Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:44 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: да видим маршрутанови [re: kkkolio]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано16.08.07 10:08



В отговор на:

Защо обаче Виа Мишелин не дава и една стотинка тол кост... странно. За това попитах. А по този маршрут има ли някакви интересни меса?


Да не си му казал да търси най-евтиния път и да те е пуснал по Route Nacional? А то наистина от Клермон Феран до Бордо не навсядъке е магистрала, поне на моята карта. Не съм ходил нататък и нямам идеи за интересни места. На картата само Лион е маркиран като забележителност и някакви пещери около Brive la Gaillarde - между Клермон и Бордо. Може пък да не правите предварителна резервация между Анси и Бордо и да нощувате в някое село или малко градче - вижте за идеи. След дългото пътуване един ден селска идилия и спокойствие ще ви дойде добре.

Миналата година пътувахме от Андора към Анси и планирахме Авиньон, но много се забавихме с тръгването от Андора, така че засега съм се разминал с Авиньон. Той е много популярен като туристически обект - крепост, стар град, папска столица за известно време. Вярно, пътят по южната дъга е по-дълъг, но пък само магистрала. То може в Авиньон и на връщане да се отбиете - примерно Барса-Авиньон и на следващия ден Авиньон-Лазурен бряг.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: да видим маршрутанови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано17.08.07 08:21



Смяташ ли че просто така бихме могли да спрем в някое село и да нощуваме? Не е ли рисковано да попаднем на нещо скъпо. Така или иначе смятайки разходите искам да съм подготвен с спането, горивото и таксите. Другото ... Та във Франця поне Формула 1 и Акро имат най много и там е сигурно. С останалите нощувки още издирвам. С по-малките градчета е трудно

Колкото повече, толкова повече!



Тема Re: да видим маршрутанови [re: kkkolio]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано17.08.07 09:52



Не знам. То най-добре някой, който разбира френски, да се разрови по сайтове. Пък ако не ти се рискува - Етапите и Ибисите са насреща. Premiere class също стават. Формула 1 ги избягвай, нямат индивидуални санитарни възли.
Sorry за грешния линк вчера. Сайтът за хазаи е



Ето какво ми излезе, като дадох в гугъла търсене "Apartments Auvergne" - на първото предложение: - 85 евро за уикенд не е зле, нали?

Редактирано от Блaryн Kaлчeв на 17.08.07 10:14.



Тема Eвтините хотелинови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано19.08.07 10:16



Супер сайт. Благодаря. Зарових се здраво в него.

Етап, Ибис, Формула и пр.
А как става за трима - две стаи ли. Повечето от тях категорично не предлагат трима. А от друга страна шокиращи цени от 30 евро за стая. Всичко това истина ли е? Къде е измамата?

Къде е правилно да се търси храната по Франция и Швейцария?

Колкото повече, толкова повече!



Тема Re: Eвтините хотелинови [re: kkkolio]  
АвторEмил (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 10:54



Няма измама


Формула 1 ни струваше във Франция по 31 евро за стая. Стаите са за трима, но третото легло е над двойното.
Всъщност, я се обади да ти пратя малко снимки.



Тема Re: Eвтините хотелинови [re: kkkolio]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано21.08.07 10:07



Чисто теоретически е възможно трети човек да се качи на горното детско легло във Формула 1, Етап или Премиер клас. Ти знаеш моите габарити и не очакваш, че аз бих могъл да се кача. Но ще ти кажа, че и жена ми не успя да се качи, пък тя е под 1.60 м. 100% от стаите са двойки, 100% от стаите са напълно еднакви една с друга. Така че според мен е най-добре да си вземете две стаи. Или ако вземате една стая, да е в малко по-високото ниво - Ибис или Меркюр - всяко ниво добавя известна квадратура.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Eвтините хотелинови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано22.08.07 12:09



Taka e, ще се наложи две да взимаме. Какво ще кажеш за този -

за езерото или има по-добри места. Кажи каде в Дел Гарда е най-интересно.

Колкото повече, толкова повече!

Тема Re: Eвтините хотелинови [re: kkkolio]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано22.08.07 12:44



Около езерото Гарда е интересно едноименното градче - Гарда, намира се на югоизточния ъгъл на езерото, също Сирмионе - право на юг, вдаден полуостров (като Несебър). Ако се фенове на адреналинови въртележки - Гардаленд (

). Ако имате повече време - разходка с корабче към по-северната част на езерото. В южната си част езерото е разлято и широко, а на север се врязва като клин в Алпите.
Сигурно съм пристрастен, но по мое мнение това място си струва да му отделите много повече време, отколкото на Верона. Всъщност за Верона е достатъчен час-два - от площада на Арена ди Верона в стария град до къщата на Жулиета и обратно. Щерката да си носи дъвка (за залепване), листче и химикал, за да залепи любовното си желание ето тук:


Последния път спахме ето тук -

То е близо до това, което ти си намерил. Хубавото му е, че има басейн.

Редактирано от Блaryн Kaлчeв на 22.08.07 12:48.



Тема Миланонови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано25.08.07 13:51



Гарда лейк е букнато отдавна. Само да питам от Геноа за Гарда се минава през Милано. Възможно ли е и заслужава ли да се отбием за няколко часа? Къде може да се паркира и какво може да се види?

Колкото повече, толкова повече!



Тема Re: Миланонови [re: kkkolio]  
Автор Дивak (новак)
Публикувано25.08.07 18:17



Здравей, Милано е индустриален град, не е типично италиански и не особено красив. За няколко часа може да се види центъра, който си заслужава - катедралата (Duomo), замъка Castelo Sforzesco, La Scala (не знам дали са свършили с реставрацията обаче), модните бутици ако си падате по такива неща. Тайната вечеря на Леонардо се посещава само с предварителна резервация по телефона, наплива е голям.
Паркира се извън центъра, иначе ще ти е много трудно.
Ама като сметнеш големия трафик към и извън града и паркирането, ако времето е малко може би е по-добре да не спирате там, а да минете през някое по-малко градче - Бергамо, Мантуа, Верона... всъщност има много, но са по-встрани от маршрута.
Между другото Генуа не е нещо особено според мен, има голям аквариум, който не знам как се сравнява с този в Монако, и музей на мореплаването май беше. Между Милано и Генуа бих предпочел Милано.
Аз ако отивах към тия краища бих се отбил на юг от Генуа, Портофино и Sunque Terre, или към езерата на север от Милано, но и през Милано бих минал от носталгия, живях 1г там.

Редактирано от Дивak на 25.08.07 18:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.