Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:33 27.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Швейцариянови [re: kkkolio]  
АвторCилвия (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 11:11



Относно Швейцария:
Женева и Лозана- бих отишла отново и на двете места, но при дилема по-скоро ще избера Лозана. Там много ми допадна Олимпийския музей на крайбрежната улица /булевард по-скоро/. В същинската част на музея нямах време да влизам, но безплатна и публична е градината на музея, която съдържа любопитни и интересни неща: например макет от желязо на троен скок /постигнатата на олимпиада рекордна дължина съответно/. А вътре в музея безплатна е зоната с филателистичната колекция от олимпиадите - по години и държави - естествено, че разрових за български марки, много ми беше приятно наистина. А пред самия вход на музея има летва за висок скок и там на поставената плочка първото име е на Стефка Костадинова с постижението 2,09 м! В историческия център има хубава катедрала.
В Женева си бях набелязала Музея на историята и изкуството, но така и не стигнах до него. Обаче ако спреш там, препоръчвам разходка с корабче по езерото, защото е панорамна и дава поглед към разни вили, градини, Алпите... Има дълъг и къс маршрут - съответно - 2 или 1 час времетраене. Към билета получаваш карта и описание на местата, край които се преминава, а и звучи Audio guide на няколко езика.

А по брега на Женевското езеро, просто ме плени градчето Нион /Nyon/, макар и само транзитно да минахме.



Тема Re: Френската ривиеранови [re: Блaryн]  
АвторCилвия (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 11:15



Прав си естествено за Autostrada dei fiori, аз имах предвид магистралата на френска територия - за нея съм чувала, че французите си я наричат 'Слънчевата'. След няколко седмици ще я щурмувам отново на път за Барселона!



Тема Re: Френската ривиеранови [re: Cилвия]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано14.08.07 11:57



Виж ти, току виж сме пили по една сангрия там.
Аз си мисля да приема предизвикателството на Цермат. Да слезем на юг и после обратно покрай женевското езеро. Какви са възможните варианти за спане по Швейцария, малки или големи градове са предпоцчитане?

Редактирано от kkkolio на 14.08.07 11:59.



Тема Re: Швейцариянови [re: Блaryн]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано14.08.07 12:06



Разбрах те, да интересно е. Приема се. Още няколко уточнения. Около Цермат, предвид че е перлата, маже ли да се праспи нормално? Има ли конкретен сайт за швейцарските резервации или да търся из стандартните? А може би е по-добре на място, намира ли се?

Още нещо, конкретно Цуг заслужава ли си защото ми се струва че денят в който тръгвам от Залзбург към Швейцария е по - добре да се придвиза още на юг - например видях Алтдорф/нищо не ми говори/ но следващия ден ще е по-къдс планинския преход и ще има време за Цермат и изкачване, връщане, нощувка?

Благодаря отново

Колкото повече, толкова повече!



Тема Re: да видим маршрутанови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано14.08.07 13:27



Ето тук ще покажа част от маршрута на картата за корекции и предложения.

следва следва следва следва Франция този последния ми се види малко дълъг. Имаш ли идея къде може по-рано да се прекъсне за нощувка ?

А пропо как се плащат пътищата във Франция и Испания /като в Италия само на магистрали/ ?

Колкото повече, толкова повече!

Тема Re: Хотели по Ж. езеронови [re: kkkolio]  
АвторCилвия (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 13:33



Аз съм нощувала в Лозана, ето в този хотел, обаче в организирана екскурзия:
http://www.hotel-union.ch/default.htm
Точно до хотела имаше супермаркет от веригата COOP.

