Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:38 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема С кола из ЕСнови  
Автор vens (малко странен)
Публикувано25.05.07 14:40



Предварително се извинявам, ако въпросите ми са били вече обсъждани - разчетох се 4-5 страници назад, намерих отговор на част от проблемите си, на други - още не.

Планираме 10-дневно пътуване с кола в края на юни. Будапеща, Виена, Мюнхен, Париж, Марсилия и обратно. За по ден - ден и половина във всеки град. Въпросите ми са:

- От блога на Стойчо разбрах, че за 10 лв ще ми издадат зелено картонче към Гражданската отговорност, с което мога да пътувам безпроблемно в ЕС и Сърбия. Има ли нещо друго или променено към това?

- Кой път бихте ми препоръчали - традиционния през Сърбия (който съм минавал вече 3-4 пъти и познавам) или през Румъния?

- Юни още не е пълния разгар на сезона, но вече се пълни с туристи. Намирам из нета хостели на цена до 20-22 евро на вечер. Никога не съм ползвал - струва ли си, има ли опасност от кофти условия, кражби, неприемане на резервация само по e-mail, и т.нат.?

- Колата ми е леко одраскана отстрани, понеже гаражът ми е тесничък

Не е много, но се вижда от 3-4 метра. Четох за "Наръчника на цивилизования човек" в блога на Стойчо - има ли опасност по КПП-та да ми направят проблеми?

- Има ли станции за газ в Сърбия, Унгария, Австрия, Германия и Франция? За Италия знам, че има доста.

- Преди 2 седмици спах в F1 в Париж за 42 евро. Леглото беше практически двойно, и имаше и второ легло на 2-ро ниво напречно над него върху заварени тръби. Практически 2-ма (а дори и 3-ма) души спокойно могат да спят там, като се регистрира само единия, а другите влязат нелегално. Хотелът е огромен и няма начин на рецепцията да ни познаят. Заслужава ли си или да си търсим хостели?

Ще съм благодарен на всякакви допълнителни съвети - имунизации, застраховки, хотели, пътища и т.нат.



Тема Re: С кола из ЕСнови [re: vens]  
Автор Дивak (новак)
Публикувано25.05.07 15:26



не съм много сигурен как е във Ф1, но цената в хотелите обикновено е за стая, а не за човек, т.е дори да си сам плащаш за двойна стая (освен ако хотела няма специални единични, което е рядкост)

специално аз не съм имал никакви проблеми в хостелите, но точно заради по-горното спя в хостели само когато съм сам, иначе не си заслужава да се икономисва толкова.



Тема Re: С кола из ЕСнови [re: Дивak]  
АвторFury (Нерегистриран)
Публикувано25.05.07 22:03



Цената в хотелите от веригата F-1 се плаща на стая. Обикновено е около 35 евро на стая за 3-ма. В Париж са малко по-скъпи. Не виждам логиката в това, че другите влизат без регистрация. По принцип се регистрира само един и получава кода за достъп.
Във веригите на хостелите не съм имал проблеми. В момента на резервирането ви удържат 5 евро в аванс от дебитната/кредитната карта и веднага на e-мейла ви идва разписката с потвърждението на резервацията. Изпринтваш го и го показваш като отидеш там и това е всичко.
За пътя: само през Сърбия. Първата газстанция е в Белград на входа при големия ляв завой. Във Франция също има газ!



Тема Re: С кола из ЕСнови [re: vens]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано27.05.07 01:07



Благодаря за информацията!
Жалко, че няма кой да ми отговори и на другите въпроси.

Ама да добавя още един - ако на връщане се отбием през Сплит или Дубровник, кой път е за предпочитане до България:
- Да се върнем на север до магистралата Загреб-Белград-София, което означава доста километри допълнително
- или да минем през Чернс Гора към Белград, ама нямам представа как е там обстановката - и политическа и относно границите.

Някой скоро да е пътувал натам?



Тема Re: С кола из ЕСнови [re: vens]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано27.05.07 12:51



В отговор на:

1. От блога на Стойчо разбрах, че за 10 лв ще ми издадат зелено картонче към Гражданската отговорност, с което мога да пътувам безпроблемно в ЕС и Сърбия. Има ли нещо друго или променено към това?

