Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:30 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Тема Коста Брава - в кое от селцата?нови  
Автор Kpиc (Арбитър)
Публикувано08.08.08 10:49



В началото на другата седмица ще си предплатя почивката (края на септември). Целта е да съм близо до Барселона и съм се насочила към Коста Брава. Ако някой е ходил, кажете ми, моля, в кое от селцата е по-хубаво, отколкото в околните и защо...
За Калея вече имам недобри отзиви.



Тема Re: Коста Брава - в кое от селцата? [re: Kpиc]  
Автор tothit (непознат )
Публикувано09.08.08 17:33



Моите лични впечатления от Калея са много добри, близо е до Барселона, заради големия брой конкуриращи се хотели се намират добри оферти, голям хубав плаж. Калея всъщност не е на Коста Брава, а Коста дел Марезме, Коста Брава е по на север и малко по отдалечена от Барселона, там има разкошни красиви градчета с прекрасни плажове, например Лорет де Мар и Тоссе де Мар (изписването на бълг. едва ли е перфектно). Според мен добрият вариант е нощуване в Калея и разходки с кола до градчетата на Коста Брава или с влак до Барселона - 50 мин. от Калея и те закарва до гарата под централния площад Каталуня.



Тема Re: Коста Брава - в кое от селцата?нови [re: tothit]  
Автор Kpиc (Арбитър)
Публикувано09.08.08 21:12



Много благодаря за отговора. Ще мисля до вторник... И аз се бях насочила леко към Лорет дел мар, само не зная колко е отдалечено от влака за Барселона и дали от него се стига някак до увеселителния парк (щото това лято няма да разполагам с кола, освен ако там не вземем под наем).



Тема Re: Коста Брава - в кое от селцата?нови [re: Kpиc]  
Автор 4you2 (one)
Публикувано09.08.08 23:09



Калея е едно чудесно градче, в което има и хубави магазини и хотелчета и кръчмички и е близо до Барселона. За мен то е перфектното място. Ние бяхме в Коста дел Маресме, което си е курортно градче. Докато Калея си е един своеобразен център.





Тема Re:Санта сузана- разбира сенови [re: Kpиc]  
АвторBлaдo (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 21:54



Йорет да Мар е най-неблагоприятното отсядане ,ако искаш да разгледаш Барселона-просто няма транспорт до Барса. Има само организирани екскурзии за 35-40 евро, при положение ,че от Бланес до Барса има идеална електричка за 2-3 евро билета. Санта сузана-Малград да Мар или Калея- това са местата хем за море, хем курорт, хем плаж,хем удобен транспорт до Барселона.Аз гласувам за Санта сузана, хотел Акуамарина.



Тема Re: Град Коста дел Маресме?нови [re: 4you2]  
АвторBлaдo (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 21:58



За първи път чувам да има такъв град там????????? Крайбрежието от Барса до Малград да Мар се нарича Коста дел Маресме и е най-южната част на Коста Брава-или продължението на коста брава, да сме по-точни.От Бланес до Франция си е точно Коста Брава(стръмен бряг) на каталунски.



Тема Re:Санта сузана- разбира сенови [re: Bлaдo]  
Автор Kpиc (Арбитър)
Публикувано13.08.08 09:26



Аз ще започна с 3 дни в Барселона (и ще спя там), а после искам 7 дни морско курортче в околностите. Та не държа Барселона да е чак толкова близо. Иска ми с екурорта да е нещо като ... по-скоро като Созопол или Несебър 9заради старата част на градовете), а не като Китен и Поморие, да речем.
Искам нещо не толкова застроено и приличащо на всяко друго туристическо градче.



Тема Re: Град Коста дел Маресме?нови [re: Bлaдo]  
АвторД2 (Нерегистриран)
Публикувано13.08.08 09:49



Хвана ме!


Ужасно се изложих!
Не казвай никому!
Марграт дел Мар е!И е в Коста дел Маресме!



Тема Re:Санта сузана- разбира сенови [re: Kpиc]  
АвторBлaдo (Нерегистриран)
Публикувано13.08.08 10:11



Е, няма такова място там. Санта сузана е нещо като Слънчев бряг,Калея е нещо като Поморие ,Малград дел мар е нещо като Лозенец. Йорет дел мар е добре за почивка. Но никъде я няма атмосферата на малките градчета от Южна Испания.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.