Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:50 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Идеи за Виетнам  
Автор sayaro (член)
Публикувано03.02.08 20:36



Здравейте!
Всякакви идеи за индивидуално посещение на Виетнам! Азиатски авиолинии - кои са най-изгодни и откъде да пазаруваме билетите, ако решим да пристигнем първо в Тайланд?
Много благодаря за съветите и препоръките!
Поздрави!





Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Авторswimmer (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 11:05



Кога смяташ да ходиш?Аз заминавам през април ,но ще пътувам през Камбоджа.От Бангкок AIR ASIA летят директно до Ханой.Можеш да си купиш билет през инетрнет-колкото по-рано толкова по-евтино.Визи за Виетнам дават само за 15 дни,като предварително трябва да уточниш датите.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: swimmer]  
АвторAлekcи (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 12:07



Освен

виж за Сайгон и за Ханой от Банкок.

Януари с Nok Air отсечката Банкок Ханой ми струваше само 40 евро с включени летищни такси :-) Вътрешен полет Данаг Сайгон струваше 20 евро с Пацифик.
За Виетнам еруейс в никакъв случай не си купувай от чужбина билет! На място е много по евтин

На мен без проблем ми издадоха 30 дневна виза в посолството на Виетнам в Будапеща. Не съм чувал за ограничение за 15 дни....

В съм събрал повечето нискотарифни авиокомпании в региона. Инфо за Тайланд можеш да намериш в . За Виетнам все още няма тема в Старт.бг. Ако имаш желание може да се заемеш с тази благородна задача :-)



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: swimmer]  
Автор sayaro (член)
Публикувано04.02.08 12:32



Здравей и благодаря, swimmer. На този етап е само проект, защото тепърва започваме проучването. Проверихме AIR ASIA от Банкок до Ханой, също и Jetstar Asia, Bankok Airways. От Банкок до Хо Ши Мин може и по суша през Камбоджа. От една страна, искаме да видим Bankgor и да доплуваме до Пном Пен, а отттам в Хо Ши Мин, от друга страна - искаме да имаме повече време за Виетнам. Разгледах wikitravel съветите - интересно е. Довечера ще прочета пътеписите, които съм отделила за района.
Отплеснах се! Ако все пак тръгнем да пътуваме, то ще е също през април, така че - може да менкаме инфо. Ти например как и с коя компания ще летиш до Банкок?
Поздрави!





Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Авторswiimmer (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 14:13



Заминавам на 10 април от Истанбул с Qatar Airways за Kuala Lumpur.После ще бъда 1 седмица в Индонезия(Yogyakarta и Bali).След това се връщам в Kuala Lumpur и оттам ще летя за Seam Reap-Камбоджа за да разгледам Angkor Wat.
После с автобус до Phnom Penh .От Phnom Penh има два варианта до Saigon-с автобус и лодка.На място ще решаваме.За Виетнам се ограничаваме само до Saigon и Hanoi понеже нямаме много време .За виза за виетнам ми казаха,че мога да си изкарам и в Камбоджа-30 долара но не ми се размотава да им търся посолството.Тука визата е 50 долара-питах в посолството.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: Aлekcи]  
Авторswimmer (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 14:46



Я кажи нещо за самолетите на Пасифик.Четох,че били много зле.Като знам с какви самолети съм летял в Азия и ме хваща страх.Тия от Nokair са големи смешници.Стройха ни на пистата в Пукет и тогава започнаха да си зареждат самолета с гориво.Иначе го бяха изрисували като птица отвсякъде.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: swimmer]  
АвторAлekcи (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 15:04



Абсолютно никакъв проблем няма с Nok air и с Pacific. Първите са собственост на Thai airways, а вторите на Vietnam airlines. Наскоро, като стратегически инвеститор в Pacific влезе и австралийската Qantas, които са известни с това, че до сега нямат нито един загинал пътник :-)
И двете авиокомпании летят с видимо нови самолети.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: swiimmer]  
Автор sayaro (член)
Публикувано04.02.08 18:17



Благодаря ви, много ми помагате. Продължавам да разучавам обстановката и маршрутите и дано успея да спретна план преди дъждовния сезон.
Поздрави!





