Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:36 29.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Модератор ?нови  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано20.07.07 14:03



До началото на тази година подобен въпрос би звучал нелепо - ама как така модератор, ние сме интелигентни, обиколили сме целия свят, знаем как се общува коректно.

За съжаление, през първата европейска година на България, клубът беше залят и продължава да се залива отвън с всякаква помия от голобради лайненца. Оказва се, че клубът служи не за информация и споделяне на впечатления, а за опити за примитивна духовитост (тъпизми беше понятието). Как да виним инцидентните гости на клуба, че през ден задават въпроси като "Евтини квартири в Гърция" или "Пускат ли с лични карти в Париж". Ами то първите две страници са проядени от метастази и вес повече теми стават нечетими. "Старите кримки" не обръщат внимание на глупостите, но е факт, че в тази година на рязко увеличени пътувания по света клубът върви по нанадолнище. Защото когато метастазите не се лекуват оперативно, изходът е летален! Служебният модератор Венабили хигиенизира отвреме навреме, но на нея и висят още сума клубове и просто не е в състояние да го прави непрекъснато.

Въпросът за модератор беше отправен и през пролетта и мненията бяха разнопосочни. Аргументите "против" се базираха на свободата на словото. Но каква е тази свобода на словото на 2-3 души, която пречи на свободата на информация на десетки? И не може ли тази свобода да се упражнява в някой друг от клубовете на дир.бг - има ги всякакви - попържни, шантав клуб и т.н.

Не считам обаче, че модерирането е само право. Според мен то е и задължение за някаква подредба в клуба.

Затова отварям отново следните въпроси:

1. Има ли нужда от неслужебен модератор в клуб "Пътешествия"?

2. Вашите идеи за подобряване структурирането на темите в клуба.

3. С какви задължения и с какви права трябва да бъде евентуалният модератор?

П.П. За съжаление проблемът с логванията продължава (аз също не мога да се логна с оригиналния си ник), но по възможност, моля отговаряйте с никовете си!

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Модератор ?нови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано23.07.07 09:11



Аз смятам, че е крайно необходимо!

Това по-скоро е обръщение към всички останали в клуба пътешественици, които още го посещават.

Моля ви, кажете си мнението!

Защото съвсем скоро няма да имаме клуб.
Защото простотията винаги взема връх.
Защото вече никой не иска да пише тук.
Останаха само анонимните лайнометчета.

Разбирам, че не ви се занимава, но това е "нашата градинка, боклуците пред нея са наши, ние трябва да си ги изчистим"

Благодаря Ви

Колкото повече, толкова повече!



Тема Re: Модератор ?нови [re: kkkolio]  
Автор m_v (devoted)
Публикувано23.07.07 10:12



С оглед на простотията, която се шири из клуба в последно време, аз също съм на мнение, че трябва да има модератор, задължително е, иначе няма оправия с разни скучаещи недоразумения на природата.



Тема Re: Модератор ?нови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор MonaMonsano (непознат)
Публикувано23.07.07 11:49



Обикновено пиша тук нерегистрирана (мона), за по-бързо. Тази тема обаче е сериозна, затова се логвам.

Харесвам този клуб. Интересни са ми пътеписите на другите пътешественици. Чета и гледам снимки от непознати за мен места. Когато планувам пътуване, влизам тук, за да търся информация или да попитам. Отговарям на въпросите на другите, когато имам какво да кажа. Получавала съм ценни съвети, а се надявам и аз да съм била полезна на някого тук.

А сега конкретно по темата:

1. По принцип съм против модераторите, защото много ценя свободата. Границата между модераторство и самоуправство е много тънка и се страхувам, че е много лесно да бъде премината. За съжаление, трябва да призная, че е наложително от време на време някой да прочиства глупостите и просташките изцепки. Така че, ако ролята на модератора ще се изразява в това да размаха метлата отвреме навреме, тогава съм "за" избор на модератор.
2. Струва ми се, че би било добре, да се заковат на първа страница няколко теми с обща информация - относно визови изисквания и прочие общовалидни неща, така че да няма всяка седмица питания "може ли с лични карти в Париж".
3. Предлагам и да се отдели място, в което да се споделят мнения за условията в хотели в чужбина, така че това да бъде полезно за други хора, насочили се в същата дестинация.



Тема Re: Модератор ?нови [re: Блaryн Kaлчeв]  
АвторCилвия (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 13:35



Искам да има модератор. Най-вече за да се чисти форума от безмислени, нескопосани псевдо-духовитости при всеки въпрос, зададен от новите гости. Аз по принцип не съм старо куче тук /даже още пиша като нерегистрирана/, но от години участвам в друг международен форум, където е истински приятно. Искам и тук да е така, за да си общуваме българи на български език по темата за общото ни хоби и страст - да пътуваме и да споделяме.
Основно бих искала модераторът да разчиства оф-топик коментарите и откровените безсмислици. От оживените дискусии по въпроси за добри/лоши агенции, транспортни фирми, хотели и т.н. по принцип печелим. Но нищо не печелим от темите, разводнени с тъпизми.
Относно структурирането на темите: пътеписи, съвети, въпроси, ансонси /тук в последното да стоят разните оферти, които от време на време се появяват/. Например още не намирам време да разкажа подробно за няколкото си дни в Швейцария, но един пост с 5-6 съвета бих написала, за да може някой нов като потърси да си отговори евентуално на някой от въпросите. Тук ползвам случая да благодаря на Благун и други, които ми отговориха с полезни идеи на въпросите и ми бяха от голяма практическа полза. А модерираните клубове имат също библиотеки за бързи и полезни връзки. И през ум не ми минава, че модераторът ограничава свободата на пишещите или че властва - та това да не е кралство, да му се не види?!



