Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:04 22.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос за Санторининови  
Автор Kpиc (Арбитър)
Публикувано15.04.08 11:20



Ще ходя на организирана екскурзия до там през май.
Имам въпрос за допълнителните екскурзии:

Когато съм ходила на подобни групови мероприятия, забелязвам, че някои от тези екскурзии е много по-лесно и евтино да си осъществиш сам.

Та, ако някой е ходил дотам, много ще съм благодарна, ако ми каже:
1. Заслужава ли си да плащам 25 евро за "екскурзия до вулкана с корабче - 4 часа" или по пристанището е пълно с лодки, които могат да ме закарат до там примерно за 10 евро?
2. Струва ли си да дам 35 евро за "обиколка на острова" - 3-4 градчета или и това може да се осъществи по-лесно с кола под наем или местни автобуси?

И, естествено, ако имате някой съвет как да не пропусна нещо интересно (да, зная за залезите на Ойя ;) )



Тема Re: Въпрос за Санторининови [re: Kpиc]  
Автор voposh (мераклия)
Публикувано15.04.08 12:38



Ако имате прекалено много свободно време може и на вулкана да отидете. Аз лично не съм ходил, но всички, които са ходили не изразиха някакви особени възторзи. Що се отнася до екскурзия из острова, ако не наемете кола или мотор, което според мен няма смисъл,защото ще се чудите къде да паркирате, най-добре идете с автобус. Транспортът е уреден чудесно, разписанията се спазват стриктно, автобусите са хувави и чисти. Ще отидете там, където Ви харесва, ще стоите толкова, колкото поискате и няма да ви разкарват групово и да Ви казват виж в ляво, виж в дясно, хайде не изоставайте, закъсняваме и т.н. Санторини е прелестно място. Това, което си заслужава да се види е столицата Тира и Оя. По северното крайбрежие са курорти, които не се отличават с нищо, на юг е Акротири- много разкопки, които спокойно може да не видите. В останалата част на Гърция има много по-хубави неща. Близо до Акротири е Червеният плаж, който е красив. Заминавайте и не се замисляйте! Успех!



Тема Re: Въпрос за Санторининови [re: voposh]  
Авторlupus (Нерегистриран)
Публикувано15.04.08 12:46



че те ако не видят разкопките в Акротири /праобраза на Атлантида/, защо им е въобще да ходят до Санторини?



Тема Re: Въпрос за Санторининови [re: voposh]  
Автор Kpиc (Арбитър)
Публикувано15.04.08 12:46



Мноого благодаря!
Ще имаме 2 пълни дни и 2 половинки (1 следобед и 1 предиобед).

В Тира ще спим, а в Оя наистина ще взема да отида с автобус. Откъде да проверя разписания на автобуси между градчетата? В хотелите ли има или си пише по спирките?



Тема Re: Въпрос за Санторининови [re: lupus]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано15.04.08 18:04



Защото са обикновени камънаци, затова.



Тема Re: Въпрос за Санторининови [re: lupus]  
Автор voposh (мераклия)
Публикувано15.04.08 19:35



За Атлантида-това е само предположение. Иначе колегата е съвсем точен-това са камънаци, които са интересни само за археолози. Поне да бяха красиви.



Тема Re: Въпрос за Санторининови [re: voposh]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.04.08 12:33



прав си - на който каквото му е на сърцето. Аз като отивам в държава с богато археологическо наследство - основно "камънаци"-те гледам.

Aut Caesar, aut nihil



Тема Re: Въпрос за Санторини [re: Last Roman]  
Автор Kpиc (Арбитър)
Публикувано16.04.08 12:59



Бе... аз по-скоро съм умерен фен на разкопките. Остия в Рим и Ефес в Турция например разгледах с удоволствие, но все пак не е идеята да те отведат на гола поляна с 3 камъка и да ти заявят, че на е тоя - левия, Октавиан си е пиел сутрешната върбова вода или каквото там са пиели вместо кафе. Като копаят и показват, поне да има какво.



Тема Re: Въпрос за Санторининови [re: Kpиc]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 13:34







Тема Re: Въпрос за Санторининови [re: Kpиc]  
Автор m_v (devoted)
Публикувано16.04.08 22:40



Санторини наистина е едно прекрасно място, имах странното чувство, че бях на някоя друга планета.

Ходих на такава екскурзия с корабче и съм много доволна. Има различни варианти, като при някои тръгването е сутринта и връщането е преди залез слънце, а при другите се наблюдава и залеза от корабчето до пристанището на Ия. Цените също са различни от 20 до 35 евро.
Ние се записахме на тази от по 35 евро и не съжалихме ни най-малко. Тръгнахме в 15,30 от старото пристанище на Фира, минахме и през новото да вземем една група американци и се отправихме към кратера на вулкана, т.е. Неа Камени. Имахме и екскурзовод. Там доста походихме, изкачихме се до горе, разгледахме кратерите, от които се носеше пара и миризма на сяра и после се върнахме на корабчето и отидохме на Паля Камени, което е стария кратер, за да поплуваме в топлите му води. От корабчето спуснаха една стълбичка в морето, за тези като мен дето ги е страх да скачат, дълбочината беше около 4-5 метра. Беше много приятно и след всичко това отново потеглихме като се отправихме към островчето отсреща - Тирася и вечеряхме вкусни традиционни гръцки мезенца и пихме санторинско бяло вино. Между другото ми направи впечатление, че там лозята са им много ниски.
След като минахме покрай Тирася се отправихме съм пристанището на Ия и близо до него спрахме, за да гледаме залеза. Това изживяване е неописумо, човек забравя за всички проблеми и се наслаждава на тази екзотична красота. Традиция е, когато се скрие слънцето хората да го аплодират.

Ние бяхме там в средата на август миналата година. Когато отидохме до червения плаж, искахме да разгледаме и Акротири, но за съжаление беше затворено за посетители заради ремонт. Бил станал някакъв инцидент, срутил се покрив и мисля че една жена е била починала след инцидента. Надявам се, че мястото вече е отворено за посетители и всичко е наред.

Също така ви препоръчвам да посетите и Камари - там плажът е със ситни черни вулканични камъчета. Доста е екзотично. Според мен Санторини не е идеалното място за плажуване, затова е хубаво да се отиде там за 3-4 дни след почивка на някой друг остров със хубави пясъчни плажове, например Наксос или Крит, които са близо.

Автобусите за Камари и Акротири тръгваха през половин час от автогарата на столицата Фира. Хаосът беше пълен, нямаше табели кой автобус за къде тръгва и дори едни японци доста се бях поизнервили, което по принцип е нетипично за тях. Като се качите и тръгне автобусът ще мине кондуктор и от него ще си купите билети. На автогарата не продаваха, а само вътре в автобусите. Цената беше 1,20 евро до Камари ако не се лъжа. До акротири май беше малко по-висока цената.

Приятно изкарване ви пожелавам и хубави мигове на Санторини!

Много бих искала да го посетя отново!

Редактирано от m_v на 16.04.08 22:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.