Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 20.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Карнавалът във Венециянови  
Автор impulce (бърбори)
Публикувано12.12.08 16:59



Привет на всички!


През февруари съм решила да пътувам до Венеция за карнавала.
Организирано пътешествие е, има си една включена екскурзия до Верона и т.н., но мисля, че ако се възползваме от нея - ще бъде много път, а малко време за разглеждане, снимки и т.н.
Мисля си, да отделя изцяло време на Венеция само и се чудя какво, освен самия карнавал, може да се прави, къде да се отиде, хапва, пазарува, как е времето и т.н.
Ще пътуваме с Бохемия.

Ще се радвам да споделите впечатления.
Мерси предварително.

Дъра - бъра...100...чадъра

Тема Re: Карнавалът във Венециянови [re: impulce]  
Автор дeлeв (непознат )
Публикувано12.12.08 19:47



Това Дъра - бъра...100...чадъра нещо се вързва с сериозния въпрос който задаваш.



Тема Re: Карнавалът във Венециянови [re: impulce]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано14.12.08 21:09



Ако ви остане повече време във Венеция, идете в Мерано - там където са стъкларските работилници. Отклонете се малко от туристическата магистрала Сан Марко-Риалто - има уютни тратории, поразходете се пеша или с гондола, ако искате - дано времето да е добро.
Колкото за пазаруване - всички екскурзии докарват туристите на шопинг района Панорама в периферията на Местре.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Карнавалът във Венециянови [re: impulce]  
Автор Moti (влюбена)
Публикувано20.12.08 22:29



пътуването до Верона не е много, а градът е наистина хубав и ако времето е добро си заслужава. По време на карнавала във Венеция е приказка, но дано случите на време. не бих ти препоръчила разходка с гондола, на мен ми се струва много шум за нищо. Двата острова Бурано и Морано са интересни, но за тях може да отделите половин ден.

Khedny Ma3ak


Тема Re: Карнавалът във Венециянови [re: impulce]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано22.12.08 00:22



Казаха ми, че карнавалът във Венеция е изместен с една седмица и е от 9ти до 15ти.



Тема Благодарянови [re: impulce]  
Автор impulce (бърбори)
Публикувано22.12.08 15:53



на всички за включванията и съветите- надявам се да има още такива.
Наистина, надявам се времето да е добро.
Весели празници на всички!



Дъра - бъра...100...чадъра

Тема Re: Карнавалът във Венеция [re: Moti]  
Автор impulce (бърбори)
Публикувано05.01.09 16:33



Здравей и ЧНГ - здрава, късметлийска и успешна!
Днес поразгледах малко снимки от островите - изглежат много колоритни - каква е цената за транспорт до тях, има ли специално пристанище за отпътуване или?
Благодаря предварително и хубав ден!



Дъра - бъра...100...чадъра

Тема Re: Карнавалът във Венециянови [re: impulce]  
Автор Дивak (минаващ)
Публикувано06.01.09 00:49



до Мурано и Бурано се стига със корабчетата, които представляват градски транспорт във Венеция, карта пр. тук


цената тук

между другото, на карнавала във Венеция беше най-голямото гъмжило от хора, което съм виждал (в Китай не съм бил). Беше се наложило да направят улиците (пешеходни разбира се) еднопосочни, и да сложат на места регулировчици. Никога не съм виждал на друго място такава тълпа. Даже се изненадвам как успях да си хвана влака на излизане...



Тема Re: Карнавалът във Венециянови [re: дeлeв]  
Автор Drakulka (Drac's Daughter)
Публикувано06.01.09 05:28



Това не е ли т.нар. "сигнатура"? Нещо като моето "You have two hands...."



[23:23] hddante: "you , you have 2 hands, BAN !!"

Тема Re: Карнавалът във Венециянови [re: Дивak]  
Автор impulce (бърбори)
Публикувано06.01.09 11:17



Страхотно!


Благодаря ти много за изчерпателната информация.

Още една дреболия - малко странно, но не мога да плувам и се страхувам от вода..а там има много - дали предлагат жилетки за пъзльовците?
Особено до островчетата четох, че е поне 30 мин. с лодката до там - това ще е предизвикателство малко или много..

Сега остава да стискам палци за хубаво време.

Дъра - бъра...100...чадъра


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.