Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:05 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Какво става със зелените карти?нови  
АвторPУФЪC (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 12:26



Все още не съм направил гражданска отговорност, защото имам усещането , че в момента е пълен хаос по въпроса за зелените карти.Така и не разбрах досега как ще мога да пътувам в чужбина с колата си. Ако някой може да ми помогне, предварително му благодаря.Предполагам , че темата ще бъде интересна и за други посетители на форума.



Тема Re: Какво става със зелените карти?нови [re: PУФЪC]  
Авторswimmer (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 20:02



Доколкото разбрах англичаните не са подписали многостранното споразумение и затова е необходима зелена карта.Според мен е необходимо да обърнем тоягата откъм другия край за разни инглиши и либийци.



Тема Re: Какво става със зелените карти?нови [re: PУФЪC]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано04.01.07 10:43



Зелена карта трябва да получиш от застрахователя на гражданската отговорност. Доколкото разбрах снощи от бТВ, трябва да си е ЗЕЛЕНА, т.е. да изглежда като класическите зелени карти, а не някакво удостоверение. Ако застраховката ти е с клауза "Ще излиза от България", не би трябвало да има проблеми. Може би застрахователите не са наясно, какво да издават и им трябва седмица-две, за да влязат в час. А и нали се очакваше да се подпише спогодбата, наистина англичаните играят мръсен номер.

За другите неща - че искали международни книжки - си е пълна дивотия. Толкова години не искаха, сега се сетиха! В такива случая нашите граничари трябва да въведат реципрочност и да връщат гърци без международни книжки. Само така ще се задвижи тромавата им балканска бюрокрация.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Какво става със зелените карти?нови [re: PУФЪC]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано05.01.07 22:22



Днес си взех зелената карта - без допълнителна такса - от застрахователя по гражданска отговорност (не е редно да посочвам името му, ще прозвучи като реклама). Тя изглежда досущ като миналогодишната, като няма нито една задраскана държава, демек важи не само за ЕС, а за Сърбия, Турция, Македония, Хърватска и т.н. Още през другия уикенд ще я тествам, за да изядем по янкой рощил в Пирот.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Какво става със зелените карти?нови [re: PУФЪC]  
АвторPyфъc (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 09:30



Благодаря ти за информацията.Ще очаквам с интерес да споделиш какъв е бил резултата . Аз днес ще правя застраховка заедно със зелена карта. Няма да крия застрахователя защото смятам , че това тук няма значение. Ще я правя в Бул инс и както ми обясниха е 130 лева и важи само за страните от Европейската общност. Така , че не включва Сърбия, Македония и Турция. За мен все още информацията е доста противоречива и ще бъде интересно ако има някой който се е възползвал от гражданската отговорност и зелена карта и е пресичал границата ни с Гърция след 01.01.2007г. Благодаря Ви предварително на всички които се включат с полезна информация.



Тема Re: Какво става със зелените карти?нови [re: Pyфъc]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано08.01.07 11:19



Да, видях в днешния "Капитал" снимка от зелена карта със задраскани всички държави извън ЕС. Но Булстрадските зелени карти идват без нито една задраскана страна (все пак Булстрад е "дядото" на зелените карти у нас - не вярвам да правят някаква издънка).
Което е честно, тъй като за доплащането за клауза "Ще излиза от България" (дали ще го наречем доплащане или неползване на отстъпка - все едно) застрахователят ти покрива всички страни от зелената карта - т.е. цяла Европа без Русия.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Какво става със зелените карти?нови [re: PУФЪC]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано08.01.07 13:38



Цялата простотия идва от това, че онази патка Агаин и подчинената и институция не принудиха застрахователите да приемат единни норми за съобразена с ЕС ГО. Така се роди поредният нашенски специалитет "тука има, тука нема", за разнообразие версия ГО. Само в България се допуска някой да дава отстъпки ако колата се кара само у нас, да има ненам си къв вид карти, дето видиш ли трябва да си ги поискаш или да попиташ, да се увериш, че не са ти пробутали ГО "без" и т.н. После, не ми е ясно, как се допусна някой застрахователи да ти включват Сърбия и Македония в системата, а други не. Аз имам една служебна кола от Чешкия клон на фирмата, дето от 4 години насам (още преди да влязат в ЕУ) в ГО-то и се включват тези държави и никога не е имало проблем.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: Какво става със зелените карти?нови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано08.01.07 18:21



В допълнение на това застрахователите до последно мълчаха и криеха офертите си. Пък това, че не са дали на клиентите си зелена карта, знаейки, че някаква там квитанция или "удостоверение" не върши работа, си е безобразие.
Същата неизвестност и хаос - със здравните застраховки (пак на принципа "тука има, тука нема").

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Отклонениенови [re: Mишo Шaмapa]  
АвторБaйнo Льo (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 17:16



Малко извън темата - убав човек си щом слушаш Рамщайн и ги цитираш. Що ти требва да се наричаш Мишо-Шамара тогава?



Тема Re: Какво става със зелените карти?нови [re: PУФЪC]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано10.01.07 22:53



И аз си взех днес зелената карта. Съвсем зелена си беше и нито една държава не е задраскана. Имах съмнения и притеснения, щото съм се застраховал от първи ноември, но хората са професионалисти. Застраховката ми е при Армеец, всъщност ползвам застрахователен брокер за тия услуги и са много точни. Дават максимума и каско важащо за чужбина и каквото там ... надминаха очакванията ми.

Абе дай Боже да можем повече да ги ползваме тия карти!

Всичко е възможно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.