Тема low cost in Africaнови [re: Aлekcи]  
АвторДoмoceд (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 19:45



От африканските си пропуснал да споменеш

и .
Тъкмо оня ден сефтосах Mango до Дърбан. Оранжевичко
1time са им по широки креслата, но пък са им много стари самолетите.
А като стана дума за азиатски таратайко, на летището на Хонконг се сблъсках (но не летях) с една толкова овехтяла от служба бангладешка щайга DC-10, че ми се видя доста странно как изобщо се е добрала на собствен ход. Носеше гордото име New Era



Тема Re: low cost in Africaнови [re: Дoмoceд]  
АвторAлekcи (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 20:57



Мерси, добавих предложенията



Оff. Търсих книгата ти в София, но във всички книжарници се беше изчерпала Имаш ли идея къде да търся?



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Авторgaruda (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 22:14



e, i az planiram pytuvane april do vietnam. shte se radvam da spodelite prouchvaneto za evtini samoletni bileti, az syshto shte go storja sled kato imam poveche info.

blagodarja



Тема книганови [re: Aлekcи]  
Автордoмoceд (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 20:17



Това, че се изчерпала, звучи много ласкателно, но моята инфромация е, че у издателите има още бройки. Книжарниците май ги домързява да презареждат, но върху това нямаме никакъв контрол - бизнесът си е техен. Струва ми се, че онлайн книжарниците рабоят по-добре.

съм посочил няколко.
Ако наистина се е изчерпала, у нас имам резервни бройки и ще ти запазя! Пиши ми на мейла.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: garuda]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 11:36



Наследството на ВИЕТНАМ
+ обиколка на САПА

15 дни/ 12 нощувки
10 закуски/ 10 вечери
2238 euro

Организирани дати:
10.04.2008 г.
06.11.2008 г.
ЕЛФИ ТУРС



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: Aлekcи]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 13:52



Do Vietnam mai se pytuva prez Moskva- kato ot Sofia za Moskva se kaca na edno letishte v Moskva, a ot tam za Vietnam, se izlita ot drugo letishte na 20 km, ot pyrvoto:).Imam edin priatel vyv Vietnam, koito moje da mi kaje mnogo po-ve4e, otkolkoto moje da ti kaje niakoi drug tuk:)



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: Toни]  
Авторswimmer (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 14:00



Сигурно цената е без летищни такси и други уловки.Както и да е.Сигурно в цената влизат и твоите самолетни билети,защото аз за половината от тези пари миналата година обиколих половин Азия за 1 месец.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
АвторToni (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 19:59



http://www.elfytours.com/02/954-30-44/air/view.html?oid=27354



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: Toни]  
Авторbale (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 00:12



Да, цената е бруталничка, хахахаха........



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: Toni]  
Автор e2e (човек)
Публикувано07.02.08 01:26



Тони - дебело като цени, братле...много дебело...
Двупосочен самолетен билет до Истанбул - Осака /или Токио/ ми излиза макс 1200 евро ЗАЕДНО със такси и други хватки със Сингапур Еърлайнс /компанията която закупи сума ти бройки от новия лайнер А380/...а Токио и Осака са къде-къде оттатък Виетнам :)
не се класираш с тия 2300 евро за тая екскурзия :)

We all go a little mad sometimes...


Тема Re: книганови [re: дoмoceд]  
АвторAлekcи (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 01:27



Ще издълбая аз от една бройка, но трябва да се засечем някъде по света да ми сложиш един автограф :-) Какви са ти плановете за тази година?

Офертата на Елфи е доста скъпичка, но е нормално за една за такава рядка за България дестинация... При самостоятелна организация за същите пари 2 души могат да пътуват.

Прилична хотелска стая с 2 легла, минибар, тевизор и закуска струва общо 10-15 долара на ден, такси за 7 души за 1 ден 70-80 долара, рикша 1 долар на човек, обилна вечеря с пиене 6-7 долара на човек, целодневна екскурзия с обяд до залива Ха лонг 20-30 долара.

