Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:21 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За Англия - с лични карти ли???нови  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 08:41



Един въпрос, който изведнъж стана много важен! След десетина дена пътуваме за Лондон. Синът ми е на 17 и задграничния му паспорт е с изтекъл срок. Мислите ли че ще имаме проблем по летищата да пътува с личната си карта? Скоро пътувах до Брюксел и нямах никакъв проблем - навсякъде ми искаха само карта, ама след последните терористични изпълнения в Лондон и Глазгоу??? Пишете ми, ако знаете нещо, ако трябва да взема да му извадя спешно един задграничен...





Тема Re: За Англия - с лични карти ли???нови [re: Hиkи]  
Авторkoн-виxporoн (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 09:03



Вместо задграничен паспорт, по-добре да отвъртиш два шамара на малкия посерко.



Тема Re: За Англия - с лични карти ли???нови [re: Hиkи]  
Автор STANOEVUS (непознат )
Публикувано04.07.07 09:14



преди един месец се върнах,искаха ми паспорта,личната карта не и обърнаха никакво внимание,така че бегом към паспортното





Тема Re: За Англия - с лични карти ли???нови [re: Hиkи]  
АвторCъни (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 09:18



На цялата територия на ЕС + Исландия и Норвегия може да се пътува с лична карта!!!! Международен паспорт ти трябва само когато пътуваш за чужбина (извън ЕС)!!!



Тема Re: За Англия - с лични карти ли???нови [re: STANOEVUS]  
АвторCъни (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 09:22



Не заблуждавай човека!!! На много летища и граници все още искат паспорт, защото граничарите не са добре запознати коя държава е в ЕС и коя не, но ако нямаш паспорт те са ДЛЪЖНИ да приемат личната ти карта или шофьорската ти книжка!!!!!
Ако си само с лична карта едиствената неприятност, която може да ти се случи е да те забавят докато проверят България член ли е на ЕС!!!



Тема Re: За Англия - с лични карти ли???нови [re: Cъни]  
Автор STANOEVUS (непознат )
Публикувано04.07.07 09:33



отиди до лондон и пробвай доколкото разбрах те нямат лични карти,ползват само паспорти...
те знаят много добре че сме в евросъюза иначе биха ми поискали и виза??
може би не съм прав,но и на мен и на жена ми поискаха паспортите не пътувам за първи път,никъде другаде не са ми искали паспорта в евросъюза.
по добре ли ще е да те върнат или да си носиш и паспорта и да не се занимаваш с излишни главоболия?????

Редактирано от STANOEVUS на 04.07.07 09:39.



Тема Re: За Англия - с лични карти ли???нови [re: Hиkи]  
АвторБлaryн (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 10:08



На това място:

си го пише. Този сайт се поддържа винаги в актуален вид - още на 02.01.2007 беше отразена промяната в статуса ни с ОИбединеното кралство, а именно:
"/ 04JUL07 / 0703 UTC
National BULGARIA (BG) /Embarkation BULGARIA (BG)
Destination UNITED KINGDOM (GREAT BRITAIN) (GB)
UNITED KINGDOM (GREAT BRITAIN)
Passport or National Identity Card required.
Visa not required"



Тема Re: За Англия - с лични карти ли???нови [re: Блaryн]  
Автор STANOEVUS (непознат )
Публикувано04.07.07 15:20



Аз просто споделих какво ми се случи преди един месец,подадох
си личната карта кпп-еца ми поиска паспорт и каза че личната карта не му е нужна след представянето на паспорта го погледна и каза welcome....
това е.незнам ако нямах паспорт какво щеше да стане не ми се спореше излишно....
нека някой друг да сподели как е влизал в англия..


Редактирано от STANOEVUS на 04.07.07 15:22.



Тема Re: За Англия - с лични карти ли???нови [re: STANOEVUS]  
Автор jeni4ka (новак)
Публикувано04.07.07 18:47



Tова на кое летище е било? Аз си влизам и излизам без проблеми само с лична карта. Моя паспорт също е изтекъл.
Те англичаните са разбрани. Там като си прав се спори и отсъждат в твоя полза





Тема Re: За Англия - с лични карти ли???нови [re: Блaryн]  
Авторaldo (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 11:52



Полезен сайт за което благодаря, но не мисля, че при спор със съответните власти биха взели под внимание информацията в него. Ако има такава инфо на сайт на оторизирана институция на EU, това определено би било силен аргумент. Нека ако някой е запознат да даде адрес.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.