Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:41 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Тема ПЪТУВАНЕ ДО МЕТЕОРАнови  
АвторBEHИ (Нерегистриран)
Публикувано20.06.07 15:46



През месец Август планираме почивка в Предел. Идеята ми е да посетим за 2-3 дни Метеора и Едеса. Проверявах тур операторите, но явно август почиват. Кажете ми моля какъв маршрут трябва да минем. Изхода ще ни бъде през Кулата. Освен това и евентуална нощувка - къде. Скоро познати са пътували и споделиха, че гръцките полицаи са се държали отвратително-заяждали се за какво ли не-за пари. Моля за отзиви и коментар. Все пак ще бъдем с дете на 10 години. Благодаря предварително.



Тема Re: ПЪТУВАНЕ ДО МЕТЕОРАнови [re: BEHИ]  
Автор Дивak (новак)
Публикувано20.06.07 18:40



Най-добре нощувайте под Метеора - градчето се казва Каламбака, има и едно село - Кастраки, то е още по близко. Има много хотелчета. За Едеса не знам. Не мисля че полицаите ще се заяждат, но спазвайте стриктно ограниченията, а не да карате по български.



Тема Re: ПЪТУВАНЕ ДО МЕТЕОРАнови [re: BEHИ]  
Авторcatet (Нерегистриран)
Публикувано20.06.07 23:08



Здравейте!В началото на м.май бяхме до Метеора при това с две деца на 12 години.Първата нощувка на къмпинг близо до Катерини.На следващият ден около 10ч бяхме на Метеора,горещо препоръчвам нощувка в село Кастраки/телефона го бях взела от тук,за което благодаря/0030 24320 22504 Никос-говори англ.език за 36 евро стая със спалня и 2 легла,3 балкона супер.През август е много топло,затова от Каламбака посетете само 3 манастира, а след обяд и другите 3,като има път направо от Кастраки.Третият ден посветихме на Кастория и о-в Св.Ахил на Малкото Преспанско езеро,разгледахме базиликата на цар Самуил,минахме през Едеса,и спряхме за нощувка по път за Солун х-л Istron тел.0030 23820 33 070 цена 50евро за четирима/ отново спалня и 2 легла/



Тема Re: ПЪТУВАНЕ ДО МЕТЕОРАнови [re: BEHИ]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано21.06.07 10:29



Относно гръцките катаджии - няма по-заядливо и гадно племе от нашенските. Както каза Дивак - просто си спазвате ограниченията. Например през първите 20 км от границата (Промахон) в по-голямата част от отсечката ограничението е 50 км/ч. Ако го нарушите с повече от 30 км/ч, глобата е жестока, а ако при 90 км/ч карате с повече от 120 км/ч - могат даже да ви задържат!
Гръцките шофьори светкат с фаровете, както у нас - за предупреждение. В планината между Серес и Солун, където е двулентово шосето, има възможност за тройно разминаване при изпреварване. Като искате да изпреварите някого, той се отмества надясно и ви прави път. Правете и вие, ако някой ви настигне (винаги съм се дразнил от дръвници по пътя Пловдив-Асеновград, които карат с 40 км/ч до осевата линия).
Толерантността на гръцките шофьори е умерена за балканските стандарти, с една идея по-висока, отколкото у нас. Селяните, вместо с рязани москвичи, се придвижват с очукани пикапи Тойота.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: ПЪТУВАНЕ ДО МЕТЕОРАнови [re: Блaryн]  
АвторBEHИ (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 10:41



Може би това е единичен случай който ми разправяха. Спрели са ги, проверка за всичко и след като не са намерили нарушение, са написали глоба от 33 евро за задни стъкла - тъмни. Ходили сме до Солун с кола може би преди 15 години и тогава бях очарована от културата на движение. Даже с гърците с които пътумахме-беше на 28.10.-техен национален празник-гъркинята казваше, че на празник полицаите нямат право да те спират, освен ако не застрашаваш безопасността на движение.
Освен това питането ми е и трябва ли да имаме направени застраховки и къде да ги направим и до колко време важат. Имам пълно "Автокаско" към "Армеец".



Тема Re: ПЪТУВАНЕ ДО МЕТЕОРА [re: BEHИ]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано21.06.07 11:11



Задължителна е само зелената карта, която си я вземате от застрахователя, при който ви е гражданската отговорност (а не автокаското). Ако сте си правили гражданската отговорност с опция "за излизане от България", те трябва да ви дадат зелена карта безплатно или с минимално доплащане. Ако не - ще трябва да доплатите нещо от порядъка на 30-40 лв. Тази застраховка естествено е до 31.12.2007.

За разширяване на пълното автокаско за чужбина (незадължително) се взема т.нар. добавък от застрахователя по автокаското. Цената му е различна за различен срок и застраховател.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.