влак когато това е възможно. Много по-приятно, комфортно, а и бързо. Така, на гарите има и автомати за билети за влака. Работят с карти или можеш и банкноти да пъхаш. Има и менюта на различни езици. Важното е предварително да погледнеш разписанието на влаковете, има го на стената на гарата във вид на голяма хартия тип вестник. Там си има означено всичко-откъде тръгва влака, какъв тип е (регионален, експрес и т.н.), кога пристига, май и цените на билетите ги имаше. Да не вземеш да си купиш билет за реджионалето, а да се качиш на Евростар, че ще трябва да си доплатиш билета. По тоя повод имаше и едни залюхани американци, дето точно това бяха направили. То остави доплащането, ами двама бяха вънка и пушеха, а влака си затвори вратите и тръгна. И онези двамата останаха на гарата дори и без документи. Другарчетата им във влака възклицаваха "О май гот!" и прочие, а мен ме избива на смях... Ама се сдържам, гледам никой от италианците във влака не се смее. А онези отвън тичат с влака и тропат по вратите да им отворят. Мааани, орезилиха се... Влака, разбира се, не спря. Кондуктора се гадняри и им обяснява с превзет тон как двамата джентълмени би трябвало да знаят кога тръгва влака. А иначе си мислеше: "Това ви е за Ирак, долни копели!" :)
По подобен начин е билета за градския транспорт, важи за един час, т.с. купуваш си транспортно време. Ако ще оставаш за по-дълго време из града можеш са си вземеш карта, има го всякакви - еднодневни (24 часа), тридневни седмични и т.н. Излиза много по-евтино. Не забравяй да си ги маркираш на първо качване в автобуса. А, да, в автобусите се влиза от първа и трета (последна) врата, а се слиза от средната. Автобусите не са длъжни да спират на всяка спирка, така че е добре да натиснеш едни бутони преди да дойде спирката ти.
Има и колелета под наем, но за чужденци искаха повече да се плаща, та им теглих майната. ВАЖНО!!! Като бях във Флоренция шофьорите на градския транспорт имаха навика да стачкуват един-два пъти в месеца. Дали стачкуват или не се разбира по малки обяви по спирките. Обявите са на италиански, но думата "стачка" (шиопаре май беше) я намери в речника и я запомни. Иначе можеш да си откараш към час и половина на спирката.
Така, за Пиза. В Пиза може преспокойно да не ходиш, а да я замениш със Сиена. В Пиза освен наклонената кула няма нищо особено. А Сиена е превзет през 16 или 17 век от флорентинците (тяхната мама!!!) и са му сецнали развитието, та затова се е съхранила старата му архитектура. Освен всичко в Сиена е много по-прохладно, отколкото във Флоренция, а и самият град си е очарователен.
В Италия е добре да опиташ поне сладоледа, те са майстори на сладоледа. Имат си малки сладоледаджйски магазини, в които продават сладолед, правен на място. Има и такъв от соево мляко за алергичните от лактоза. Освен това във Флоренция има хубав пазар за плодове и зеленчук- Меркато чентрале, намира се почти в центъра, закрит пазар като халите. Минаваш бързо на втория етаж, щото на първия са месата и сирената и мирише зле, та на втория етаж са плодовете и зеленчуците. Там има страхотни плодове за по едно евро килото- ябълки, кайсии, праскови, сливи и какво ли не още. Зеленчука също е добър. Тоя пазар ми замести много обяди, тъй като в жегата не ми се ядеше нищо освен плодове. А и продавачите са много готини, особено ако им станеш клиент за по-дълго време. Лошото е, че меркато чентрале работи до обяд.
И изобщо в Италия много неща са с обедна почивка, вкл. големи супермаркети, магазини за дрехи и т.н. Също така в събота работят малко магазини, а е неделя-почти нищо. Във Флоренция в неделя работеше само един малък супер в неделя, намира се до хостела Санта Монака на същата улица.
Така, още нещо важно според мен-тоалетната. По принцип във всички барове и ресторанти тоалетните са безплатни. Само трябва да питаш за тоалетна и там персонала вежливо ти показва накъде е. На гарите е също така безплатна тоалетната. Има и изключения, автомати, в които пъхаш 50 цента.
По принцип италианците си падат артисти и симулират всякакви емоции. Гледай филма "Приятели мои" и ще разбереш. И да се правят на ядосани изобщо не им се връзвай. Ще забележиш, че след 10 секунди няма и помен от гнева им.
Твърдят, че в Италия трябва да избягваш да говориш за политика и за религия, тъй като били докачливи на тези теми. Пък и лъжат, мамка им, всички викаха, че не са гласували за Берлускони, ама данните показваха точно обратното. Не казвай на не дотам познати по кръчмите например че комунистите са боклуци. Щото могат да излязат комунисти и да налитат на бой. Или че фашистите са отрепки, току виж, излязли фенове на Дучето и пак се стига до скандали.
Като говоря за кръчми се сещам, че в Италия ако си седнал на маса плащаш повече. Ако пиеш кафето на крак да речем че излиза 2 евро, но ако седнеш на масата плащаш още евро и половина например. Така че не се шашкай ако те изцепят в малко повече в сметката. Шибано е, но това си е данък "Италия" както викаше един познат от Испания. Изобщо тоя данък си го плащаш често, особено ако имаш неблагоразумието да хукнеш по шопинг.
Да, също така важно. В едни тур. центрове Информациони туристико можеш да получиш някаква информация, там също раздават и безплатни карти на Флоренция (когато си във Флоренция).
Айде засега,
надявам се информацията да ти е от полза.





Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор HL (Hanibal Lecktor)
Публикувано23.01.09 10:51



Аз бих останал поне 1 ден в Милано - най- малкото заради Тайната вечеря ...

За Болоня и Генуа, не знам дал иси заслужава. Рим ви е ОГРОМЕН пропуск.

Look in thy glass, and tell the face thou viewest
Now is the time that face should form another


Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: HL]  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано23.01.09 18:14



Не е пропуснат,включен е в круиза.За МИЛАНО СА 2 ДНИ.Предложете нещо интересно



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор milend ()
Публикувано25.01.09 14:16



Едно предложение и от мен. Много амбициозна звучи програмата и ако разчиташ само на влакчета и автобуси леко може да се поизнервите. А и финансово не съм убеден дали няма да е по-изгодно да си наемете кола. Ще ви бъде в пъти по удобно от гледна точка на това, че няма да завистите от разписания, а тръгвате когато си искате.
Аз бих ти предложил да акцентирате на Венеция и Верона. Слизайки на юг през Тоскана може да се отбиете в Падова /доста приаятна старина част/ и Болоня/може и да не преспивате там/ Монтекатини ди Терми е много приятно курортно градче. Намира се между Флоренция и Пиза /може да нощувате там/ После Генуа и т.н
Успех:)

Исус Навиев 24:15


Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано26.01.09 17:30



Приятелю виждам че не си разбрал смисъла на нашето пътуване.Всичко започна от това че си резержирахме 12 дневен круиз с МСЦ кораб ПОЕЗИЯ които започва от ГЕНУА и през РИМ,ИЗРАЕЛ(БОЖИ ГРОБ),ИЗМИР,АТИНА и ДУБРОВНИК свършва във ВЕНЕЦИЯ и понеже самолета ни е от и до МИЛАНО решехме да трагнем 5 дни по рано и по пътя до ГЕНУА да спим и нощ в МИЛАНО,3 нощи в ФЛОРЕНЦИЯ и 1 нощ В БОЛОНЯ.На връщане пък ще спим най напред 3 нощи във ВЕНЕЦИЯ и пак ще се върнем за самолета в МИЛАНО като по пътя спрем за 1 нощ и във ВЕРОНА.Та по този маршрут си търсим незабравими мигове :):):).



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор archibal (минаващ)
Публикувано27.01.09 01:47



Незабравимите Ви мигове ще са на кораба


http://cruise.ines.bg/tour/index.php?category_id=5&tour_id=11



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано28.01.09 09:21



Освен това доста хора ме съветват да махна БОЛОНЯ и да увелича за нейна сметка ГЕНУА и деня да посветя на разходка до МОНАКО.Вие как мислите???



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано28.01.09 10:18



Според мен Монако е за предпочитане пред Болоня.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор Дивak (минаващ)
Публикувано28.01.09 15:25



Не съм бил в Болоня, но Генуа не ми е много интересна, нито Монако (има океанографски музей в Монако и аквариум в Генуа, може да си изберете едно от тях). Като изключим това, Монако е просто един хубав изглед и много богати къщи и яхти (а, и казино, ако си падате по това). Според мен не си струва човек да бие път до Монако, ако не види океанографския музей (аз бях голям фен на Кусто като малък)

Аз бих взел кола и бих се запилял из малките градчета на Тоскана или по брега на Лигурия (Cinque Terre)

Редактирано от Дивak на 28.01.09 15:27.



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор megi1O18 (непознат )
Публикувано06.02.09 18:11



аз съм живяла 2 год в италия много е добър транспорта там само да не ги хванеш в стачка трудното е че незнаеш ли езика гарите им са огромни иначе са търпеливи и обясняват но с влак според мен няма трафик по линиете



Тема Re: Cподелете опит с ИТАЛИЯнови [re: peterky2OO8]  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано08.02.09 08:19



Къде си живяла 2 год в италия




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.