Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:21 05.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Автор SUCCUBUS (нощна гад)
Публикувано13.02.08 21:37



ако стигнеш до Бангкок,има много варианти да zапочнеш оттам обиколката с кола или бус преz Камбоджа,така и СиемРиап ще ти иzлеzе евтино,пък и ще се нагледаш на екzотика и мръсотия.
Иначе ако ти се лети АirAsia са с най евтините билети обикновено, s NokAir oбаче не съм пътувала.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: SUCCUBUS]  
Автор sayaro (член)
Публикувано16.02.08 15:57



Благодаря на всички за съветите. Установихме, че няма да успеем да се подготвим успешно преди дъждовния сезон. Пътешествието обаче придоби интересен формат и се надявам да го направим през следващия сезон. Решихме, че ще е най-вълнуващо, ако вземем Транссибирския влак от Москва до Пекин през Монголия - втората класа струва 400 долара. От Пекин до Ханой може със самолет, а може и с влак (още 2 дни), струва 120 долара. След това - Виетнам, Камбоджа и Тайланд. От Банкок - самолет до Истанбул и прибиране в България.
Сега се спретваме за по-скромно пътуване до Черноморска Турция и Грузия. Може би ще пусна отделна тема за този маршрут.
Поздрави!





Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано16.02.08 23:24



Като искаш да пътуваш толкова много с вляк, защо не отидеш до Пекин със самолет, а после оп Пекин до Лхаса (Тибет) с новооткрития влак?
Трябва да ти кажа, че от София до Москва трудно се пътува с влак, та какво остана през цял Сибир. Просто стотици километри гледаш гора, гора, гора... Най-лошото е, че не можеш да слезеш, да се разтъпчеш, разходиш на някое място, а стоиш само в противното купе и във вагон-ресторанта.
Поне си вземете І класа, та да сте само двама в купето.
Как ще се оправяте в Китай и не е ли възможно да разгледате Шанхай, Хонконг или Макао?
За Турция и Грузия сигурно видя в блога на Стойчо преживяванията на мототурист:



Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор sayaro (член)
Публикувано17.02.08 10:41



Здравей Благуне,
всичко, което казваш за пътешествието с влак е точно. Знаем и за новия влак от Пекин. За себе си съм приела, че ако се разхождам някога в Сибир и в Монголия, то ще е само с този влак. Скука и т.н., но то явно си е специално преживяване. За първата класа съм съгласна, ето тук и подробностите:

http://www.seat61.com/Trans-Siberian.htm#Moscow%20-%20Beijing

В спретнатата от нас програма комбинираме две намерения: пътуване с въпросния влак до Владивосток - после Япония - после Сиатъл - Ню Йорк (леко-леко) и оттам още по-леко - България. Само че тук трансформирахме маршрута до Бейжинг през Монголия (не през Манджурия) и Виетнам, Камбоджа... Както вече отбелязах, няма да се подготвим достатъчно добре до април месец, затова преминаваме към изпълнение на част от друг план - обиколка на Черно море. Е, Турция и Грузия са малка част от обиколката, но здраве и живот скоро ще я допълним с една разходко по делтата на Дунав, Одеса и Крим.
Поздрави!

ПС Прочетохме пътеписа на Любо Африката.





Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано17.02.08 11:46



Егати изедниците - първа класа на двойна цена!
При всички случаи е грехота да не спрете на Иркутск, за да разгледате Байкал за 1 ден поне. Сибирската тайга и монголската степ може да се разгледат и в движение, но надали ще се замъкнете пак на Байкал, за да го пропуснете, след като сте на една ръка разстояние.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор sayaro (член)
Публикувано17.02.08 12:16



Проблемът е, че ако слезем да разглеждаме, ще трябва да чакаме следващия влак 1 седмица. Въпросните влакове пътуват само веднъж седмично.





Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано17.02.08 13:14



А няма ли Иркутск-Пекин?

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор sayaro (член)
Публикувано17.02.08 13:41



Възможно е да има, но става дълго и напоително. За такова пътешествие трябва солидна доза свободно време.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: sayaro]  
Автор temp1e (непознат )
Публикувано29.10.08 09:15



Искам отново да отворя темата.

Купих билет за Бангкок март месец. Идеята е основно да стоя във Виетнам. В Тайланд най вероятно ще си отделя 2-3-4 деба за Бангкок. Пътуването е замислено като Бангкок-Хо Ши Мин (самолет) - Ханой (влак) - Бангкок (самолет).

Сега основно ме интересуват визите. Гледам, че за Тайланд май няма много проблем, ама за Виетнам искат покана. Аз съм намерил телфоните на 2те консулски служби в България и днес ще звъня, но ако някой може да сподели личен опит ще му бъда признателен.



Тема Re: Идеи за Виетнамнови [re: temp1e]  
Автор swimmer9 (непознат )
Публикувано29.10.08 15:59



През април бях във Виетнам.С визата нямах никакви проблеми.Даже не си я изкарах лично,ами пратих един приятел в София да ми я изкара.Иначе и аз бях в Ханой и Сайгон само че влязох от Камбоджа. Ако те интересува нещо конкретно-питай.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.