2. Кой път бихте ми препоръчали - традиционния през Сърбия (който съм минавал вече 3-4 пъти и познавам) или през Румъния?

3. Колата ми е леко одраскана отстрани, понеже гаражът ми е тесничък Не е много, но се вижда от 3-4 метра. Четох за "Наръчника на цивилизования човек" в блога на Стойчо - има ли опасност по КПП-та да ми направят проблеми?

4. Преди 2 седмици спах в F1 в Париж за 42 евро. Леглото беше практически двойно, и имаше и второ легло на 2-ро ниво напречно над него върху заварени тръби. Практически 2-ма (а дори и 3-ма) души спокойно могат да спят там, като се регистрира само единия, а другите влязат нелегално. Хотелът е огромен и няма начин на рецепцията да ни познаят. Заслужава ли си или да си търсим хостели?




Здравей, тъкмо се връщам от пътуване. Та на въпросите ти:

1. Виж в зелената карта към застраховката за Гражданска отговорност, дали не е задраскана Сърбия. Ако пък нямаш (направил си застраховка само за България) - свържи се със застрахователя - доплащането не е голямо.

2. Категорично през Сърбия, освен ако не си от Варна или пък не ти се дава пари за червени паспорти. Освен по-добрия, по-бърз и по-къс път финансово фериботът Видин-Калафат е около и повече от магистралните такси в Сърбия.

3. Едва ли ще има проблеми, освен ако липсват части от мигачи, фарове и др.

4. Във Формула 1 тоалетните и баните са общи. Само за 5-6 евро повече (на стая) - на Etap Hotels или Premium Classe получаваш собствен санитарен възел. Така че Ф1 не си струва освен в много краен случай. Трима големи души трудно се събират в една стая (тук трябва да включиш и багажа)

5. За Дубровник съм писал и друг път - през Сплит-Загреб-Белград и през Будва-Чачак-Крушевац-Ниш като часове е съизмеримо, само че през планината е труден пътят, а по магистралата се удължава и оскъпява от повече магистрални такси. Планът ти е доста амбициозен и умът ми не побира, как за ден-два ще обходите Париж примерно. Още повече след сриозната обиколка - сериозен преход към Дубровник.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: С кола из ЕСнови [re: Блaryн]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано28.05.07 01:26



Благодаря за отговорите!

По повод:
4. Ф1, както казах, вече съм г виждал и сме подготвени за условията. Вярно, за предпочитане е собствен санитарен възел, но не на всички места, където отиваме, има Етап. Все пак, трябва ни просто място за преспиване - това, че тоалетната и душ-кабините са на етажа, се преживява.

5. Заложихме на идеята да видим по малко от повече градове, отколкото всичко в един-два. Имаме опит с авто-туризма, някои от нас вече са били в доста градове, включително Париж, та знаем какво да търсим и какво да гледаме. А от Париж не отиваме директно в Дубровник - имаме 3-4 спирки преди това.

Един допълнителен въпрос:

се казва:
е в сила изискването за притежаване на сигнална светлоотразителна жилетка, която на цвят трябва да е червена, оранжева или жълта и да отговаря на австрийската норма EN471.
По нашите пазари въм виждал само зелени китайски жилетки. Де да ги знам отговарят ли на горепосочения стандарт. Май ще трябва да си купим жилетка от там, а? Някой знае ли нещо допълнително по въпроса?



Тема Re: С кола из ЕСнови [re: vens]  
Автор Cтoйчo (новак)
Публикувано28.05.07 09:50



И в Шел и ОМВ има жилетки - не само на пазара;-)

А че всичко е китайско в тоя свят - това е световен, не само БГ-проблем;-)

моите пътешествия



Тема Re: С кола из ЕСнови [re: Блaryн]  
Автор Cтoйчo (новак)
Публикувано28.05.07 09:51



Благуне, а - разказ? Кога да го чакаме?:-)

моите пътешествия



Тема Re: С кола из ЕСнови [re: Cтoйчo]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано28.05.07 10:51



Нека малко ми отлежи и изгледаме пак филма и ще напиша разказ. Този път ще има и снимки, защото жена ми снимаше с фотоапарат!

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: С кола из ЕСнови [re: vens]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано28.05.07 11:05



По-важното е не цветът на жилетката (той е жълто-зелен, а не зелен), а това да има светлоотражателни ленти.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.