Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:38 25.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Солун-гара-Бяла кула,питанканови  
АвторSali (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 18:52



Можете ли да ми кажете къде се намира гарата в Солун и близо ли е тя до Бялата кула.Имам идея вече да ида до Солун с влака от София, ама искам да знам някои последни подробности- гарата ,на която пристига влака къде се намира ,лесно ли може да се стигне от там до Бялата кула ( защото тя ми е много добър ориентир).Защото се притеснявам да не се загубя .Просто се опитвам да си го представя.Разглеждах един сайт ( мапс-карта спътникови снимки) и там намерих само Бялата кула и яхтените пристанища:)



Тема Re: Солун-гара-Бяла кула,питанканови [re: Sali]  
Автормoнa (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 19:26



Като слезеш от влака и излезеш от гарата, тръгваш по булеварда наляво, казва се Егнатия. В момента текат ремонтни дейности. Вървиш все направо, подминаваш хотел Вергина на десния тротоар, после хотел Capsis на левия и вървиш все направо (около 15-20 минути), докато стигнеш Hondos Center (десния тротоар). При Хондос Център свиваш по пряката надясно и вървиш само по нея, докато излезеш на крайбрежната улица, казва се Никис, местните я наричат Паралия (тоест Крайбрежна) . Тя минава покрай Бялата кула.
Разстоянието от гарата до Бялата кула не е малко, примерно 40 минути пеша. Но няма начин да се изгубиш.
Поздрави!



Тема Re: Солун-гара-Бяла кула,питанка [re: Sali]  
АвторRocancourt (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 09:15



ти за гугъл ърт не си ли чувал ? хехе ... би ти свършила добра работа, особено про-версията.
бтв в горния тулбар, един инструмент като линия. Може с нея да се измерва произволното разстояние м/у 2 точки или на пътечка( от повече точки) от гарата до кулата ми изкара 2,7 км (виж картинката)


иначе и аз си мислех , да ходя към солун ама за няколко часа. май са около 5 свободните часове. Предпочитам маршрута: рейс пред гарата който върви по егнатия) до аристотелис ( не знам кои рейсове вървят, ако някой знае нека каже ) , разходка по аристотелис ( тяхната витошка) , стигаш до никсис , крайбрежната, там може пеша до бялата кула, но тъй като е малко времето, знаете ли автобуси които да вървят по никсис ?, че да не се губи време. Яденето, мисля от къщи да съм наял добре, после там . Знаете ли около гарата,ресторант-механички,евтини,да има сякви манджи. не просто бира и картофки?По никсис или бялата кула яденето сигурно ще е по скъпо.



Тема Re: Солун-гара-Бяла кула,питанканови [re: Sali]  
АвторБлaryн (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 12:24



Може би тази карта ще те ориентира. Гарата е синята точка долу вляво. Долу може би са номера на автобуси.





Тема Re: Солун-гара-Бяла кула,питанканови [re: Sali]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 18:27



А сега някой ще ми каже ли линк, от който да мога да се ориентирам, така, че да си намеря дадена улица в Солун,като напиша името й в полето за търсене ( като например интерактивната карта за София.Само че за Солун.например искам да си намеря улица: "Aghiou Mina"-3.
Или :"Leoforos Nikis"21?



Тема Re: Солун-гара-Бяла кула,питанканови [re: sali]  
Автормoнa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 18:49



http://www.saloniki.org/map/map_en.htm
Дано да греша, но такава карта, каквато искаш, няма. На горния линк е някакво бледо подобие на интерактивна карта. Не мога да ти помогна за Aghiou Mina 3, но с Leoforos Nikis 21 е лесно - това е крайбрежната улица, която минава покрай Бялата кула.



Тема Re: Солун-гара-Бяла кула,питанканови [re: sali]  
АвторБлaryн (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 18:59



Ами на

можеш да дадеш адреса и системата ще ти покаже точно на картата, как да стигнеш. Само че трябва да изпишеш адреса без нито една грешка. Специално с твоя адрес се упражнявах и го намерих - до пристанището. Никис е ясен, за това "жокер не ми требе" - това е крайбрежният булевард, той е еднопосочен в посока от присатнището към Бялата кула.



Тема Re: Ami ako iskam da:)...нови [re: Блaryн]  
АвторSali (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 12:06



Добре де, слизам на гарата в Солун и тръгвам към Бялата кула.И пресечките по крайбрежната улица.И решавам да спя за една или две нощ в някой хотел наоколо.Как вървят горе-долу цените за спане.А някой знае ли от къде тръгват автобусите за София от Солун? ( питам, за да имам поне един резервен вариант за прибиране обратно за София.И в кои дни има транспорт за София- или Сандански)?



Тема Re: Ami ako iskam da:)...нови [re: Sali]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано13.07.07 22:12



Уф, ама това всичкото го пише в Гугъла....Пък и помня как преди време се възхищаваше тук от самостоятелните си пътешествия из Гърция. Та по съшия начин, като тогава.....




Цените на хотелите в Солун не вървят добре, по-добре не питай. Да не говорим, че в самия град да се намери хотел без предварителна резервация е като да играеш тото.
Автобусите за София тръгват от гарата, има поне по пет на ден, в някои дни и повече. Сега покрай жегата май че са отменили дневните рейсове, но все няма да останеш нетранспортиран.



Тема Re: Солун-гара-Бяла кула,питанканови [re: Sali]  
Авторkoн-виxporoн (Нерегистриран)
Публикувано14.07.07 12:05



Солун е опасно. Никога не бих си заложил главата в торбата. Ако все пак искаш да заложиш главата си на карта, от Кирия Мистогрихия можеш да вземеш едни вагонетки до Бялата Кула, или както е по-известна "Кулата на стенанията и изтръгнатите нокти". Ще се движиш около час, през стари изоставени уранови галерии, със скорост около 5-6 хектометра за квазисекунда. Единственото осветление са мъждиви петромаксови лампи, които засилват чувството за обреченост. В самата кула можеш да пробваш и месинговите клинци за пръсти на крака, в уж обитаваното от духове мазе "Костас и рошавите самодиви". Цената също не е за пренебрегване, само сто драхми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.