Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:59 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема съвет за пътуване  
АвторДи (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 10:04



Здравейте приятели,
имам огромното желание да посетя Испания. Не че не искам и други страни да видя, напротив ако зависеше само от желанието ми, щях да съм постоянно напът, но...


Детето ми учи испански и то провокира приоритетите ...
Бих искала от вас да получа съвет коя агенция да избера, как примерно се следят промоциите, кога е най-подходящото време /сигурно лятото когато децата са свободни, там е горещо/??? Основно желанията ни са към Барселона, но пък да сме в Испания и да не идем в Мадрид, Кордоба ...си е извращение...А екскурзиите с претрупаните програми не са ли много изморителни и натоварени...
Съпругът ми реши да пътуваме индивидуално, а аз искам някой да ме води и да ми разказва, а не да се лутаме с карти като в Брюксел миналата година!!!
Ще се радвам на всяко мнение от вас. Започвам да събирам парички
Благодаря предварително.



Тема Re: съвет за пътуваненови [re: Ди]  
Авторaldo (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 10:59



Здравей,
Споделям лично и необвързващо мнение. По-добре само в един град. Барселона е в Каталуния и като така основно се говори каталунски, не че на исп няма да се разберете, но не знам за детето доколко ще е полезно. Ако не ви е проблем, бих препоръчал края на май началото на юни за там. Лятото поне за мен е горещо. Сега има възможности за полети с разл компании, вкл и low cost до Исп, настаняване в много широк ценови диапазон, море от инфо в нета - търсете и се подготвяйте. Много по-интересно и вълнуващо е, време имате. Успех!



Тема Re: съвет за пътуваненови [re: aldo]  
АвторДи (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 12:24



Здравей,
благодаря ти за бързото мнение.
Като казах, че детето учи испански не вложих точно, че отиваме да си упражнява езика или да ни превежда...:) А детето е тийнейджърка 16 годишна...:):):)
Просто оттам възникна нейния интерес към тази страна. Вероятно в някои уроци са предоставили повече и интересна информация за паметници на културата и забележителности от страната, защото ме заразпитва за Саграда фамилия, за Гауди, а моите знания са от обща култура...
Точно като ми говориш за полетите си мисля, че и ти клониш към индивидуалния туризъм, а не с агенция...Така ли е?
Пак ти благодаря и успешен ден!



Тема Re: съвет за пътуваненови [re: Ди]  
Автор Дивak (минаващ)
Публикувано29.11.07 14:29



Агенция или индивидуално, всеки си има предпочитания. Аз пътувам винаги индивидуално, и правя само каквото аз искам когато аз го искам и никога не оставам излъган в очакванията си


Иска се малко работа за организацията и предварителна подготовка - точно за да не се лутате, преди това прочитате из нета един пътеводител къде какво интересно има, избирате си каквото ви харесва и това е.
Препоръчвам ето този сайт за пътеводител:
В Барселона има достатъчно интересни неща за 2-3-4 дни. Освен това съм бил и в Андалусия - Гренада, Севиля, Кордоба, също препоръчвам, но са малко далечко от Барселона, затова пък може да се наеме кола за една седмица и пей сърце



Тема Re: съвет за пътуваненови [re: Ди]  
Автор Cтoйчo (новак)
Публикувано29.11.07 14:39



Здравей, според мен Испания е най-добре да бъде посещаване пролетно време (април-май) - по-топло е от България, но не е жега още. Мога да ти предложа няколко пътеписа от Барселона


В сайта има и пътеписи и за Мадрид, но се надявам да се ориентираш:-)

моите пътешествия

Тема Re: съвет за пътуваненови [re: Дивak]  
АвторДи (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 16:33



Благодаря ти. Ти явно отдавна си имаш стил в пътешествията, за да си позволиш волни програми, да посетиш повече неща и да останеш доволен от преживяното и да го няма онзи горчив вкус в устата от нещо недовършено и невидяно /пък специално/ .
Започваме да работим по въпроса.
Успех ти желая.



