Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Тема пътуване до Франциянови  
Автор hri1OO ()
Публикувано04.08.07 18:19



Здравейте,
Ще се движим с бус за района на Шамони- Франция. На отиване понеже ще ходим до Словенските Татри, ще минем през Румъния-Унгария-Словения-Германия-Франция. На връщане се двуомим дали по най-прекия път през Италия, или през Швейцария и Австрия.
Ще съм благодарен ако ми помогнете със следната информация:
Проблемно ли е по така описаното трасе спането на палатки? Трябва ли да гоним къмпинг или ако има други подходящи места и не правят проблем, къде е най-удачно? Има ли по-рискови райони за палаткуване в Румъния или Унгария?
Връщането през Швейцария или през Италия е по-евтино? Има ли смисъл да избягваме Сърбия? Има ли по-удачни варианти за връщането?
Трябва ли да си правим медицински застраховки, или удостоверенията от Здравната Каса за осигуряване, които май издават вече за пред Евросъюза са достатъчни?
Христо



Тема Re: пътуване до Франциянови [re: hri1OO]  
АвторБлaryн (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 22:14



Христо, на отиване ще минете през СЛОВАШКИТЕ Татри, не през Словенските. В Словения са Юлийските Алпи.
Не виждам разумна причина да минавате през Румъния, както на отиване, така и на връщане, освен ако нямате червени паспорти. Цената на ферибота при Видин е колкото на сръбските магистрали.

Колкото до връщането, най-бързият вариант е Шамони-тунел Монблан-Аоста-Милано-Триест-... През Швейцария и Австрия е по-дълго, но по-красиво. От гледна точка на палаткуването, нямам представа. Не би трябвало да има проблеми в Алпите, в Италия съм виждал палатки към езерото Гарда (по средата между Милано и Верона).

Надолу цените са за кола, за бус - не знам. Тунелът Монблан струва към 25 евро, магистралите в Италия са около 5 евро на 100 км. През Швейцария ще трябва да вземете годишна винетка от 25 евро, австрийската е 7.90 евро + към 15-20 евро на тунели разни.

По принцип медицинските застраховки не са задължителни, но те включват опции, които не ги включва здравната карта - транспортиране например. Има застраховка "Асистанс", която включва теглене на кола, настаняване на хотел до отстраняване на дефекта и т.н.



Тема Re: пътуване до Франциянови [re: Блaryн]  
Авторmoni (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 09:46



I az ne ti preporu4vam da minavate prez romania za6toto celia put ot Kalafat do Timi6lara e v remont.Na mesta putq napravo lipsva i kara6 po 4akul .Skoro mi se naloji da mina ot tam i patuvah 400km za 11-12h

.Feribota za leka kola s 2ma dy6i e okolo 30EUR.Taka 4e po evtino po burzo i po sigyrno e prez Sarbia.Hybavo e da si izkarate mejdynarodna zdravna karta.



Тема Re: пътуване до Франциянови [re: moni]  
АвторRASOL31 (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 12:26



Не си и помисляйте за Румъния!

Правят ремонт на пътя от Калафат почти до границата с Унгария .
360 км ги минахме за 7 часа при страшен пек и прах.
Върнахме се през Дева, Крайова и Бекет, но от там се пътува по-дълго и движението е много натоварено.

Ако все пак се решите, не забравяйте винетката и в двете посоки, иначе глобяват.



Тема Re: пътуване до Франциянови [re: Блaryн]  
Автор hri1OO ()
Публикувано05.08.07 20:10



Благодаря на всички за информацията.
Благун, обърках се докато писах със Словения

.
Понеже сме от Димитровград, ако изберем Румъния на отиване, вариантът през Дунав мост на Русе- Букурещ-Сибиу... не е ли по-добър или има доста изкачване по Карпатите?
За палатки научих, че не може да опънеш където падне, особено в някой страни, където може да ни глобят, но знам ли къде замръкнем.



Тема Re: пътуване до Франция [re: hri1OO]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано06.08.07 14:56



Димитровград-Белград-Будапеща - 1044.60 км, 10.00 часа
Димитровград-Сибиу-Будапеща - 1158.30 км, 14.40 часа

Не ги знам, колко са високи Карпатите, но дотам имате да щурмувате и Шипка.
Ако бусът ви не е в добро техническо състояние, по-добре на връщане не тръгвайте от Шамони към Швейцария (Мартини) - там си е също баир.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: пътуване до Франциянови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Авторннниkoлoв (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 16:46



До Сибиу преди 3 години пътят бе в отлично състояние - имам предвид настилката. От Букурещ до Питещи е магистрала, а след това е с доста завои, но приятен за шофиране до Rimnicu Vilcea /така и не се научих как се произнася на български/ и Сибиу. Карпатите не се изкачват, а се пресичат по долината на Олт.
На връщате от Шамони най-лекият за каране път е през тунела под Монблан и през Италия - предимно магистрали. За тунела обаче за автобуси и камиони искаха поне ЕВРО 3. Не знам как е за бусове. Иначе се обикаля през Албертвил.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.