Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:25 25.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Куба?нови [re: HL]  
Авторelenita (Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 13:07



здравейте на всички, аз ходих за две седмици all inclusive с Thompson - английски тур оператор, януари защото е по-евтино, времето беше хубаво 10 дни а 4 валя и имаше бури. По принцип между май и ноември минават турнада и се води дъждовен сезон и за това аз лично не бих отишла тогава. Любимата част от ваканцията ми е плуването с делфини - изживяването си заслужава и цената е 60 долара. Не беше вкючено в туристическият пакет, но в хотела ни имаше представители на местни туристически фирми.
Ако трябва да съм честна Куба ми хареса най-вече защото ме върна в моето детство - същите сладкарници, същите комунистически ресторанти, спокойствието, Варадеро изглежда като Слънчев бряг от 80-те, има пионерчета и чавдарчета и още куп неща от сорта. История освен Революцията, комунизма, Че и Кастро май няма, навсякъде очакват огромни бакшиши - дори ти го включват в сметката за да не забравиш случайно, двоен стандарт - за чужденци е десеторно по-скъпо, абе доста като в Бг преди години! Другото което е - те нямат друг шанс да напуснат страната, освен да се оженят или омъжат за чужденци и поради това се предлагат при всеки удобен случай


Та, според мен е най-добре в Куба да се ходи на някаква организирана поивка защото в противен случай рискуваш да останеш много разочарован от цялата афера.
А, за цената забравих - две седмици хотел, всичката храна и алкохол и самолетните билети Лондон-Варадеро-Лондон купихме за около 725 паунда на човек, задължително ти трябват 25 долара летищна такса като си тръгваш и зависи на колко екскурзии ще отидеш, можеш да приготвиш 300 до 500 долара допълнително. Пурите и рома са чудесни и доста скъпи, дори и в безмитната зона, така че и за джобни ще ти трябват около по 50 долара на ден поне
Надявам се, че съм ти в помощ и не съм те разколебала за пътуването! Мохитото е разкошно и кубинките са красиви



Тема Re: Куба?нови [re: elenita]  
АвторCanuck (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 05:39



Само да добавя, че както и в България -пури и ром се намират по втория начин и са доста по евтини. Кутия Cohibas - 23 пури е около 35-40 Канадски долара.Куба е супер а и кубинците са нормални хора , не като Доминиканската република или Мексиканските цигани откоит няма отърване.



Тема Re: Куба?нови [re: Canuck]  
Автор ah (medinilla)
Публикувано21.01.08 14:22



Ходихме 2006 през март, като бяхме взели сам. билет натам до Хавана, а обратно от Холгин и запазили само хотел за 3 нощи в Хавана, останалото на място. Е, продължихме престоя с 1 ден в Хавана, за да организираме следващия етап: Варадеро (искахме с кола под наем, но комунизъма не е коцерт по желание). От Варадеро искахме да летим до Сантяго де Куба, но не намерихме билети, затова пък кола под наем и потеглихме към Тринидад (3 нощувки) от там към Гуардалавака. Хотела в Гуардалавака го резервирахме докато бяхме във Варадеро дирекно чрез сайта на Сол Мелия (агенцията на място искаше по-висока цена).
Куба е невероятно красива, природата е много интересна, плажовете са райски. Липсата на реклами и олдтаймерите те карат да се чувстваш като във филм. Цените в ресторантите в Хавана са ужасни, а качеството на храната не е кой знае какво. Във вътрешността на страната си е направо проблематично, да намериш нещо за ядене в 10 сутринта например. Иначе, в all inclusive хотелите има и от пиле мляко.
В Хавана гледахме и оригиналната Тропикана.
Съгласна съм, че има някакви паралели с България през развитото соц. общество, но само по отношение на подтискането на хората и липсите, на които са изложени. Не трябва да се забравя, че Куба е била най-богатата испанска колония. Архитектурата е невероятна, кубинците са много чисти и в никакъв случай не може да стравниш един курорт от соц. тип като Слънчев Бряг с Варадеро, където са почивали американските милионери, с невероятен бял огромен (празен) плаж, палмите, тюркоазеното море, луксозните хотели, зеленината.



Тема Re: Куба?нови [re: HL]  
Авторgaruda (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 10:34



zdravej
ako izrovish cenna informazija za bileti ili drugo polezno info moge da go spodelish, i az planiram takova pyteshestvie
dano :)



Тема Re: Куба?нови [re: ah]  
Авторпътyвaщ (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 17:20



Каква е тарифата на кола под наем в Куба, на ден колко се плаща?



Тема Re: Куба?нови [re: elenita]  
Авторcurious (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 20:09



elenita,

Vizhdam che za 2 sedmici si stanala spec po Kuba. No da kazhesh che osven Castro, Che i otbora junaci okolo tjah, njamat istorija, maj pokazva che tija 2 sedmici sa bili poveche na plazha.

Ima istorija i to dosta, dazhe tam drugo njama, a samo istorija - Havana centro historico, Trinidad, Cienfuegos, Santiago, etc.

Kuba e unikalen sluchaj, t.nar. historical parenthesis - skoba v istorijata, kadeto vremeto e sprjalo okolo '59-60 godina i ottogava vse v badeshteto gledat, a to ne idva.



Тема Re: Куба?нови [re: Moon]  
Автор Aya_cuervo (непознат )
Публикувано19.02.08 14:42



Търся по-евтин начин за пътуване до Куба от България и се чудя дали ще е възможно да се пътува с автобус до Париж или Франфурт и от там за Хавана.. дали ще излезе по-евтино или ще е с толкова малко, че просто не си заслужава мъките



Тема Re: Куба?нови [re: Aya_cuervo]  
Автор e2e (човек)
Публикувано19.02.08 16:13



Зависи какво имаш в предвид под "по-евтин"...билет София-Париж за началото на месец Юни ти идва 70-75 евро със СкайЮръп, оттам двупосочния до Хавана ти излиза 850Е+- чрез бравофлай.
Като цяло стигнеш ли до там, оттам нататък вече е лесно...може да намериш доста добри хотели в ценовия диапазон 25-40 долара на вечер...
И все пак, имайки се предвид че се пътува на такива далечни дестинации, до "по-екзотични" места...терминът "по-евтин начин" е малко пресилено казан...150-200 спестени евро не мисля че са толкова огромна разлика на фона на средствата, които се предполага че трябва да се отделят за такъв вид пътуване...
*Забележка: цената, която съм посочил горе за полет Париж-София е за еднопосочен, в началото на Юни. За други дати съответно цените може да са други.

We all go a little mad sometimes...


Тема Re: Куба?нови [re: e2e]  
АвторAya_cuervo (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 19:10



Пропуснах да отбележа, че отивам в Куба при роднини... поне за хотел няма да плащам... само билетите и джобни...



Тема Re: Куба?нови [re: e2e]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано20.02.08 15:43



намират се билети до хавана и за 800 евро двупосочния. и по-евтино има през амстердам или мадрид, ама си е търсене.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.