Тема Re: съвет за пътуваненови [re: Cтoйчo]  
АвторДи (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 16:35



Бързам само да ти кажа, че ти станах ФЕН!!!!
Не съм чела всичко, но ето ми една светлинка в живота - ще "пътувам" с теб!
Много увлекателно и тънко! Поклон!



Тема Re: съвет за пътуваненови [re: Ди]  
Автор Cтoйчo (новак)
Публикувано29.11.07 16:48




Радвам се

моите пътешествия

Тема Re: съвет за пътуваненови [re: Ди]  
АвторBлaдo (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 18:58



Според мене,основавайки се на опита ми, най-доброто време да се посети Испания е по време на футболното първенство некаде в края на юни тая година. Със съпругата ми ще го направиме пак. Всички агенции правят промоции, щото дебилите си седят в къщи да гледат мачовете у тях си ,и хотелите са празни.За 350-400 евро на калпак може да изкарате чудна седмица в Калея или Санта Сузана,северно от Барселона.(на 2 евро път от Барса!)В цената е включен самолет ,такси,трансфер,спане 7 дена, закуски и вечери, на шведска маса. А ако сте фенове на футбола,просто няма по-добро място за гледане на мачове по телевизия от Испанските курорти. Всякакъв народ,особено английска и холандска сган викат за най-различни отбори ,огромни плазми, и безплатна бира. Ако доплатите некакви 50-60 евро, ще ви запазят местата в самолета за след 14 дни, а не както е -за след 7 дни. След като сте овършели Каталуня и Барса,манастира Монсерат,замъка на Салвадор Дали, Саграда фамилии и подобни,може със техното БДЖ(което е нещо като самолет)може да се пуснете 3 дена в Мадрид от които единия е в Толедо-задължително.Точно Мадрид е мястото за зверски шопинг ,защото със завършека на мачовете всички отиват на море и магазините разпродават летна стока като за световно. Следващите бански ще ги продадат чак догодина !!!Това дънки по 5 евро ,супер пола за 3 евро ,блузки,сандалки -по 2-3 евро,в уличките в радиус от 200 м от Пуерта дел Сол,дъщеря ти ще се размаже от кеф!,1 ден Севиля,1ден Гранада,1-2 дена Валенсия и да се приберете на летището, точно като си тръгват следващите почиващи, след вас. Отивате с по една найлонова торбичка от България (там е жега!) ,и се връщате с по 2 куфара на колелца.Това съм го правил миналата година-пак даваха некви мачове.Почивката я купих от "Астрал холидейс", допълнителните нощувки си ги платих в "Посока"- зад хотел Плиска. Разписанието на влаковете си го изтеглих от сайта на техното БДЖ (РЕНФЕ-нямам латиница!)За отиване и връщане дават 30% отстъпка. Ако те интересува повече има доста информация- питай! Всичко в Каталуня е преведено на основните чужди езици-кастилски и английски . Проксима парада, пропера парада -се тая. Ребаха-Ребаиша. Ваш арх. Владимир Станимиров



Тема Re: съвет за пътуваненови [re: Ди]  
Автор3a3y (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 19:31



Здравей и от мен. Ето малко инфо от "втора ръка".
Мое познато семейство ходиха да Испания с Алма тур в началото на ноември. Още като им видяхме програмата, ги предупредихме, че ще е много тежка. За 7 дни 2 вечери не нощуваха в един град. Само път с автобуси и мъкнене на багаж. Върнаха се пребити от умора. Програмата им включваше Барселона, Мадрид, Севиля, Кордоба, Гренада и още някъде. Били са с екскурзовод на руски и нищо не са видяли. От тук им правихме списъци на интересните за тях места и накрая се оказа, че не са имали време дори за най-важните. В Мадрид са престояли по-малко от денонощие и са им направили само панорамна обиколка. На практика имаха най-обстойни знания за испанските пътища - чудесни били.
Така че помисли си дали искаш да те водят и да ти разказват.
Присъединявам се към колегата, който ти предложи да си го организирате сами. Ще се движите със собствен ритъм и ще видите това, което на вас ви е интересно. Навсякъде се продават туристически гидове, те ще ви информират за обектите в греда.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.