Препоръчвам ви да пътувате до Банкок, Куала Лумпур или Сингапур и от там да хванете някоя нискотарифна авиокомпания. Директните полети до Виетнам обикновено са значително по скъпи...



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: swimmer]  
Авторrapyдa (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 15:21



какво разбра за визите за камбоджа, че нещо не мога да изровя информация
от българия ли се вадят и колко време отнема процедурата ако имаш представа



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Автор SUCCUBUS (нощна гад)
Публикувано13.02.08 21:37



ако стигнеш до Бангкок,има много варианти да zапочнеш оттам обиколката с кола или бус преz Камбоджа,така и СиемРиап ще ти иzлеzе евтино,пък и ще се нагледаш на екzотика и мръсотия.
Иначе ако ти се лети АirAsia са с най евтините билети обикновено, s NokAir oбаче не съм пътувала.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: SUCCUBUS]  
Автор sayaro (член)
Публикувано16.02.08 15:57



Благодаря на всички за съветите. Установихме, че няма да успеем да се подготвим успешно преди дъждовния сезон. Пътешествието обаче придоби интересен формат и се надявам да го направим през следващия сезон. Решихме, че ще е най-вълнуващо, ако вземем Транссибирския влак от Москва до Пекин през Монголия - втората класа струва 400 долара. От Пекин до Ханой може със самолет, а може и с влак (още 2 дни), струва 120 долара. След това - Виетнам, Камбоджа и Тайланд. От Банкок - самолет до Истанбул и прибиране в България.
Сега се спретваме за по-скромно пътуване до Черноморска Турция и Грузия. Може би ще пусна отделна тема за този маршрут.
Поздрави!





Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано16.02.08 23:24



Като искаш да пътуваш толкова много с вляк, защо не отидеш до Пекин със самолет, а после оп Пекин до Лхаса (Тибет) с новооткрития влак?
Трябва да ти кажа, че от София до Москва трудно се пътува с влак, та какво остана през цял Сибир. Просто стотици километри гледаш гора, гора, гора... Най-лошото е, че не можеш да слезеш, да се разтъпчеш, разходиш на някое място, а стоиш само в противното купе и във вагон-ресторанта.
Поне си вземете І класа, та да сте само двама в купето.
Как ще се оправяте в Китай и не е ли възможно да разгледате Шанхай, Хонконг или Макао?
За Турция и Грузия сигурно видя в блога на Стойчо преживяванията на мототурист:



Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор sayaro (член)
Публикувано17.02.08 10:41



Здравей Благуне,
всичко, което казваш за пътешествието с влак е точно. Знаем и за новия влак от Пекин. За себе си съм приела, че ако се разхождам някога в Сибир и в Монголия, то ще е само с този влак. Скука и т.н., но то явно си е специално преживяване. За първата класа съм съгласна, ето тук и подробностите:

http://www.seat61.com/Trans-Siberian.htm#Moscow%20-%20Beijing

В спретнатата от нас програма комбинираме две намерения: пътуване с въпросния влак до Владивосток - после Япония - после Сиатъл - Ню Йорк (леко-леко) и оттам още по-леко - България. Само че тук трансформирахме маршрута до Бейжинг през Монголия (не през Манджурия) и Виетнам, Камбоджа... Както вече отбелязах, няма да се подготвим достатъчно добре до април месец, затова преминаваме към изпълнение на част от друг план - обиколка на Черно море. Е, Турция и Грузия са малка част от обиколката, но здраве и живот скоро ще я допълним с една разходко по делтата на Дунав, Одеса и Крим.
Поздрави!

ПС Прочетохме пътеписа на Любо Африката.





Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано17.02.08 11:46



Егати изедниците - първа класа на двойна цена!
При всички случаи е грехота да не спрете на Иркутск, за да разгледате Байкал за 1 ден поне. Сибирската тайга и монголската степ може да се разгледат и в движение, но надали ще се замъкнете пак на Байкал, за да го пропуснете, след като сте на една ръка разстояние.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор sayaro (член)
Публикувано17.02.08 12:16



Проблемът е, че ако слезем да разглеждаме, ще трябва да чакаме следващия влак 1 седмица. Въпросните влакове пътуват само веднъж седмично.





Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано17.02.08 13:14



А няма ли Иркутск-Пекин?

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор sayaro (член)
Публикувано17.02.08 13:41



Възможно е да има, но става дълго и напоително. За такова пътешествие трябва солидна доза свободно време.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Автор temp1e (непознат )
Публикувано29.10.08 09:15



Искам отново да отворя темата.

Купих билет за Бангкок март месец. Идеята е основно да стоя във Виетнам. В Тайланд най вероятно ще си отделя 2-3-4 деба за Бангкок. Пътуването е замислено като Бангкок-Хо Ши Мин (самолет) - Ханой (влак) - Бангкок (самолет).

Сега основно ме интересуват визите. Гледам, че за Тайланд май няма много проблем, ама за Виетнам искат покана. Аз съм намерил телфоните на 2те консулски служби в България и днес ще звъня, но ако някой може да сподели личен опит ще му бъда признателен.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: temp1e]  
Автор swimmer9 (непознат )
Публикувано29.10.08 15:59



През април бях във Виетнам.С визата нямах никакви проблеми.Даже не си я изкарах лично,ами пратих един приятел в София да ми я изкара.Иначе и аз бях в Ханой и Сайгон само че влязох от Камбоджа. Ако те интересува нещо конкретно-питай.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: swimmer9]  
Автор temp1e (непознат )
Публикувано30.10.08 07:08



Ами аз честно казано почти всяка вечер си чета по нещо за Виетнам, така че горе долу съм наясно къде да ходя и какво да гледам. Въпреки това, ако има нещо специфично и малко популярно нещо, което обаче не е за изтърване, можеш да дадеш съвет. То може да е на всякаква тематика - храна, забележителности, природа, клубове, хотели, все едно какво. Ако имаш пътепис или албум с картинки ще ми е любопитно да го видя.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: temp1e]  
Автор swimmer9 (непознат )
Публикувано30.10.08 17:22







Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: swimmer9]  
Автор temp1e (непознат )
Публикувано31.10.08 08:05



Хубави снимки, но са доста малко. Да не си снимал с лентов апарат :))



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: temp1e]  
Автор sayaro (ентусиаст)
Публикувано08.07.10 14:08



Ехаа, съживявам тази тема, защото пак сме на виетнамска вълна. През февруари, ако е живот и здраве.
Този път: никакво разсейване в съседни страни, а само и единствено Виетнам.
Намирам прекрасни цени от Истанбул до Сайгон.
Споделете сега впечатления и снимки, снимки, снимки!





Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Автор swimmer9 (новак)
Публикувано08.07.10 15:39



Сподели нещо за тези прекрасни цени.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: swimmer9]  
Автор sayaro (ентусиаст)
Публикувано08.07.10 17:55



Ами за определени дати намерих цена от 589 EUR - двупосочен - Истанбул/Хо Ши Мин. Струва ми се, че е доста добра цена, нали? Само едно прехвърляне, Катарски авиолинии.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Автор swimmer9 (новак)
Публикувано08.07.10 21:49



Що пък реши само във Виетнам да ходиш?Дават виза само за 15 дни.Пък да биеш толкоз път само за две седмици не си струва.И с какво толкова те плени
Виетнам?



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: swimmer9]  
Автор temp1e (минаващ)
Публикувано09.07.10 00:48



syglasen! zashto samo vietnam ??? vietnam e interesen, no pri vietnamskite sysedi kato che li e po-zapomniashto se.