Но както по-долу споделих Нион ми хареса крайно много, а той е по-мъничък град. Следващ път бих искала да съм в по-дребно градче, това ми е личното усещане. Ето ти линк за хотели в региона:
http://www.region-du-leman.ch



Тема Re: Швейцариянови [re: kkkolio]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано14.08.07 17:12



Не знам някакъв конкретен швейцарски сайт за резервации, пиша си в търсачката "Apartments Switzerland" или на немски и ми излизат неща. Повечето са немскоезични. Миналата пролет бяхме ето тук:

. Резервацията е малко пипкава, тъй като повечето сайтове не са с онлайн резервации, а с мейлове на хазаи. Нашият човек ни отговори бързо, но докато се задвижи плащането (чрез Moneybookers.com), мина седмица. Сега като си гледам кореспонденцията, нощувката ни е излязла 280 франка за 4 души - апартаментът беше с 2 спални, огромен хол, всякакво обзавеждане, вкл. лаптоп с Интернет и тераса с изглед към Матерхорн. Друго удобство е, че е близо до гарата и обръщалото на маршрутките, така че не се налага да вземаш допълнително електрокар-такси (както вече посочих, в Цермат не може да си с кола).
Разбира се, има и по-малки апартаменти. Швейцарците са много точни в описанието на апартаментите - 1 1/2 стая се води хол+трапезария+кухня. Стаите са си стаи, разделени с врати, а не с портали или тем подобни мушийствания, на каквито съм попадал в Италия примерно.
Тъй като Цермат е ски-център, мисля, че ще си намериш свободни места, макар че и през лятото има много туристи - дойчовците умират да въртят педали из Алпите. Възможно е да намериш нещо без предплащане - по факс ти изпращат договор за наемане, по факс им го връщаш подписан, дето се казва, "на една честна дума" работят.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: да видим маршрутанови [re: kkkolio]  
АвторEмил (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 17:46



Здравей,
страхотен маршрут. Ние се върнахме от нещо подобно - София-Париж-Блоа /долината на Лоара със замъците/-Женевско езеро-тунела под Монблан-Венеция-Любляна
За френските магистрали - плащат се като в Италия и са скъпи. По-скъпи са от Италия.
Но имат много добри национални пътища - не са лоши и не се плащат. На местните карти са означени с R, тези които са платени са с А.
Пътната им мрежа е изградена по френски - никаква логика, нищо общо с Германия, внимавай с картте и табелите.
За скорост дебнат с камери и се плаща много - внимавай и с това



Тема Re: да видим маршрутанови [re: kkkolio]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано15.08.07 11:40



От Цермат до Анси можеш да минеш и по северния (швейцарския) бряг на Женевското езеро - може да е малко по-дълго, но все пак там е по-атрактивно.

А във Франция е сравнително лесно с нощувките, наавсякъде ги има конвейерните хотели. Примерно Авиньон е горе-долу по средата и има, какво да се види.

Магистралите във Франция са платени, и то скъпо платени (има неплатени отсечки около големите градове и там ограничението е 110 км/ч вместо 130). Някъде се плаща на къси отсечки (Париж-Мец и по Лазурния бряг), някъде - на по-дълги - с билетче, като в Италия или Хърватска. Навсякъде вървят кредитните карти. Пътищата RN (Route nacional) са качествени (то в сравнение с нашите всичко друго е качествено), но много пипкави - ограничения, кръгови движения (безброй!), светофари (безброй, даже и по селата). От друга страна си имат своето очарование, защото добиваш представа от френската провинция. Както Емил каза, означенията по градовете са доста объркани - не че няма табели, напротив - даже са в повече, но преминаването е истински лабиринт между кръгови движения. От съществено значение е да знаеш номера на пътя, който гониш.

В Испания има платени и неплатени магистрали - на картата на Мишлен са със синьо и зелено. Даже на отиване и връщане от Мадрид (откъм Сарагоса) платихме различна такса, защото на връщане хванахме друга магистрала. Ето една връзка по въпроса:



Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Редактирано от Блaryн Kaлчeв на 15.08.07 11:52.



Тема Re: да видим маршрутанови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано15.08.07 12:41



Добре, Цермат Анси се променя, не е голяма разлика.

Авиньон е много та юг от моята

, аз по този път мислех да се движа. Това е дълъг преход и няма да може да се излезе от магистралите. Защо обаче Виа Мишелин не дава и една стотинка тол кост... странно. За това попитах. А по този маршрут има ли някакви интересни меса?

Благодаря Благуне

Колкото повече, толкова повече!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.