Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 08.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Лисабон - Нова Годинанови  
Автор xsenedra (Amirlin)
Публикувано27.10.08 14:50



Здравейте,

смятам да посетя Лисабон за Нова Година. Ще съм благодарна за всякаква полезна, практическа информация, с която можете да ме снабдите. От температурата по това време на годината, до това какво да характерно да си купя от там /освен обувки

/.
Проучих доста сериозно сайтовете с отзиви, но ще съм благодарна и за допълнителна информация от първа ръка.

Предварително благодаря.



Тема Re: Лисабон - Нова Годинанови [re: xsenedra]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано28.10.08 11:59



Времето в Португалия е по-меко, отколкото в България. През декември температурите са около 5-10 градуса. Има сайтове за времето, погледни ги.
По-характерно за португалците, са тяхната керамика, вино, бродерии.
В самия Лисабон има и по-интересни места от магазините - статуята на Исус Христос, стария град, разни исторически забележителности, океанариума...
Проучи какво работи около Нова Година, защото за Португалия периодът между Коледа и Нова Година е мъртъв, голяма част от магазините, учрежденията, музеите, заведенията не работят. Можеш да се поразходиш и около Лисабон - Евора, Ещорил, Кабо да Рока, Коимбра (по на север и по-далече).

La donna e mobile


Тема Re: Лисабон - Нова Годинанови [re: xsenedra]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано28.10.08 12:55



Ммммм, любим мой град - романтичен, уютен, доброжелателен, мил и внимателен


Внимавай с високите токчета по стръмните улици с малки камъчета...с морските дарове, ако не обичаш такива...
Иди до Синтра, Кашкаиш, Ещорил, на най-западната точка на континентална Европа.
Качи се на Елеватора, пий портвайн, иди на фадо ресторант...какво още



Тема Re: Лисабон - Нова Годинанови [re: fidgety]  
Автор xsenedra (Amirlin)
Публикувано28.10.08 14:01



Тъй като екскурзията е организирана, няма да споменавам агенцията

, има два еднодневни тура, включващи Ещорил, Синтра, Фатима, Кашкаиш ... мисля, че са общо седем населени места. Така че, откъм такива забележителности съм се подсигурила.
Благодаря за съвета за времето, това ще ми е полезно.
Със сигурност ще отделя време за нещо допълнително извън предвидената програма. В тази връзка, една от големите им забележителности се води манастирът Жеронимо. Смятате ли, че около половин ден ще е достатъчен за експедитивното му разглеждане? За съжаление ще имам само шест дни и няма да успея да посетя всичко.



Тема Re: Лисабон - Нова Годинанови [re: xsenedra]  
Автор HL (Hanibal Lecktor)
Публикувано28.10.08 20:25



За колко дена ще ходиш?
колко струва пакета?

Look in thy glass, and tell the face thou viewest
Now is the time that face should form another


Тема Re: Лисабон - Нова Годинанови [re: .Linda.]  
Автор Zest ()
Публикувано28.10.08 21:54



Експото и по специално аквариума там,
Задължително Кейп Рока най-западната точка на Европа за да си направите снимка на фара и в този раьон си изберете някой ресторант и хапнете робало(лаврак по нашенски) печен в опаковка от морска сол а за предястие задължително поръчайте ПЕРЦЕБЕС, защото освен там и в Испания няма къде другаде да го пробваш. Ето това е перцебес:



консумира се с бяло вино, имат страхотни вина и тях да пробваш колкото се може повече видове



Тема Re: Лисабон - Нова Годинанови [re: HL]  
Автор xsenedra (Amirlin)
Публикувано29.10.08 09:30



Ами пакетът е шестдневен /за Нова Година всичките са толкова/, а и аз си избрах по-скъп хотел, така че излезе малко над 1000 евро, след като добавихме всички екскурзии, новогодишната вечеря и естествено летищните такси.
Благодаря за предложенията за ресторантите. Аз не си падам особено по морската храна

, но очевидно фадо ресторантите са нещо, което трябва да се посети.



Тема Re: Лисабон - Нова Годинанови [re: xsenedra]  
Автор HL (Hanibal Lecktor)
Публикувано29.10.08 17:16



А какво има включено в тези 1000 евро, предполагам на човек ..

питам, тъй като имаме идея за Лисабон, но по- скоро неорганизирано ...

Look in thy glass, and tell the face thou viewest
Now is the time that face should form another


Тема Re: Лисабон - Нова Година [re: xsenedra]  
Автор maraia78 (непознат )
Публикувано30.10.08 17:10



Тук можеш да видиш доста

, разположението им, цените им, както и да провериш за наличността на свободни стаи за желания от теб период на престой.



Тема Re: Лисабон - Нова Годинанови [re: HL]  
Автор xsenedra (Amirlin)
Публикувано31.10.08 09:18



Имайте предвид, че тъй като аз ще съм с организирана група, от туристическа агенция, в тези 1000 евро се включва по-скоро ... нищо.

Самостоятелно организираните екскурзии винаги са по-евтини. Най-малкото не минавате през няколко посредника. Признавам, че ме домързя да го организирам сама.
Конкретно в случая, в тази цена влиза самолетен билет, летищни такси настаняване в хотел 5 звезди /малко се изглезих / със закуска, две допълнителни екскурзии и новогодишна вечеря. А да и медицинската застраховка. За да съм точна - 1400 евро. Полетът е чартът, тъй като директна връзка София - Лисабон няма.
Ами това е. Ще се повторя, ако го направите самостоятелно, ще е значително по-евтино.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.