Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 27.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Парижнови  
АвторStancявьз (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 19:02



Здравейте. Началото на юли ни предстои 4 дневна екскурзия до Париж. С цел да избегна ненужно лутане и губене на време там искам от тук да предплатя някои по-интересни екскурзии, като например Лувър, Версай, автобусна обиколка и т.н. Има обаче едно нещо, което силно ме смущава. Екскурзиите, предложени от туроператора (една от големите и известни фирми у нас) са в пъти по-скъпи отколкото на сайта на съответната забележителност. Така например да си предплатя от тук за Лувъра ми струва EUR 39, докато на сайта на Лувъра цената е EUR 9-13. Питам се къде е уловката... Минавка ли е ако платя от тук повечето пари и получавам ли нещо повече? Много моля ако някой е бил в Париж или пък знае да каже. Предварително благодаря!

П.С. Туроператорът твърди, че не си слага горница в/у цените, това им давал партньора им там.



Тема Re: Парижнови [re: Stancявьз]  
Автор Дивak (новак)
Публикувано26.06.07 20:20



Ами питайте фирмата какво предлага, вероятно екскурзовод на някакъв език, но какъв и дали, няма кой тук да ви каже. Вероятно има и трансфер от хотела, ако сте в Париж със същата фирма.
Иначе това на сайта си е само билет за музея, без нищо друго.
Аз лично никога не ползвам предплатени екскурзии, според мен няма никакъв смисъл. Иначе за Турция имам опит преди години, ако платиш на агенцията в Бг, плащаш точно 2 пъти повече отколкото ако намериш същата екскурзия на място, а двата варианта пътуват заедно с един микробус и един екскурзовод. Естествено хората от тур. агенция в Бг и те деца хранят, простено им е.

Редактирано от Дивak на 26.06.07 21:04.



Тема Re: Парижнови [re: Stancявьз]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 21:41



Виж, като цяло, предплащането спестява опашките, които в началото на юли ще са налице... Иначе, мисля си че конкретно за Лувъра не си струва да предплащаш, там нещата вървят бързо. Имам предвид опашката. Моето лично мнение е ако си там за 4 дни, Версай ще ти дойде излишен. Просто в Париж има много други чудесни места, а във двореца ще загубиш доста време, без да видиш кой знае какво. Огромната разлика в цените май идва от това че ще ви транспортират до съответното място и вероятно ще има някакво екскурзоводско обслужване. Иначе не пропускай Д Орсе и Бобур - страхотни галерии, но не забравяй и разходките по улиците - Латинския квартал, Ла Сите, другия остров Забравихмуимето, Шанз Елизе, Дефанс ... Приятно прекарване!
ПП Хубаво е и в музея на Огюст Роден и в една от сградите на техния природонаучен музей - Гран галери л еволюсион /много приятно място/. Готино е и в Дисниленд, но там не е толкова френско...





Тема Re: Парижнови [re: Hиkи]  
АвторStan (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 10:06



Благодаря. Горе-долу и аз така смятах, още повече че хотела ми се намира на пешеход оразстояние от повечето забележителности.
А нещо друго важно - колко трува карта за метрото за 1 и за 3 дни и включва ли и останалите видове транспорт?



Тема Re: Парижнови [re: Stan]  
Авторlover (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 13:07



аз си бях купила карта за пет дни и ми беше много изгодно, но вече не си спомням цената... що се отнася до предплатени услуги, нищо не ти е по-изгодно от плащане на място..вече са ти препоръчали музея на Огюст Роден и по принцип малките тематични музеи са за препоръчване в мегаполисите...непременно препоръчвам разходка в Монмартър...



Тема Re: Парижнови [re: lover]  
АвторLora (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 13:15



Билетчетата за метро и автобус са едни и същи. Цената е 1.40 или 1.50 не си спомням точно, но ако си купиш карнет (10 билета) са 10.90. Дните са много малко, но си заслужава. Избери си 1 , 2 музея след това ще се измориш и нищо няма да запомниш. Разходи се да усетиш атмосферата. Заслужава си Бобур и Дефанс, Монмартър и Сите. Това ще ти запълни времето изцяло. Приятно прекарване.



Тема Re: Парижнови [re: Stan]  
Автор Eдинтип™ (много търсен)
Публикувано27.06.07 22:25



Карта за метрото за една седмица струва 20 и няколко евро и е валидна за трамвая, автобуса и RER (само за І зона, ако ще ходиш във Версай, трябва да си купиш билет от 2,70 в едната посока). Носи си задължително снимка, продавачката на билети ти я изрязва и я залепва на картата.
Пази си билетчетата докато излезеш!

Редактирано от Eдинтип™ на 27.06.07 22:26.



Тема Re: Парижнови [re: Eдинтип™]  
АвторCarlos (Нерегистриран)
Публикувано01.07.07 00:56



Миналата година изкарах в Париж около 2 седмици.

Моите съвети са:

1. Вземи си карта за музеите - започват от 30 Евро и ти включват входа за почти всички музеи. Не влиза качването на Айфеловата кула, което се плаща отделно. Но Версай, Дали, Пикасо, Лувъра... и всичко що се сетиш, ти влиза в цената. Най-евтината, която видях беше в Метрото.

2. Ако не искаш такъв пас, вземи си седмична карта за транспорта, както е посочил колегата отгоре. Миналата година струваше 15 евро. Необходима е малка снимчица. Много изгодна цена и си джиткаш свободно из 1-2 зона, където са забележителностите. Фуникюлъра, който те качва до Сакре Кьор също влиза в цената.

3. Само за Лувъра, ако имаш кредитна карта(не знам дали става кеш), можеш да си купиш билети без опашка от машинните автомати. Как да ти обясня само къде са??? Значи, като влезеш в Лувъра отстрани, където е спирката на Метрото за Лувъра, окъм Риволи, и влезнеш направо, има Food Court, и точно там, отпред има няколко машини за продаване на билети. Беше 8.60 Евро през Юни 2006. Сега нищо чудно да е по-скъпо. Отпед имаше една легнала крава с окичени по нея бижута.

4. Не пропускай удоволствието да хапнеш в Латинския квартал. Силно препоръчвам морските деликатеси нанизани на шиш.

5. От-до летищата транспорта е много добър. Има и автобуси, може и с метрото (RER). Roissy bus обикновено спират пред терминала, и бяха 8 Евро до центъра в едната посока.



Тема Re: Парижнови [re: Eдинтип™]  
АвторCarlos (Нерегистриран)
Публикувано01.07.07 01:02



Извинете ме.

Ето, намерих паса за който говорих.
http://www.parismuseumpass.com/en/pass_tarif.php

Къде го продават:
http://www.parismuseumpass.com/en/pass_points.php?categoriepointvente_id=3
http://www.parismuseumpass.com/en/pass_points.php?categoriepointvente_id=1
http://www.parismuseumpass.com/en/pass_points.php

Кои музеи и сайтове включва:
http://www.parismuseumpass.com/en/musees_liste_nom.php



Тема Re: Париж [re: Stancявьз]  
АвторEднopor (Нерегистриран)
Публикувано01.07.07 10:06



Според мен недей да ходиш в Париж!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.