Inache mozhesh da si izvadish 30 dnevna viza w Bangkok, dokolkoto si spomniam, towa s 15 dnevnite e na mestna osnova, makar che 15 dnevnata viza triabwa da ti e napylno dostatychna :)

spored mene za ho chi min ti stiga 1 den. dosta poevropejchen grad, na mene ne mi haresa osobeno. hanoi mi se vidia dosta po-interesen.
a nablizo okolo ho chi min mozhesh da zagubish oshte maximum 3 dena, kolkoto da izlezesh w cambodia po rekata. az naprawih po-sykratena programa i prekarah 1 den (dneven tur okolo ben tre) i posle s avtobus v cambodia. cambodzhanskata viza ti ia dawat na granicata. az na tunelite ne hodih, che za moia vkus sa 100%vi konfeti. imash vyzmozhnost i za plazh na okolo 100-200km na sever ot ho chi min, ama ne razchitaj, che shte popadnesh na niakakwo unikalno miasto za plazh. tam wsichki drugi dyrzhavi imat po-hubawi plazhowe.

wyw vietnam vytreshni evtini poleti sa na jetstar, a za ostanlite air asia , kakto veroiatno znaesh. s jetstar mozesh da stignesh do centralen (da nang i naokolo) i do severen (hanoi) vietnam.

http://picasaweb.google.com/boyan.dimitrov/


Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: temp1e]  
Автор sayaro (ентусиаст)
Публикувано09.07.10 11:52



Откога е това положение с 15 дневната виза? Не дават ли за месец? Ами ако имаме хотелска резервация, пак ли ще ни отрежат дните?
Вярно е, че за две седмици не си струва организацията.
Съблазняват ме и съседните страни, разбира се! Но винаги се питам има ли смисъл да се прелети ниско над една страна за 1-2 дни и да се продължи към друга. Ако имахме 3 или 6 месеца, няма спор.
Имаме време, ще го намислим.
Някой попадал ли е на Лунната Нова година, че като гледам ние ще сме там по това време, здраве и живот?!





Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Автор bambus ( )
Публикувано10.07.10 15:17



Защо ще си чупите краката, да пътувате до Виетнам?! Разходете се до "Илиянци", там ще се почувствате като в същи Виетнам :))) Много поздрави на Емо!

Бале



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: bambus]  
Автор sayaro (ентусиаст)
Публикувано11.07.10 11:04



ООО, Бале! Тъкмо за теб идеше реч в нашето семейство. Какво против имаш Виетнам?!-)))
Добре де, навихме се и на съседни държави - Лаос, например. Сега обмисляме в коя точка да се установим в периода на Лунната нова година, защото движението в този период било доста по-проблематично.
Надявам се да се включиш малко по-адекватно в темата -)))
На 13 сме на месечна КС среща.





Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Автор bambus ( )
Публикувано12.07.10 11:06



Не бе, нямам нищо против Виетнам. Даже напротив - там била най-евтината бира в региона. Иначе не мога да дам никаква полезна информация, само исках да поздравя. Срещата ще я пропусна, че нали от две години го раздавам берлинчанин, но може през август да се видим, от 3-ти до края сме в Сф.

Много здраве (и на Емо)!

Бале



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Автор juriwaro (новак)
Публикувано19.07.10 18:25



Виетнамците не са така религиозни както съседите си, но лунната Нова Година е най-големият им празник и повечето от трудещите си имат единствените си 5 почивни дни в годината по това време. Само най-бедните няма да пътуват, другите ще се прибират по домовете си, а богаташите ще тръгнат на почивка. Транспорт ще има масово преди и след, но не и на връх празниците. Което не бива да те смущава, ако ще пътувате с туристическите микробуси (по крайбрежната ивица), които се движат от хотел до хотел през всички по-известни места. Дори и с по-ограничен график няма съвсем да ги занемарят. Цените за влак бяха навремето няколко пъти по-високи за "бели", така че може и те да имат някакъв туристически контингент. Иначе пътуването с междуградски обществен транспорт беше (през 2005) достатъчно заплетено и без милионите "тръгнали да се прибират" виетнамци. По-вероятно ще видите зор със свободните стаи по хо(с)телите, а ако действате чрез couchsurfing, може би не всеки ще приема гости по това време. Но хотели във Виетнам има (оставяйте само копие от паспорта си при регистрация) доста... Относно 15-дневните ограничения с визата - без каквито и да било документи (резервации, самолетни билети и т.н.) в консулството им в Батамбонг (Камбоджа) даваха 30-дневна виза срещу 25$ и 5 минути чакане... ако си изпиеш чашата чай, с която ще те почерпят

Поздрави.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.