Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:58 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Египетнови  
АвторИckaм (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 13:54



Приятели,
иска ми се да "заведа" половинката в Египет през Октомври, Ноември. Времето предполагам ще е подходящо. Тръгнах да чета тук из форума. Прекрасни пътеписи !!!Браво! Но не намерих информацията, която ми е нужна за хотелите и агенцията! Знам защо го правите, но ми се иска да се спра на агенция и на хотел. А без вас няма да мога


Помагайте моля!



Тема Re: Египетнови [re: Иckaм]  
Авторtemple (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 19:45



90% от българските фирми , (ако не повече) работят на място с руската тез тур. Така че се ориентирай по цената и не мисли, че ще има особена разлика. Приготви се за руски групи и руски екскурзоводи и това в най-добрия случай. Доста често араби, които се опитват да говорят руски, ама им е голяма загадка този език.
Иначе аз бях с алфа тур и съм доволен, като цяло.
За хотел тези, които се по-далече от Хургада са по-приятни, макар че и в Хургада има доста добри и нови хотели. Лошото е, че забравих, какво говори екскурзовода за тях. Морето край Хургада има повече морски таралежи, доколто си спомням. Терлици особено в Хургада са препоръчителни, зависи колко може да плуваш. Аз не съм убувал такива неща, но влизах с очила и почти не съм киснал на плиткото. Имаше много яко рифче на 2-3 метра дълбочина и само там седях.
Нашият хотел беше Меридиан Макади Бей, но му е малко скапан централния климатик и беше шумничък, а и по принцип е голям хотел и е малко по-шумен от това, което на мене ми се искаше. Други забележки нямам към хотела. Много съм доволен от храната.



Тема Re: Египетнови [re: Иckaм]  
Авторlillygeorgieva (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 13:27



Аз бях в Египет миналата година ,в края на септември с Астрал.Много съм доволна.Бяхме с круиз по Нил и ти го препоръчвам.Добре сте решили да ходите през октомври или ноември.В края на септември беше над 40 гр.Иначе е голямо преживяване!!!Завиждам ти!!!



Тема Re: Египетнови [re: Иckaм]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано06.08.08 16:25



Хургада къри отвсякъде. Миналата година пуснаха чужденци да инвестират и е фул с барове и западно ориентирани заведения. Евтино е. Екскурзиите може да си ги вземеш на място и да си избереш на какъв език да бъдат. Хотелите - препоръчвам да бъдат на по-централно място, около Хард рок кафето или в старата част. Другите са далече и доста изолирани.



Тема Re: Египетнови [re: lillygeorgieva]  
АвторOx (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 16:27



Лили, вчера говорих с едни познати, които не спираха да ми говорят за мръсотията и мухите, а за пирамидите съобщиха между другото! (:
Ако така ще се депресирам по-добре да не ходя, ще му се невидеше


Аз ще вляза в сайта сега, но това по Нил означава ли , че пропускаме нещо, което е от дестинацията Кайро -Хургада?! Сега наизуст задавам въпроси Ще вляза в сайта и ако имам конкретни въпроси ще питам.
Благодаря!



Тема Re: Египетнови [re: Mишo Шaмapa]  
АвторД2 (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 16:33



Абе, Мишо аз откъде да знам кои хотели къде отстоят, бе братче


Затуй питам да ми кажете "този и този" - после влизам в сайта и в агенцията и гледам! Все обичам наготово май
Защо препоръчваш централно място? Аз лично бих се ориентирала на плажа /или едното не изключва другото/?
Никак, ама никак не съм наясно!
Пак ще чета пътеписите ви!



Тема Re: Египетнови [re: temple]  
АвторД2 (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 16:38



Вчера ти прочетох мнението и си казах - Супер тръгвам! После срещнах тези познати с "мухите", които ме заклеха да не ходя! Сега Лили и Мишо ми завиждат, че се каня...Само се лашкам насам-натам, но пък дори да не ми хареса ще знам, че съм пробвала! Искам да не си създавам такава нагласа! Отида ли с нагласата за гнус и мухи, то точно това ще ме сполети! Аз не падам от небето и знам, че арабският свят не е от най - хигиеничния, но все си мисля, че един хубав хотел не може да е чак такава мизерия! Е, навън от хотела по екскурзии сигурно ще е мръсно, но ще си взема хапове и мокри кърпички!





Тема Re: Египетнови [re: Д2]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано06.08.08 16:47



сваляш си гугъл ърт, и си търсиш хотелите дето ти ги предлагат по атласа. Кажи колко ти е бюджета и ще ти препоръчам нещо.



Тема Re: Египетнови [re: Иckaм]  
Автортoти (Нерегистриран)
Публикувано07.08.08 01:42



Била съм в края на септември в Sultan Beach Hotel, 4*, близо е до Hard Rock Cafe, на хубаво място е. Не си отговаря на звездите - стаите не са особено хубави, храната беше ок, както и градината. Плаж - малък. Ако отиваш там с идеята да разглеждаш, хотелът става. Препоръчвам да посетите Giftun Island, невероятно красиво е. Носете си очила, в морето не може да се плува без тях.
Разстоянието между Кайро и Хургада е около 5 часа, през пустинята. Няма нищо интересно по този път. От Хургада до Луксор е около 3-3.5 часа, тръгва се много рано сутринта.
В Кайро се приготви за голяма цигания и мръсотия, задължително носете дезинфектанти. Препоръчвам вечерната разходка по Нил, интересна е. Гиза, музея, мраморната джамия си струват да се видят, определено. За Кайро приятелката ти да си приготви по-затворени дрехи и някакъв шал, защото по джамиите не пускат с голи рамене и глава. За да ви хареса изживяването, трябва да тръгнете с нагласата, че знаете къде отивате - арабски свят, ниска хигиена, никакво хранене извън хотела, дезинфектанти, влизане през метал детектори, по-свободно държание на мъжете спрямо жените.
Ако от Египет очакваш нещо подобно на Турция, това не е дестинацията за теб. Не ти препоръчвам да ходите ноември, тъй като това се пада края на сезона и обслужването вероятно няма да е кой знае колко добро. Бакшишите са част от арабската култура, както и пазаренето. Бъдете готови във всеки един момент да ви излъжат за каквото и да е - като се почне от цената на маршрутката в Хургада, до развалянето на пари с "кукли", до продаване на сувенири от фалшив материал.



Тема Re: Египетнови [re: Иckaм]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано07.08.08 08:51



Здравей, не знам защо става дума само за Хургада. Далеч по-добро място е Шарм Ел Шейх, там всички тези проблеми с мухите :) или Кайровския грънч могат да се пропуснат. Страхотни гмуркания могат да се купят от хотелите като екскурзия или лодка с прозрачно дъно ако не ти се влиза във водата. Яко лапане на пясък с бъгита из пустинята и пр. пр. Агенцията в 90% е ТЕЗТУР а нашите тук само препродават нейните услуги. Ето няколко картинки

така че поразпитай агенциите и смело!
Успех!

<<&>>


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.