Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:32 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Тема Търся ентусиаст - през Южна Америка с колелонови  
Автор itilien1 (непознат )
Публикувано23.11.08 16:27



Намислил съм си нещо, може да звучи доста лудо, но смятам, че е осъществимо. Да се прекоси голяма част от южна америка с колело. Нещо от рода на перу-боливия-чили-аржентина. Това нещо го виждам поне след 8-9 месеца в бъдещето, тоест поне в края на идното лято. Това време на мен ми трябва, за да събера нужните средства. Мисля че около 8-9-1000 лева биха стигнали за всичко.
Има някои моменти, които биха били много трудни от психическа гледна точка за сам човек - преминаване на атакама и алтиплано (над 3500 м надморска при големи нощни студове и населени места през големи необитаеми разстояния и черни пътища), както и лошото време в патагония и стотици километри неасфалтирани пътища. За това, смятам, че ако намеря ентусиаст, който може да дойде с мен, би направило пътешествието напълно постижимо. Разстоянието е голямо - по пряка линия само чили е дълго 4500 километра, а тук става въпрос за непряко пътуване през няколко държави, което значи сигурно удвояване на разстоянието. Според мен, реалистичния срок на преминаване е поне 9 месеца, но все пак не е сигурно.

Чудя се и дали е възможно да се намери спонсор, който срещу реклама да осигури някаква поддръжка (поне велосипед и резервни части).

Под въпрос е дали може да се прекара багажа и главно колелото по самолет.

Та това е :) Ако има някой достатъчно луд, с достатъчно пари и възможност да не работи толкова дълго време, да казва :)
Съвети и коментари са добре дошли :)



Тема Re: Търся ентусиаст - през Южна Америка с колело [re: itilien1]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано23.11.08 21:28



ще ви изядат индианците, но идеята верно си я бива.



Queen's only


Тема Re: Търся ентусиаст - през Южна Америка с колелонови [re: itilien1]  
Автор stdanev (непознат )
Публикувано25.11.08 00:25



Здравей!

Наистина звучи "лудо",но щом си го намислил, и го желаеш,защо не.
И ако си намериш сподвижник ,ще е по лесно, иначе 9 месеца сам.


Че ще направиш хубави снимки, знаем,но ако си водиш дневник след това се опитай да го публикуваш.

Успех в начинанието.



Тема Re: Търся ентусиаст - през Южна Америка с колелонови [re: itilien1]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано29.11.08 15:40



Във Франция организират всяка година едно предаване - пътешествие - Пекин Експрес. Казва се така, защото първата година прехода беше Москва-Пекин. Става дума за десет двойки - бащи-синове, майки-дъщери, братя-сестри, съпрузи, приятели и т.н, като условието е да пътуват на стоп и да разполагат с 1 евро на ден за храна, като нямат право да плащат пътя си, ако шофьорите настояват да им се плати. Целият преход трае към 50- 60 дни.
Втората година беше Пекин-Бомбай, а миналата година Рио де Жанейро-Лима.
Та това последното, в Южна Америка беше най-вълнуващо. И като пейзажи - имаше пустини, минаха през най-соленото езеро в света, тресавища, джунгла, змии... Изобщо само силни емоции. В Бразилия пътищата бяха сравнително оживени, но в Боливия много им беше трудно със стопа, нямаше коли или бяха голяма рядкост, голяма бедност... Това е авантюра, която се прави веднъж в живота.
Да, няма да имаш нужда от много пари, но ще ти бъде много много трудно .
Стискам палци да успееш и ти завиждам





Тема Re: Търся ентусиаст - през Южна Америка с колелонови [re: вeceлyшka]  
Автор itilien1 (непознат )
Публикувано29.11.08 21:44



Как е точно името на това предаване ? Дали може да се намери из нета ?
Много ми е интересно как са изкарвали с по 1 евро. В боливия наистина е голяма бедност и в малките населени места едва можеш да намериш да си купиш храна, да не говорим някой да ти дава без пари.



Тема Re: Търся ентусиаст - през Южна Америка с колелонови [re: itilien1]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано29.11.08 22:10



Това е фр телевизия М6, която е закупила формата на предаването.

Долу е линка към видео от предаването в Ю. Америка.

Такова е правилото - сутрин дават на всеки участник по 1 евро и всеки да се оправя както може. Който може да си намери семейство, при което да нощува, който не може - спи на открито. Много е вълнуващо. Това е любимото ми предаване. Жалко, че правят едно пътешествие годишно, и после го излъчват по телевизията няколко седмици.
Затова избират такива страни, където нивото на живот е ниско, да се вместят в едното евро.





Тема Re: Търся ентусиаст - през Южна Америка с колелонови [re: вeceлyшka]  
Автор itilien1 (непознат )
Публикувано29.11.08 22:42



Мерси много :)
А онова голямото бялото солено "езеро" в боливия е салар де уюни - 180 км е диаметъра му.



Тема Re: Търся ентусиаст - през Южна Америка с колелонови [re: itilien1]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано29.11.08 22:49



Да, бях му забравила името. Като видях видеото се сетих. Въщност само името му езеро, то е сухо, само сол. Денем много топло, а нощем ледени температури. Спаха там една нощ в палатки, познай дали им беше топло.



Тема Re: Търся ентусиаст - през Южна Америка с колелонови [re: вeceлyшka]  
Автор itilien1 (непознат )
Публикувано30.11.08 00:03



To изобщо не е езеро, а салар :) И не винаги обаче е сухо. Мисля че има сезон, в който се наводнява леко. През зимата температурата нощем пада до -20 там понякога.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.