Тема Re: Модератор ?нови [re: kkkolio]  
Автор juriwaro (непознат)
Публикувано23.07.07 20:24



Едни дишат лепилце, други дърпат съученичките, трети драскат по нета. Щом ги влече - нека. И тук е както и на улицата, а спамът даже е разведряващ в сравнение с този по африканските пазари. Въпросът е дали искаме клубът да прилича на пазар и какво може да се направи. Аз лично нямам проблем нито с цивилизацията, нито с дивотията. Нетните диарии пречат най-вече на търсещите информация и ще е хубаво повече хора да се изкажат по темата, за да не се стига до авторитарни решения от регистрирани юзери, стари кучета итн. А че модерацията ще е под формата на санитарна, а не поголовна сеч би трябвало да се разбира от само себе си. И най-накрая, за да не се правят сметки без кръчмаря - има ли желаещ(и) за модератор(и)?



Тема Re: Модератор ?нови [re: Блaryн Kaлчeв]  
АвторДимитъp_дoмoceд (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 23:53



Аз не мога да се логна не само с оригиналния си ник, но и с произволен новорегистриран. Което е по-голям проблем от липсата на "ред" в клуба.
Иначе - по мнението ще ме познаете


Не се е променило - против съм всякакво модераторстване, надхвърлящо компетенциите на служебното.

1. Не.
Ако служебният е прекалено зает, може евентуално на доброволни начала да му се подксазва коя непредизивкана псувня да изтрие. И нищо повече.

2. Клубът да не се структурира.
Аман от разпоредби. Същността на един форумите е в това темите да се появяват и потъват динамично. Те за това са форуми. Има си достатъчно "подредени" сайтове за пътеписи и за обяви.
Това че през седмица някой пита за евтин хотел в Париж в никакъв случай не означава, че точно такава тема трябва да се закове най-отгоре. Париж ми е любим град, но тези теми си е съвсем редно да се появяват и да потъват. Информацията в отговорите остарява, днес ще отговори един, утре - друг, който има по-пресни впечатления. Нищо лошо няма.

3. Подвеждащ въпрос, преполагащ положителен отговор на 1.
Ако някой от участниците в клуба гоп сърбят ръцете нещо да подрежда и класифицира или пък просто има желание да се нагърбва с административни задължения, нищо не му пречи да си направи собствен сайт. Там ще разполага с всички права.



Тема Re: Модератор ?нови [re: juriwaro]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано24.07.07 00:30



Аз може би изглеждам прекалено напорист, но това идва от голямата помощ която съм получавал тук. Сега ако се появи някой с въпросите си, просто ще бъде залят с остроумията на флеймърите и толкоз. Този клуб се развиваше страхотно и сегашното му обречено потъване ми е крайно неприятно. За унищожаването на нещо е нужна много по-малко енергия от колкото за създаването му. Знаете как е с колите, един пирон за 3 секунди по фасадата иска работа една седмица. Толкоз много неща съм видял да се съсипват от немукаед, че ни искам да се случи и тук. За това се пъна. А относно правилата непрекъснато се изкушавам да цитирам един покоен приятел "Бичът определя съзнанието". Както всяко обществено нещо оставено на свободната воля у нас се убива, така ще случи и с клуба. Не схващам страха от модератор. Тази власт пари не носи. Това е доброволен труд. Докато пишех това видях поста на Димитър. Долу тираните

добре де ама и ти вече не идваш тук да пишеш, имаш сайт където си се опазил от помията. А ти си пътешественик когото тук всички ценят. Както и да е извинявам се ако съм досадил.

Колкото повече, толкова повече!

Тема Re: Модератор ? [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор Cтoйчo (новак)
Публикувано24.07.07 08:56



Провокираха ме и мен да изразя становище:
1.Има нужда от модератор-либерал. Т.е.широко скроен привърженик на свободата на словото
2.Нека бъде както си е - съгласен съм с Димитър-домосед, че ако някой вече е питал за хотел в Париж (или за лични карти на гръцка граница) - не е нужно да се качва най-горе. Нека тези теми плавно минават назад. Ако един месец по-късно някой зададе същия въпрос - няма проблем, или някой ще му отговори или няма да му отговори - все едно
3.Да трие само откровените псувни и тъпоумия от вида "...а ти идиот ли си?"

Понеже съм модератор на

, мога да ви кажа отсега, че това е малко бамбашка работа и иска известно себеотдаване и готовност да слушаш (четеш) доста глупости

моите пътешествия

Тема Re: Модератор ? [re: Cтoйчo]  
АвторCтaнoй (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 09:06



Извинявайте, че ви се бъркам, но можете ли да ме насочите към евтин и хигиеничен хотел в Париж? За предпочитане е да е разположен в Сен Дени и да има хавлиени кърпи по стаите. Също така знаете ли цени на миньорските вагонетки в Солун, от къде до къде возят и могат ли да се купят билети само срещу лична карта или натурален акт?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.